Bir anahtar teslim web sitesi satin aldiginizda ne olacagini

Online bir internet is satin almak biraz korkutucu olabilir. Daha önce hiç yapmadim varsa Aslinda, online bir sey satin korkutucu olabilir. Eger torunu için anahtar teslimi bir web sitesi veya bir oyuncak ayi satin alma olsun, satici yüz yüze görmek ve bir satin alma iyi bir fikir olup olmadigini belirlemek için tüketici inceleme web sitelerindeki güvenmek gerekir asla.

Iyi bir perakendeci bir isareti kendi web sitesi üzerinden onlara ulasmak için bir yol varsa, farkli nis web sitelerinin iyi bir seçim var ve anahtar teslim web sitesi saticinin etki alani adi (bu o bir veya iki yil daha eski olan kendi is uygulamalari dürüst ve ne vaat) böylece daha uzun birkaç ay daha is tutarak, teslim edilir. Eger dürüst bir anahtar teslim web sitesi satici bulabilirsiniz hakkinda daha fazla bilgi için buraya tiklayin.

Bir web sitesi is satin alma için ilk adim muhtemelen satin alma sürecinin en kolay parçasidir. Bu adim bir online ödeme ag geçidi üzerinden bir islem yetki veya havale yoluyla, para eski moda bir sekilde gönderme alici (siz) içerir. (Havale para off-line göndermek için en güvenli ve en güvenilir yol oldugunu dikkat edin. Kasiyer kontrolleri, özellikle kontrolleri sizin bilginiz kiyisinda çizilmis, degil tam korumali güvenli ve bazen sahte olabilir.) Ama bu reddi ile bir yana, ben anahtar teslim web sitesi isletmeler satin alirken para göndermek için online ödeme ag geçitleri (PayPal tercih edilen yöntem, Google Checkout bir yakin ikinci) kullanmayi tercih.

Google Checkout, Paypal, ya da baska bir online ödeme ag geçidi kullanirsaniz ödeme sürecini bagli olarak biraz farkli olacaktir. Ama bütün çikis çevrimiçi islemleri için bazi ortak unsurlar vardir: Sen (PayPal, bilgilerinizi (isim, kredi karti numarasi, vb) girmek için ya da oturum açin olabilir zaten ödeme islemci ile bir hesabiniz varsa gerekir Bilgilerinizi gönderdikten sonra Google Checkout, vb), genellikle bir ödeme onay ekrani gidecek. Bir kez satin alma onaylamak, size çikis islemi (ya da sizinle oturum bu mevcut hesabinizla iliskili olan e-posta adresi) sirasinda girilen e-posta adresine bir onay mesaji alacaksiniz. Satici da bir ödeme ulastigini bildiren bir e-posta, miktari ve madde numarasi veya ürün adi alacaksiniz.

PayPal, Google Checkout veya Moneybookers gibi ödeme sistemleri kullanarak sadece online para transferi için kolay, hizli ve güvenli bir yoldur. Visa ve diger büyük kredi karti sirketleri gibi, bu online para transfer sistemleri yüksek güvenlik seviyesi ile insa edilmistir ve gizliliginizi saglamak için güvenli bir sekilde sifrelenmis kanallardan bilgilerinizi gönderin. PayPal ya da Google Checkout gibi bir hizmeti kullaniyorsaniz, size para ve bilgi güvenli olacak emin olabilirsiniz.

Eger is geri duymak bir kez Ikinci adim gerçeklesir. PayPal bir satis onay ya da sirketten gerçek bir tepki olarak baska bir ödeme ag geçidi sirketi düsünmüyoruz. Sirketler genellikle 24 saat içinde cevap, bazilari sadece birkaç saat içinde cevap ve bir süre farki ve satis hacmine bagli olarak daha uzun sürebilir. Eger bir yanit almak için zaman çok uzun oldu düsünüyorsaniz, e-posta yoluyla ya da kendi web sitesinde iletisim formu ile irtibata geçmekten çekinmeyin.

