vahsi tiklama izleme sirlari

Senaryo: Bir ürün satan bir web sitesi var, ya da bagli bir komisyon almak için baskasinin ürün tesvik ediyoruz. Ve bir gün bir satis yapmak! Woohoo!

Eger online pazarlamacilarin büyük çogunlugu gibi iseniz, bu kisiden gelen hiçbir fikrim yok. Bu satis herhangi birinden gelmis olabilir bazi makale pazarlama, sig hatlari ile belki biraz ödeme tiklama basina, forum mesajlarini, Twitter güncellemeleri, vb – web sitenize trafik çekmek için birçok farkli taktik çalisiyoruz bu teknikleri.

Sadece bu nedenle baglantiyi tiklamaniz o kisinin ne var daha fazlasini yapmak için mantikli degil, bir satis yapti? Ama sadece taktik sizin için en karli oldugu konusunda tahmin ediyoruz baglantilarinizi izlemek için bir yol yoksa. Kazara yapilan bir satis hala güzel, ama basari bu tür çogaltmak için bir yolu yoktur.

Neyse ki, web sitenize gelen insanlar izlemek için basit bir yolu vardir. Bazi insanlar bir site için günlük dosyalari bakmak, ama çesitli nedenlerden dolayi bu hiç sevmedim. Ilk olarak, günlük dosyalari kadar bilgi kolay degil sadece çekerek, baglanti izleme için bilmeniz gereken çok daha fazla bilgi ile doldurulur. Ikinci olarak, günlük dosyalari her zaman tiklama nereden geldigini takip yok – çok eksik veri ile sona. Bir ortak olarak baskasinin ürün tesvik eger Ve son olarak, yine onlarin günlük dosyalarina erisim yok.

Izleme baglantilari sirri her baglanti ilk web sitenize gelir ve daha sonra hedef web sayfasina yönlendirme yapmaktir. Bu sekilde tiklama bilgileri kaydedebilirsiniz. Örnek olarak, en tipik bagli baglanti bakalim:

http://www.example.com/app/javanof.asp?merchantid=55200&productid=2753650

Etki alani adini degistirme disinda, gerçek bir baglanti var – daginik tür görünümlü, degil mi?

Bir izleme programina koymak oldu sonra en ayni baglanti bakalim:

http://example.com/go/convert

Sadece izlenebilir olacak, ama ayni zamanda çok görünüyor “dostça.” Bu baglantilarinizi izleme için en büyük gizli avantaji – daha kisa ve güzel görünümlü olan baglantilar olsun.

Tiklandiginda onlar web sitenize alinan konum kisa baglanti, tiklama kaydedilir oldugunu ve kullanici otomatik olarak son URL’ye yönlendirilir. Herhangi bir zamanda izleme verilerini bakmak ve tam olarak linklere tiklandiginda edilmis, ve kaç kez görebilirsiniz.

Daha gelismis baglanti izci, en tiklama nerede meydana geldigini daha izlemek için linklere “izleme belirteçleri” kullanmaniza izin verir. Örnegin, daha önceki örnek almak ve izleme belirteçleri ile kullanilabilir nasil bakalim.

http://example.com/go/convert/ppc
http://example.com/go/convert/article

Ayni baglanti, ama ilk örnekte biz sonunda (bir egik çizgi karakteriyle ayrilmis sekilde) üzerinde “ppc” koymak – Eger ödeme tiklama basina reklamlar kullanmak istiyorum baglantinin. Ikinci örnek size makale pazarlama kullanmak istiyorum biridir.

Baglantinin kendisini ayni yerde yol açar, ancak bu baglantilar kullandiktan sonra size izleme verilerini bakmak ve trafik PPC reklamlari geldi ve makale pazarlama kaç geldi ne kadar görmek mümkün olacak.

Aslinda, hatta her PPC reklam ve her yazi için farkli izleme belirteçleri kullanabilirsiniz. Bunu daha kolay, çalismak zorunda daha fazla veri dogru karar yapmaktir. Eger e-postalarda Twitter kullanan forumlarda mesajlari,,, vs gönderirken izleme baglantilari kullanin

Bana daha önce yaptigi bir açiklamada degisiklik olsun – KOLAY sadece sizin için en karli olan taktik olarak tahmin ediyoruz baglantilarinizi izlemek için bir yol yoksa.

Eger (günde olasilikla onlarca) yapmak için gidiyoruz bir sey bir güçlük ise, çogu insan sadece onu unutun, çünkü “kolay” kadar önemli nedenidir. Yani karar oldugunuzda kullanmak için gidiyoruz baglanti izci, kolayligi-of-use sizin tarafinizdan hakim kriterlerden biridir emin olun hangi.

Her durumda, baglantilarinizi izleme ve trafik nereden geldigini izlerken bir daha karli pazarlamaci yapacaktir.