altin mezuzah-genel bir bakis

Mezuzah ilk izlenim sanatsal bir nesne gibi görünüyor, bu Yahudi için derin dini bir önem tasiyor. Yahudi gümrük göre, bir mezuzah hanenin üyelerinin refah için Yahudi evlerinin kapilarinin önünde yer almalidir ve kötü etkilerden kutsal koruma bosuna. Bir Altin mezuzah pahali bir ögedir ve çogunlukla varlikli evlerde bulundu. Herhangi bir Yahudi dini fonksiyonu ve kutlama için standart bir dini hediye.

Altin bazi dini semboller sifrelenir bulundu edildigi altin süs esyalari seklinde bulunur gibi mezuzahs farkli sekillerde mevcuttur yapti. Bu süs mezuzahs sürekli takan her yerde Jehova varligini hissettiren kutsal bir isaret olarak çalisir.

Bir Yildiz ve Chai sembolü kabartma birlikte Yahudi dini en dindar sembolü olarak kabul edilir. Altin Chai kabartmali mezuzahs oldukça popüler yapti. Mezuzah zincirinin farkli çesitleri altin mezuzah bir varyanti olarak büyük bir talep de vardir. Bir altin baglama koluna mezuzah rahat ve resmi hem kiyafet kurallari ile bu kullanarak moda ve birçok Yahudi gençler oldugu yapti.

Duvara veya bir evin kapi bir altin mezuzah derin dini duygulari yansitir. Takip edilmesi gereken bir evin giris kapisi üzerindeki mezuzah yerlestirme özel ve kesin yöntem vardir Ancak, bu asili basit bir kapi degildir.

Dindar bir sembolü olmasinin yani sira, altin mezuzah da hassas el sanatlari büyük bir örnektir yapti. Semboller ve mezuzahs üzerinde sifreli harfler basit semboller degildir; bu dini Ibranice metinlerden alinir. Ayri som altindan yapilan mezuzahs gelen, sert kagit bir altin yapilmis çerçeve içinde yer mezuzahs de altin mezuzah popüler biçimleridir yapti.

Alisildigi bir ev her kapidan mezuzahs asmak için tavsiye edilir. Insanlar altin bir iç ya da ana kapida asmak isteyip istemediginizi seçin. Yahudi gümrük göre, mezuzahs uygun durumda korunmalidir. Altin mezuzahs için kasali koruma hem de degerli varliklari daha iyi güvenlik saglar.