Eger sirket duymak ne zaman, e-posta büyük olasilikla bu dört önemli sonraki adimlar için bilgileri içerir:

Bagli kurulus programi baglanti bilgisini güncellestirmek için nasil
Nasil etki alani transfer süreci çalisacak
CPanel giris nasil
Sunulan hosting ne tür

(ABC Design Studio gibi saygin bir anahtar teslim web sitesi perakendeci web sitenize satin alirsaniz, ücretsiz veya indirimli olarak alan adi ve barindirma almalidir. ABC Design Studio’nun anahtar teslim web sitesi isletmeler göz atmak için buraya tiklayin.)

Tam size online internet is sahipligini almak böylece gerekli oldugunu anlamak böylece dikkatli bir sekilde bu e-posta ve talimatlari okumalisiniz. Çok uzun beklemeyin ve gerekiyorsa soru sormak için çekinmeyin. Ama unutmayin bir anahtar teslim web sitesi komisyoncu, eylem sizin eksikligi sorumlu tutulamaz nasil saygin olursa olsun!

Yapmaniz gereken seylerden çogu (Google Adsense, Commission Junction veya ClickBank gibi) bagli hesaplari için kayit Bu islem yeni anahtar teslim web sitesi kullanan kaç bagli programlar bagli olarak biraz zaman alabilir oldugunu. Eger bilgisayar kullanmayi iyi bilen degildir, ve sizin için kafa karistirici birden çok bagli programlar için web sitenize link varsa, ortaklik programi hesaplari tamamlamak için ve bagli kurulus hesap bilgileri ile saticiya geri bir e-posta göndermek için 1-2 saat harcama bekliyoruz. Bazi sirketler genellikle bir e-posta daha güvenli bir formu, üzerinden bilgi göndermek var. Ancak her iki seçenekleri sadece iyi çalisir.

Satici sirket muhtemelen de GoDaddy veya HostGator gibi bir etki alani perakendeci bir hesap set-up ile ilgili talimatlar verecektir. Web sitenizin set-up ve güncellenir sonra, etki alani adi sahipligini almak gerekir, çünkü bu. Bunu yapmanin en kolay yolu, GoDaddy gibi popüler bir etki alani satici web servis araciligiyla size saticidan mülkiyet transfer etmektir.

Eger set-up hosting hesabi oldugu, ortaklik programi baglanti entegrasyonu tam oldugunu biliyorum, ve etki alani adi devredilmistir izin sirket bir e-posta aldiktan sonra bu sürece Üçüncü adim olur. Alan adlari ve dijital etki alani ilgili ürünler için en büyük online perakendeci – – sizden satin sirket GoDaddy kullaniyorsa o zaman transferi kabul edecek sekilde GoDaddy hesabina log-in gerekir.

Eger alan adi transfer kabul ettikten sonra, web sitenizin basariyla teslim edilmistir. Eger web sitesi alan adi (: http://www.domain.com örnek) olarak http://www.whois.net ve yazmaya ziyaret ederek dogrulayabilirsiniz. Kayitlarini güncellemek için WhoIs veritabani için zaman biraz izin vermeyin. WhoIs web mülkiyet degisiklikleri yansitmak için birkaç gün birkaç saat sürebilir.

Eger anahtar teslim web sitesi satici veya etki sirket (GoDaddy, HostGator, vb) tarafindan belirtilen adimlari izleyerek etki alani sahipligini aldiktan sonra – ve WhoIs sahip olma dogruladiktan – simdi bir web sitesinin resmi sahibi ve isletmecisi olan is!

Tabii ki is yapilmaz. Bu sadece para çevrimiçi yapmak için anahtar teslimi bir web sitesi is kullanarak yolculukta baslangicidir. Sonraki adimlar pazarlama, tanitim, ve ben ilerideki yazilarda kapsayacak sitenize, hedeflenmis trafik getirmek için nasil ögreniyorlar.

Bu anahtar teslim web sitesi satin alma deneyimi söz konusu oldugunda, her sirketin farkli. Ama satin alma sürecinde bazi ortak temalar vardir. Eger yapiyor olmali ne emin degilseniz veya web sitenizin mülkiyet transferini sonuçlandirmak nasil bilmiyorum herhangi bir zamanda, size satin sirketine tereddüt asla.

Var ve daha fazla bilgi anlamak daha iyi nasil süreç isler satin alma web sitesi, daha rahat ve yaptiginiz karari ile hissedeceksiniz emin – bir internet girisimcisi olmak ve kendiniz için çalismak.