Arlyn ölçekler internet baglantili envanter kontrol sistemi tanitti

dogu rockaway, ny 15 Agustos 2008 – Arlyn ölçekler internet baglantisi ile envanter kontrol sistemi tanitti

Envanter kontrolü her zaman üretim ve üretim için kritik öneme sahip olmustur. Açikçasi, bu meclislerinin dogru sayida üretmek için yeterli parçalar vardir emin olmak için önemlidir. Bunlar vida, perçin, pul, civata, somun ve digerleri gibi raptiye bilesenler içerebilir. Diger mekanik bilesenlerin çok çesitli gibi vana, baglanti parçalari, conta ve muhafazalari gibi, gerekli olabilir. Genellikle kapasitörler, dirençler, transistörler, filtreler, baglanti, mikroislemciler, bellek cihazlari ve dönüstürücü cihazlar gibi elektronik ve elektrikli cihazlar, de vardir. Basit montaj sadece parçalari bir avuç olusabilir. Ama daha karmasik cihazlar yüzlerce hatta tek tek bilesenlerin binlerce gerektirebilir.

Hatta bir öge yoksa bir üretim hatti durma noktasina getirilebilir ise, mali hususlar stok vazgeçirmek. Çok fazla parça asiri stok dolar yüz binlerce temsil edebilir. Verimli bir organizasyon mali atik bu tür önlemek için dikkatli olmak gerekir. Ayrica, su anda gerekli olan fazla olabilir bilesenleri izlemek için depolama için ek alan, ve daha fazla emek gerekir. Ayrica, tasarim degisiklikleri veya tam model degisiklikleri varsa bu bilesenlerin eski haline daha fazla riski vardir. Ayrica, herhangi bir envanter her zaman tesis yetersizligi ve hatta hirsizlik zararlar tabidir.

Bilesenleri, çok sayida parça tutulmasi karmasik bir atama olabilir. Bu bilesenleri satin alma ve zamaninda teslim temin daha zorlu olabilir. Personel kaynaklari, satin alma ajanlari nakliye ve katip alma içerebilir, iç çorap personelin tüm bu takip etmek için dogru depolama alanlari için bilesenleri almak ve bilgi teknolojisi personel için. Bu görevler aslinda söz konusu cihazlarin bina birincil amaci bir kurulus dikkat dagitici olabilir.

Birçok üretim kuruluslari dagiticilara bu sorumluluklari bir kismini veya tamamini outsource seçin. Bu distribütörler kendi stoklama tüm gereksinimleri ele üreticileri bir dizi ile sözlesme olabilir. Distribütörler kapsamli satin alma kadroya sahip ve hacimleri çok yüksek olabilir gibi, parçalari üreticileri ile çok cazip düzenlemeler yapmak mümkün olabilir. Genellikle, ayni zamanda farkli saticilardan çok sayida satin alma için uygun olan bir alt yapiya sahip olacaktir.

Dagitici karsilastigi en büyük zorluklardan biri, kendi müsterilerinin yerle parçalarin sayisinin kontrol edilir. Bir yolu, tabii ki, periyodik olarak her yeri ziyaret ve her parçanin bir manuel sayim yapmaktir. Bu çok zaman alici bir süreç olabilir. Ölçekler sayma parçalari önemli ölçüde zaman bu miktarini azaltabilirsiniz. Endüstriyel ölçekte bu tür kullanarak, parçalar küçük bir örnek manuel olarak sayilir ve ölçek platform üzerine yerlestirilir. Operatör örnek parça sayisini girer ve dijital ölçek otomatik olarak tek bir kisminin agirligi hesaplar. Simdi parçalarin tüm bölmesi ölçekte yerlestirilebilir. Bin agirligini bilmek, ölçek otomatik olarak bin parçalarin sadece agirligi birakarak, kilo disari düseriz. Bellekten tek parça agirligini hatirlatarak, ölçek bin parçalarin toplam sayisini hesaplamak için bu degeri bölebilirsiniz. Operatör simdi bu kayit ve ek parçalari siparis edilmesi gerekiyorsa belirleyebilir.

Bu Arlyn marka olarak ölçekler sayma bazi yüksek kaliteli parçalar, operatör ölçegin iç belleginde birçok yerinde agirliklari saklamak için izin verir. Her bölüm parça ad ile saklanir. Bir menü her öge ve parça agirligi görmek için erisilebilir. Bu bölümde agirlik hatirlatarak sayma islemi daha verimli hale, ölçek operatör örnekleme islemi atlamak saglar.

Uzaktan stok takip edebilmek için olsa da, çok tercih olacaktir. Distribütörler müsteri farkli yerlerde bir dizi olabilir, ve bazilari oldukça uzak olabilir. Zaman ve manuel envanter gerçeklestirmek için çaba, ve bunu yapmak için gereken kisi sayisi oldukça önemli olabilir.

