Bir e-ticaret Webshop nasil kurulum

Tamam, kendi sanal magaza kurmak için karar aldik ve size satmak istediginiz ürünleri var ama bu konuda nasil gidiyor? Nerede baslar?
Dikkate almaniz gereken birkaç farkli yönleri vardir, ana olanlar –

etki alani adi
Sitesi barindirma
e-ticaret Webshop yazilim
site güvenligi
Siteye Ürünler Yükleniyor
müsteri ödemeleri alma

etki alani adi
Temel geri dönmek için bir etki alani adi sitenizi size o sitenin alan adini yazdigini ziyaret etmek istediginiz web sitesinin www adresini yazin web üzerinde bilinen tarafindan adidir.
Önce kendi etki alani adi satin almaniz gerekir kendi sanal magaza var, o zaman üzerine güzel beni neden internet üzerinde fiziksel bir ip adresi, bu etki alani adi iliskilendirmek gerekir …
sitesi barindirma
Bir yerde bir bilgisayarda günde 24 saat çalisiyor olmasi gerekir Eger yazilim seçtiginiz kez sanal magaza için yazilim, fiziksel olarak internet üzerinden erisilebilir bir bilgisayarda bulunmasi gerekir.
Burada özel bir sunucu üzerinde sanal magaza çalistirmak veya diger web siteleri ile bir sunucu üzerinde yer paylasabilirsiniz olsun seçim var.
Ama ayni zamanda dns ayarlari yani sunucunun fiziksel (ip adresi) ile etki alani adi iliskilendirmek gerekiyor tercih ne olursa olsun, bu normalde sizin için alan adi tescil kim tarafindan yönetilecek ama dikkatli olmak gerekiyor Bu gibi ile o kötü sizin sanal magaza en düzgün çalisan etkileyen, onun gerçekten önemli oldugunu her web sitesi her zaman kullanilabilir oldugunu etki alani adi birileri türleri (URL). olabilir
Ayrica genel olarak Linux için baska bir genelleme yazilim Windows yazilim daha düsük bir maliyetle kullanilabilir oldugu gibi Linux için seçenekler ve vardir, bir Linux Server veya Windows Server çalistirmak için olsun seçim var, ama her seyi olsa istisnalar vardir ve rekabetçi fiyatlarla bazi çok iyi windows yazilim vardir.
Ayrica, veritabani yedekleme gibi seyler halledilir ve vb (bu konuda daha sonra) site sertifikalari yükleyebilirsiniz emin olmak gerekir
e-Ticaret Yazilim
Eger alan adi var ve siz ya karar verebilir yani gitmek için iki ana yön vardir Daha önce de belirtildigi, çalistirmak için hangi e-Ticaret Webshop yazilim dikkate almak gerekir birlikte dogru sunucu (ya da barindirma hizmeti) ve iki is var Simdi Windows veya Linux üzerinde.
Bir kez o zaman farkli sanal magaza yazilim büyük bir seçim var ve bu yilda binlerce sterlin maliyeti yazilim kadar özgür yazilim (sinirli destegi ile) arasinda olabilir isletim sisteminin karar yaptik.
Yüklemeden ve yazilimi çalistiran geldiginde bu Magento ve OsCommerce gibi mevcut bazi çok iyi ücretsiz uygulamalar var ama genellikle bu ile kendi üzerinde olacak.
Daha sonra tam olarak bunu istediginiz sekilde bakarak almak için yazilim yüklemek ve yapilandirmak gerekir. Yani sira düzeni gibi muhtemelen de kurulum ödeme yöntemleri, teslimat seçenekleri, sizinle ugrasmak ve vergi kodlari istediginiz ülke gibi seyler yapmak gerekir.
site güvenligi
Bu iki yönü vardir –

Sen çalinmasini kesmek ve müsteri bilgilerini olmaktan sitenize önlemek gerekir. Ingiltere’de genellikle verileri nasil korundugu bazi standartlar veri koruma hareket altinda kayitli olmasi gerekir.
Ayrica emin olmak için gereken her tür müsteri PC ve web sunucusu arasinda sifreleme tabakasi oldugunu parola ve kredi karti numaralari gibi hassas veri müsterilerinize tipi, böylece kimse yönlendirilmeden verileri izliyor olabilir kredi karti numaralari yakalamak için sunucu bu sunucu bir SSL baglantisi desteklediginden emin olmaniz gerekir gerçeklesmesi etc.To ve bu güvenli baglanti müsterileriniz yeniden saglayacaktir sunucu üzerine bir sertifika satin alip yüklemeniz gerekir oluyor.

site üzerine ürünler yükleniyor
Simdi sizin sunucu var ve bu alan adi ile çalisir ve bir sonraki ne yazilim yüklü degil mi?
Muhtemelen siteye yüklemek için bir (veya bin) birkaç yüz ürünleri var. Çok sansli ve ürünün üreticisine bu size saglayabilir sürece oldugu ürün tüm fotograf çekmek gerekir çünkü Öncelikle, bir dijital fotograf makinesi gerekir.
Eger altinda grubu ürünleri için Önce bir kategori hiyerarsi çalismak için çalismalisiniz, genellikle sanal magaza yazilim kategorileri sinirsiz sayida saglayacaktir. Her ürün için size kullanarak yazmaniz gereken bir açiklama ile gelmek gerekir o zaman, dogru bu planlama biraz zaman geçirmek için iyi bir fikirdir böylece müsterilerin web sitenizde gezinmek için bu kategorilerden kullanacagi unutmayin yazilimi satin aldiginiz ve size aldim bu resim yüklemek gerekir.
Bu islem tamamlandiktan sonra sizin yeni eklenen ürünler web sitenizde olacak
müsteri ödemeleri alma
Açikçasi banka hesabiniza müsterilerin ödemeleri almanin bir sekilde gerekir. Onlar kredi kartlari ve banka kartlari çogu kabul ve en sanal magaza yazilim uygulamalarinda kurmak için genellikle oldukça basittir olarak Paypal bunun için çok iyi. Onlar sadece kutusu ariyoruz yani müsteriler için o kadar basit ve ben müsterilerinin çok bir Paypal hesabiniz yoksa ve gerçekten cant onlar bir kurmak için geçmesi gereken dogrulama ile rahatsiz bulmak nerede kendi kredi karti numarasini girin.
Ödeme yöntemleri sunan ve pek çok baska çok iyi Kredi Karti ödeme saglayicilari vardir genellikle, yazilim ile banka hesabiniza VE is için ödeme islemi bir ödeme kurulusu bulma sadece bir durumda sanal magaza yazilim ve ödeme arasindaki iletisim olarak saglayici oldukça karmasik olabilir.
Yani bu kadar, sen gitmek için hazirsiniz, basit gerçekten