e-ticaret sitesi için etkin bir iç arama motoru

Gelirinizi önemli bir kismi da iç motor kullanmis müsteriler tarafindan olusturulur. Bu kullanici görünümlü ve istegine uygun yanit site için bekleyen bir önemli bir zamandir. Iç motorun düzgün isleyisini bu nedenle saglamak için gereklidir.

Dahili arama motoru genel performansini degerlendiren arastirma yapmadan arama ziyaretlerinin ve ziyaretlerin performans karsilastirilmasi geçer.

Bu karsilastirma için kullanilan göstergeler sunlardir:

-Payi dönüsüm
Arama ziyaretlerin-payi dönüsüm
-Ziyaret Dönüstürülmüs motor geçti / dönüstürdü ziyaretler

Arastirma ziyaretlerin dönüsüm orani arastirma yapmadan ziyaret daha düsük ise, iç motor daha az verimli oldugu anlamina gelir.

Yeni müsteriler istedikleri ürünü bulmak için motor kullanma egiliminde. Iç motor yeni müsterilerin dönüsümlerin sayisini desteklemelidir. Motor daha düsük bir birinci derece hiz varsa, yeni ziyaretçiler ikna olabilecek bilgiler takviye ederek sonuçlarinin ekran gelistirmek gerekir.

Ürünleri arastirma olanlar, iç motor bu ürünlerin satin ikna etmek için basarisiz anlamina gelir göre dönüstürülmüstür ziyaret bakmadan sepete daha fazla sayida görünüyorsa. Motor satin olusturmak için daha az olasidir ve hangi motoru optimizasyonu yapilmalidir hangi ürünleri tanimlamak için kullanilan sepet içeriginin çalisma.

Isleme önce sayfa görüntüleme sayisi, dönüsüm tamamlanmadan önce yük aldi sayfa sayisini sayar. Bu arama arastirma yapmadan yapilan gerçek ziyaret altinda bir rakam gösteriyorsa, bu arama motoru ara sayfalarinda gezinme geçmeden detayli içerige kolay erisim anlamina gelir. Benzer sekilde, ziyaretlerin ortalama süresi bir dönüsüm bu sonucu takip etmek bir göstergesidir. Bu göstergenin çalisma ziyaret edilen site ve sayfa çikis olarak dönüsüm sayfanin ana yükleme arasindaki ortalama zaman okumak için döner. Süre arama ziyaretler için kisa ise, motorun ilgili sonuçlari gösteren ve ürünün hizli bir satin alma izin vererek rolünü gerçeklestirilen anlamina gelir.