e-ticaret ve kanada

Kanada e-ticaret büyüme son zamanlarda düz ama yine de çekici bir bas vardir …

Son çalismalar Kanada perakende e-ticaret büyüme yil içinde düz yil (2003-2004) oldugunu ortaya koymustur. Ileri tetkik sonra ancak, 100 büyük olmayan gezi siteleri yaklasik 60% 20% üzerinde satis büyüyen basardi.

Ayrica ilginç yerli siteler (yerli% 63,% 37 yabanci) olmayan Kanadali sitelerde satin alma Kanadalilar trend oldugunu. Bu “iç degisim” açikça Kanada’da yeni bir e-ticaret is baslatilmasi yarar.

Satis firsati “erken benimseyenler”, öncelikle 18-34 yasindaki yas araligi bireyler aittir. Bu bölüm daha teknolojik anlayisli ve online satin almak için daha olasidir. Bir 2003-2004 örnekleme karsilastirildiginda, bu segmentte genel e-ticaret harcamalari% 44 artti. 35-54 yas grubunda sadece% 5 artarak 55 +% 18 (online seyahat dahil) artti.

Genel Internet benimsenmesi oranlari hala ABD izi ve yaklasik% 52 olarak gelir. Ancak, yeni Internet altyapi ve Kanada ISS olgunlasma gelisimi ile, bu sayi büyük olasilikla önümüzdeki 3-5 yil içinde artacak. Kanada hükümeti su alinti bu tema yeniden zorlar.

“Kanadalilar ticarilestirilmesi artirilmasi ve saglanmasi, arastirma güçlendirilmesi, omurgasi E-ekonomi-by tesvik yatirim olarak hizmet etmek akilli bir altyapi olusturmak stratejiler gelistirmek gerekir yeni ulusal bir hedef (e-ticaret ile ilgili) ulasmak için tüm Kanadalilar Bu altyapiya erisim ve nasil kullanilacagini bilmek. “(Eylül 2004)

Degisen demografik ve çevrimiçi rekabet eksikligi önemli bir firsat esit …

Forrester Research Kanada web alisveris yapanlarin% 48, 2003 yilinda% 39 oranla artik kadin oldugunu bildirir. Web alicilarin% 74 evli ve muhtemelen ev alisveris, 2003 yilinda% 68 ile karsilastirildiginda vardir.

Bir konut sahibi ya da tutar 30-40yr yasindaki kadin: cinsiyet farki kapanis ile, online ev perakendeciler kendi çekirdek müsteri segmentine hedef için büyük bir firsat var.

ABD merkezli perakendeciler çevrimiçi Kanada magazalar olmasi için bu sektörün içinde, nadirdir. Birçok marka çok yüksek maliyetler (gümrük vergisi ve nakliye) ama Kanadali tüketici için hos olmayan bir deneyim bu muhtemel yol için, Kanada gönderecektir. Bir e-ticaret sunan saglayan iç Kanada perakendecilerin eksikligi ile derlenmis bu yüksek maliyetler, online satis kanalinin durgun büyüme ilerliyorsunuz.

Kanada içinde online pazarda bir varligi kurulmasi bir “ilk hamle” varlik olarak, online perakendecilerin ürünleri Kanada para için ödenen sonra kendi ana vatan sevk almak isteyen tüketiciler satis kolaylastiracaktir.

ABD benzer sekilde, tüketiciler çok kanalli egilimler sergileyen ve genis bant baglanti ortaya çikmasi benimsiyor …

Kanada genis bant 2003 yilinda dial-up erisim geçti hangi dünyadaki tek ülkedir. Su anda tüm Kanada tüketicilerin 48% genis bant erisimi ve yüksek hizda Amerikali tüketiciler daha web erisimi için% 67 daha fazladir.

Bu etkileyici penetrasyon çevrimiçi genelge ve yeni online magazacilik taktikleri için güçlü bir sürücü oldugunu kanitlayabilir, ürün farklilastirmasi gibi fiyat disinda kurulmustur.

Kanada alisveris onlarin çok kanalli davranis da ABD’li tüketicilerin paraleldir. Kanada alisveris% 58 bir ürün online arastirma ile $ 440 ortalama harcama, çevrimdisi satin almis. Bir online Kanada strateji kanallar arasi davranis gelistirmek için magaza arama islevleri ve diger araçlar ile online ve fiziksel magaza entegre odaklanmak gerekir.

Sonuç olarak, çok uluslu perakendeciler yakindan Kanada e-ticaret firsat incelemek gerekir. Cazip tüketici demografik, kurulmus bir genis bant altyapi ve genel alisveris egilimleri bir kayma Kanada çok kanalli perakende için bir yüksek büyüme ve un-doymus alani yapmak.

craig smith

trinity fikir LLC

Home