Bu sorunlari çözmek için, bir Bin Envanter Kontrol Sistemi Arlyn Ölçekler tarafindan getirilmistir. Sistem üç ana sistemden olusmaktadir. Parçalari kutulari depolama raflari dinlenmek Çekmece yerlestirilir. Bu çekmece 1 ½ “gibi düsük bir profil olabilir, bu yüzden raf sistemi engel olmaz. Her çekmece dört bölümden kutulari için, ölçekler insa dört içerebilir. Çekmeceler parçalarin her bin agirligini gösteren bir dijital ekran yer aliyor. Ayrica bagimsiz bölüm ölçekler sayma olarak hareket ederler. Her bin bilesenlerin parçasi agirligi ekranda girilebilir. Ayrica, en az kabul edilebilir bir stok miktari ve maksimum kabul edilebilir miktarda çekmecesine programlanabilir. Çekmece her bin için kirmizi ve yesil gösterge isiklari içerir. Bu sistemi kullanarak, her bin parça gerçek sayisi ekrandan okunabilir. Envanter kabul edilebilir düzeyde ise bir yesil isik mevcut olacaktir. Bu araligin disinda ise bir kirmizi gösterge yanar, bu eylemi alinabilir böylece.

Yerel olarak bu bilgileri görmek mümkün için yararli olsa da, kendi merkezi ofisleri bu takip edebilmek için distribütör için tercih edilir. Bu nedenle Arlyn tasarim endüstriyel bir agda birlikte kablolu olmasi çekmeceli bir sayida saglar. Bir endüstri kullanarak standart RS-485 agi, çekmeceli onlarca birbirine bagli olabilir, ve bir ag “Usta” olarak adlandirilan ikinci büyük sisteme bagli olabilir. Bu cihaz, çekmece tüm kutulari tüm verileri toplar. Ayrica müsterilerin yerel alan agina baglanmak için bir Ethernet portu vardir.

Son ana sistemi kendi yerden Master cihazlarin herhangi bir dagitici baglanir ve toplar ve veri analiz yazilimidir. Tipik olarak, bir sistem baska bir yerel alan agi içinde herhangi bir cihaz erismeye çalistiginda, güvenlik ve iletisim sorunlari vardir. Bu uygunsuz erisim için bir yol olabilir gibi bir iç yerel alan aygitlar, saldiri tam olarak bu tür korunmaktadir. Firewall donanim ve yazilim ve filtrelerin diger bu erisim engeller. Arlyn sisteminin güvenli ve uygun sadece yetkili kullanicilarin sadece müsterinin ag üzerindeki parçalarin kutulari baglanmasini saglar.

Distribütörü Internet bagli olan herhangi bir tarayici özellikli cihaz kullanarak müsterinin çekmece gelen, veritabani biçiminde, bilgilere erisebilir. Tabii ki, dogru sifre ve erisim bilgileri sisteme baglamak için gereklidir. Ana cihazlarin çok sayida dagitici veri tabaninda ile iletisim kurmak için programlanabilir. Her Usta farkli bir konumda olabilir. Veritabani, her bir müsteri sistemi içinde farkli bir varlik olarak gösterilecek sekilde düzenlenmistir.

Distribütörü de kutulari her biri için minimum ve maksimum stok seviyeleri programlayabilirsiniz. Alarmlar kabul edilebilir seviyeleri disinda kalan her bilesen için veritabani yazilimi not edilecektir.

Bin bilgileri düzenli olarak planlanan araliklarla veritabanina gönderilir. Bu araliklarla müsteri tarafindan programlanabilir. Kullanim hacmine bagli olarak, ve depo dolum sikligi, araligi günde bir kez ya da daha az siklikta, ya da genellikle bir kez her birkaç dakika gibi olabilir. Veri dagitici veri tabaninda girilir gibi, tarih ve saat de belirtilecektir. Bu bu bilesenlerin kullanim orani olarak distribütör daha fazla bilgi saglar.

Yazilim ve veritabani tarayici tabanli oldugu için, distribütör örgüt içinde birden fazla ofis kisi bu bilgilere erisebilir. Bir satin alma ajani siparis üzerine yerlestirilmesi gerekir tüm ögeleri toplamak Örnegin, bir hesap temsilcisi, müvekkilinin için bilesen tüketimi görebilirsiniz. Baska bir örnek istemci distribütörü farkli bir ofisi tarafindan hizmet verilen her biri iki farkli yerlerde, tesisleri vardi bir durum olabilir. Yine, hesap yöneticileri ve her iki konumdan maddeleri satin istemci her iki sitelerden veri erisim yetenegine sahip olacaktir. Bir yarari da, müvekkilinin bir randevu olabilir hesap yönetici ziyaret için cep telefonu hemen önce etkinlestirmek kendi web üzerinde müsterinin verileri gözden olabilir. Herhangi bir sikintisi not olsaydi o müsterinin tesisinde geldiginde, o zaten, stok için düzenlemeler yapmis olabilir.