yüksek riskli paypal phishing e-postalar algilamak nasil

Bugün konu ile service@paypal.com bu e-posta aldim: “PayPal hesabi sinirli kalmistir”. Bu “Yüksek önemi” ile kutlandi.
Bu ciddi sesler, degil mi? Daha önce birçok PayPal phishing e-postalar gördüm, ama bu güvenilir görünüyordu.

Gönderenin e-posta adresi mesru bakti: service@paypal.com, gibi popüler phishing gönderenlerin tarzi farkli: paypal@imphishinghere.com (Bu örnek e-posta adresi)
Ben e-posta açti ve PayPal logosu gördüm. Https://www.paypal.com: Sagda, bir kutu bile güvenli linkten “Güvenlik Ipuçlari” saglanan http://ww.paypal.com için geçerli bir baglanti ile “hesap bilgilerinizi koruyun” vardi / bize / securitytips.

Bir dakika! Bu e-posta e-posta adresine support@restaurantgiveback.com gönderildi. Ama bu e-posta adresi ile iliskili herhangi bir PayPal hesabi var! Yanlis bir sey.

Ayrica “Sevgili Paypal üyesi” dedi. Bu benim adim, ya da benim isletme adi yoktu. Bu phishing kanitidir. PayPal her zaman “Merhaba [Adi]” ya da “Sevgili [Adi]” ile e-postalar baslar.

Ben, aktivasyon linkine bulduk üzerinde fare kaydirilir ve gerçek köprü atti: (Bu bir MS Outlook özelliktir). Önemli: Ben linke tiklayin vermedi.

Baglanti aslinda PayPal degil, http://tosuper.com/blablabla isaret etti. Bu köprü, http://topsuper.net Google’a bana bir 5 saniye sürdü, ve% 100 phishing oldugunu anladim. Bu phish May 21, 2010 tarihinde bildirilmistir. Yeni dogmus bebek phish!

Bu arada, benim bir arkadasim da ayni gün bu e-posta aldim:
——————
den: paypal
Için: myfriend@email.com (gerçek e-posta adresi degistirildi)
gönderdi: Cum, 21 May 2010 14:44:03
konu: Müsteri haber

paypal müsteri sevgili,
Sizin online hesap olagandisi etkinlik nedeniyle kilitlendi.
Hesap açmak için tiklatin ve PayPal hizmetlerini kullanarak devam edin.
—————–
Bu e-posta notifications@pp.com gönderilmistir. Bu something@paypal.com degildir, bu nedenle hizli bir sekilde dikkatli olmak biliyorsunuz.
PayPal her zaman adini içerir. Bu “Paypal Degerli müsterimiz” okumalisiniz asla.
Köprü “tiklama” http://webservice-pp.com için açti. Yine, bu PayPal web yetkili DEGILDIR.

Ne Phishing nedir? Phishing bir elektronik iletisim, güvenilir bir kurumu (: Vikipedi Kaynak) taklit ederek kullanici adlari, sifreleri ve kredi karti bilgileri gibi hassas bilgileri elde etmek için çalismakla cezai sahte bir süreçtir.

Birkaç hazir sonuçlar:
Eger banka, kredi karti organizasyon, veya PayPal bir e-posta alirsaniz, lütfen asagidakileri kontrol edin:

* Adinizi dogrulayin: Phishing e-postalar genellikle “Sayin müsterimiz” “PayPal üyesi Sevgili” genel isimleri ile baslar, ya da.

* Gönderenin e-posta adresini dogrulayin: Phishing e-posta adresleri genellikle ayni organizasyon e-posta adresine benzer, ama degil. Örnegin notifications@paypal.com V.S. notifications@pp.com. Ancak, bazi durumlarda, phishing sahte tam e-posta adreslerine Sahte SMTP kullanabilirsiniz.

* Alicinin e-posta adresi (e-posta) dogrulayin: uzman e-posta adresleri için internette tarama Phishing, ve buldugu tüm e-posta adreslerine, mesajlarini gönderdi. E-posta adresi e-posta gönderdi kurulusta hesabiniz için özel e-posta adresi degilse, bu bir phishing e-posta oldugunu olasiligi daha fazladir.

* Önce giris için, web sitesi dogrulayin. Phishing web sitesi girmek istediginiz sitenin tam olarak ayni bakabilirsiniz, ama farkli bir etki olacaktir.

Yasal bir site ise hala emin degilseniz * Son olarak, dogrulamak için örgüt arayin.
Ayrica, PayPal popüler phishing hedef olduguna dikkat!

Eger phishing asina degilseniz, gerçek BALIK olmak ve para kaybedebilirsiniz. Bu yüzden bu yazi size yardimci olmustur ve gelecekteki sorunlari önlemek umuyoruz.
Ek yorumlar veya öneri var olanlariniz için, görüslerinizi hos geldiniz!

mike le