Eger mümkün ise neden karsilastirmali alisveris motorlari içinde veri akislari kullanmak

Bir veri besleme (yani bir datafeed) baska bir sunucudan envanter verileri bir elektronik islem yoluyla aktarilmasidir. Bir karsilastirmali alisveris motoru (aka bir alisveris arama motoru) istedikleri ürünler için farkli fiyatlar arasinda potansiyel müsterilere alisveris saglar. Bu iki karistirin ve ne olur?

Yahoo Alisveris, Google Base, Amazon, PRICEGRABBER, arti digerleri. Bu (ivir zivir gelen, yüksek son taki ve arabalara) online ürün satin almak için ariyor potansiyel alisveris için zimba haline gelmistir tüm siteler, ya da gerçekten o zaman en azindan yerel bir dükkan için bir karsilastirma fiyat almak için, satin degilse. Bu gibi siteler potansiyel müsterilere bakiyorsunuz olanlari için ne gibi gören, büyük olasilikla mallarini daha büyük maruz kalma isteyen herkes bu satis siteleri en az bir yer bu birkaç zorunda olacak. Zaman ve paranin bir kismini bir yatirim genellikle satis genisleme için uzun bir yol gidiyor. Eger satis için pek çok ürün varsa, ancak, bir öge (bir seferde bir, resim bir sonraki, resme bir alan) ekleyerek bir çizilmis ve sinir bozucu zorunluluk olabilir.

Eger sik ??sik size muhtemelen maruz kalma büyük miktarda alacagi sitelerin çogu için gerekli degildir bu kadar inanabiliyor musun? Ben bu oldugunu söylüyorlar Neden çünkü çok ticareti karsilastirmali alisveris motorlari birçok müsteri web özel biçimlendirilmis veri akislari yüklemek için yetenegi sunan basladi. Bir veri besleme, bir e-ticaret alisveris motoru sitelerine gelince, temelde ilgili özellikleri ve özellikleri ile doldurulmasi gereken sütun bir listesi, ve çogunlukla excel CSV formatinda veya sekme ayrilmis TXT biçiminde olacaktir. Iste (dogal olarak levha excel gibi sanki biçimi görünmelidir akilda tutarak) dahil ne olabilir bir örnektir.

Hücre 1 = Ürün Adi, Hücre 2 olasi birkaç alanlari ile = Fiyat, Hücre 3 = Yer, ve benzeri,.

Bir ürün için bir veri besleme doldurmak istiyorsa bu örnegi kullanarak, bu (hala akilda bir levha excel taklit biçimlendirilmis tutmak) gibi biraz olacaktir.

ürün adi Fiyat Yer
superman dvd 12,65 $ new york

Veri degerlerini ayni anda birden çok öge yüklemek için yeteneklerini kanitlamak baslar beslenir nerede. Önce kullanilan kullanarak, satan ögeyi bir Süpermen DVD oldu. Ayrica, diyelim ki ben de böyle bir Örümcek Adam DVD gibi bazi daha fazla film satmak istiyorum varsayalim. Listeye bu film eklemek için, gerekli olan tek sey benim ilk filmi altindaki hücreler dogru satis bilgileri koymaktir. Iste bir örnek.

ürün adi Fiyat Yer
superman dvd 12,65 $ new york
örümcek adam dvd 9,95 $ new york
vb.

Yani bir veri akisi yararlanarak zaman, tek tek degil, bir daha gitmek bir alisveris arama motorlari içine satilik ögeleri tüm araligi yükleme yetenegine sahiptirler.

Ayrica, zaten yüklediginiz ögeleri birkaç fiyat ayarlamalari yapmak zorunda varsayalim. Hizli bir degisim için gerekli olan tek sey size yeni istenen fiyat olarak göstermek için umarim kaydedilmis veriler besleme formu içinde fiyat alanini degistirin oldugunu, tekrar arama motoruna düzeltilmis liste göndermek ve degisen fiyatlari o zaman online yansitilacaktir. Dogal olarak bu da güncellestirmek istediginiz herhangi bir alan için çalisacak.

Bu veri akislari kullanan tüm sitelerdir. google tabani, yahoo alisveris, shopzilla, Sepetinizdeki, nextag, shopping.com, bing cashback, smarter.com, pronto, amazon ürün reklamlari olur.

Bu noktalari unutmayin.

1. Veri akislari veri tabani (karsilastirmali alisveris motoru) içine mevcut birden fazla öge yükleme yapmak için dahildir

2. Veri akislari dogru hücrelere bilgi dahil edilerek yapilir.

3. Herhangi bir ürün güncellemeleri bir veri akisi sayfasi ve tekrar göndermeden, ilgili bilgi hücreleri güncelleyerek basarili olabilir.

4. Büyük olasilikla kullanimi veri akislari reklam istediginiz web sitesinin çogu.