Bir e-ticaret sitesi tasarimi oldukça bunu yapmak daha fazladir.

Yeni bir yazida göz izleme arastirmaya dayali Google AdSense yerlestirme hakkinda konustuk. Ancak, Poynter Enstitüsü, Göz araçlari ve Gazetecilik ve Yeni Medya için Estlow Merkezi tarafindan yapilacak arastirma AdSense blok koymak nerede daha hakkinda söylenecek çok sey var.

Bir e-ticaret sitesi tasarimi oldukça bunu yapmak daha fazladir. Eger ziyaretçilerden ariyorsaniz bazi istenen eylemleri var. Eger gördükleri ve umarim hareket emin olmak istiyorum belirli seyler var. Simdi, tasarim rehberlik eder biraz arastirma var. Kesinlikle sitenize profesyonel bir görünüm istiyorsaniz, ancak çok onun is olarak etkili bir sekilde yapmak istiyorum.

Insanlar temel görsel davranis bazi sasirtici birbirine benzer. Bu avci-toplayici olarak evrim çok bizim köklesmis görsel desen seklinde savundu oldu. Söz konusu argüman satin almak ya da olmasin önemli ortak hala var.

Baslangiçta bir siteyi görüntülerken üzerinde tipik davranisi dikkat çekmek alanlarin etrafinda kisa odaklama süre ile tüm görünür ekran hizli bir tarama yapmaktir. Ilk geçis basliklari, sayfa logosu, fotograf basliklari, alt basliklar, baglantilar ve menü ögeleri eklemek egilimindedir. Ve büyük sicak nokta ekranin sol üst kösesidir. Ben soldan saga disinda herhangi bir sekilde okumak dillerinde olan kullanicilar için bu kaliplari da sahip olmadigi konusunda herhangi bir kesin arastirma görmedim, ama çogu soldan saga okuyucular için siteler insa ediyoruz varsayarak kulüpler.

Açik bir mesaj en önemli gayrimenkul o sol üst bölgesinde ve sag alt (bu kat altinda oldugunu özellikle) çok dikkat almak için en az muhtemel oldugunu olmasidir.

Bir baslik sözlerin nasil kullaniyoruz, paragraf ya da baglanti bir ziyaretçinin ilgisini çeken adresinden basarisinda büyük bir fark yaratabilir. Kavram önden denir. Eger kritik açisindan basliklari, baglantilari ve diger metnin basinda kesin olarak görünmesini her yerde. Hala mantikli var, ama ilk birkaç kelime çok daha büyük olasilikla en az taranan edilmelidir sonra orta veya bir baslik veya baglanti veya bir paragrafin iç sonu.

Ayni kelimeleri sirasina bagli olarak önemli ölçüde farkli yakalama oranlari olabilir. Sen ziyaretçinin hareket daha sonra bir bütün baslik veya baglanti okuyup olasiligini maksimize etmek istiyorum. En iyi grabbers olanlar ve hemen konu iletmek – Bunun için ilk önce en önemli, cazip kelimeler koymaktir.

Sen hakkinda karisiklik çok fazla zaman yok. Bu sey onun dikkatini hizli kapmak sürece tipik bir sörfçü 14 saniyenin altinda iyi sayfanizi kapali olabilir bildirildi. Sol üst hatirliyor musun? Sen o bölgede basliklari, baglanti ve metin ile özellikle iyi bir is yapmak istiyorum.

Dropcaps (bir çizgi ilk harf farkli, çogu zaman alisilmadik, yazi ve asagida normal metin temel hat uzanir), kalin yazi, yazi tipi degisiklikleri ve renk degisiklikleri de güçlü göz çekicilerin olarak hizmet verebilir. Bu teknikler çalisirsaniz size asiri onlari (sayfanizda bir karmasa gibi görünür) olmadigini dikkatli olmak gerekir, ve bu aslinda ne istediginizi yapiyoruz olup olmadigini test etmek son derece önemlidir. Bu olabilir rahatsiz edici olarak, çalisan testleri bir gelisme oldugundan emin olmak için tek yoldur.

Listeleri kullaniyor musunuz? Onlar in-line ve mümkün oldugunca sol kenar bosluguna yakin oldugunuzdan emin yaptiniz mi? Hiç çok girintiler ile bir taslak biçimini kullanmayin. Insanlar arasinda, asagi tarama ve sol kenar bosluguna yakin tarama egilimindedir. Çok fazla girinti ve de görünmez olabilir.

Bir yerlerde okudugum ilginç bir test sonucu arasinda bir yerde 10 ve site ziyaretçilerinin yüzde 20 bile merkezli basliklari görmüyorum söyledi. Tabii onlar güzel bakmak ve birçok site bunlari kullanmak, ama tamamen ziyaretçi hatta yüzde 3 oraninda cevapsiz eger, iyi bakmak için büyük bir fiyat ödeme yapiyorsaniz. Öneri? Sol kenar karsi bu basliklari koymak.

Bu da baglantilar için geçerlidir. Veya kapali saga merkezli degil, bir paragraf içinde, sol kenar bosluguna karsi bu baglantilari koymak. Ve, baglantinin aldigi her tiklama istiyorsaniz, neredeyse görünmeyen sag alt bölgesinde koydum asla. Hem de sadece sayfa onu birakabilir.

Peki paragraflar girintili? Simdi bir tartisma baslatmak için harika bir yol var. Eger öne nedenle bazi gözün çeken iddia, bu farkli, birkaç site kullanabilirsiniz. Digerleri hakli ve önden her paragraf sol kaliyorum çok daha iyi uzakta konusunda israr ediyorlar. Kendiniz için çözmek için tek bir yolu var, evet, bazi testler ve sitenizde ziyaretçi ile çalisir görmek.

Alt satirda tam olarak web sitesi tasarimi etkinligini maksimize etmek istiyorsaniz bir kez, yerlestirme temellerini ötesinde olsun önden ve sola yaslanmis baglantilari ve basliklari, test etmek ihtiyaç vardir. Ben basit bir cevap çok olsaydi, ama sonunda sadece test siteniz için en iyi olani söyleyecektir