degisim yönetimi hizlandirma

Bu sezgilere aykiri görünebilir, ama hizlanan bir degisim zaman içinde yol için en iyi yolu gaz üzerinde ayak tutmaktir. Hangi hizlandirici? Ben aramak “ögrenme hizlandirici.” Performansi ölçülür ve teblig edildiginde, performansi hizlandirir.

Degisim arttigi bir dönemde, liderler insanlar organizasyon boyunca “ögrenme döngüler” getirerek hizli bir sekilde uyum saglamak gerekir. Bu degisikligi yapmak için yetkili gruplar tarafindan düzenli olarak izlenmekte;; Onlar net ölçümler ve hedefler dayanmaktadir ve iletisim aninda oldugu: Basarili ögrenme döngüler üç niteliklere sahip. Etkili liderler kol sürekli ögrenmek uyum ve etkin bir degisim gezinmek için beceri ve araçlari ile insanlar. Sadece Ayrica gizli “cehalet döngüler” ayiklamak oldugunu ögrenmek örgüt engel.

Don Winkler, Maliye Bir Corporation’in eski baskani, ögrenme hizlandirilmasi ile ilgili ilginç bir hikaye anlatiyor. Winkler Yunanistan’da bir Amerikan bankasinin istiraki yönetme görevi atandi. O Atina’ya geldi, o banka derin bir sorun oldugunu kesfetti. Müsterilerinin Puanlari müsteri hizmetleri kalitesiz karsisinda dehsete, hesaplari kapanis.

Winkler o bankanin kültürünü degistirmek zorunda oldugunu biliyordu. Ayrica basarili olmak için o bankanin Yunan yöneticileri ve tam degisikligi mümkün kilan nisanli ve taahhüt çalisanlari almak için gerekli oldugunu biliyordu.

Winkler çesitli beyin firtinasi oturumlari toplandi. Baslangiçta, özellikle disaridan saldiri reddetmis bankanin Yunan yöneticileri arasinda, direnci ile karsilasti. Ama Winkler ona tuttu.

Onuncu beyin firtinasi sonra, yönetim ekibi bir plan geldi. Yunan bankasi cumhurbaskani, lobi ortasina masanin hareket karar verdi. Bu müsteri hizmetleri bankanin yeni bagliligini sembolize olur.

Bir reklam kampanyasi olay basladi. Müsteriler kapilardan geldi banka cumhurbaskani masada oturan görmeye geldi. Winkler bu anlatiyor gibi, sonra sasirtici bir sey oldu. Yunan Cumhurbaskani müsterilerine ilk elden sikayet duydum. O bankada yönelik kezzap düzeyi ile sok oldu. “Bir seyler yapmaliyiz,” diye yönetim ekibi söyledi. “Hemen.”

Banka baskani yeni bir müsteri sikayet takip sistemi emretti. O tüm çalisanlarin müsteri endiseleri aninda cevap için egitilmis olmasi konusunda israr etti. Banka baskani bizzat müsteri hizmetleri ekibi baskanlik etti. Müsteri hizmet düzeyini yukari gitti, bankanin is canlanmis oldu. Az alti ay içinde, banka müsterileri bankanin övgü sarki edildi. Az bes yil içinde, banka kar bir 5.000 oraninda artis gerçeklesmistir.

Winkler hikayesi en önemli çalisanlari hizlandirilmis ögrenme süreci mesgul olmasidir. O da bilgi verildi yalnizca çalisanlarin degisim ajanlari olabilir anladim ve degisikligi kendileri icat etmek anlamina gelir çünkü Winkler fikirlerini çalisti. Winkler dedigi gibi, “yalniz, katma deger verimliligi artirmak, rekabetçi liderlik ve artis karlarini artirmak küçük degisiklikler devam eden dizisi tanimlayabilir.” Onlar tek basina ögrenme hizlandirabilir.