etkili online satis için ögrenme

Size uzun yillar için bir satis temsilcisi olmustur bile, online satis için kolay olacagi yanlis kavrami yapmayiz. Böylece bir magaza veya baska bir kurulus için satis daha on line satis için konusmak kurallar farkli bir dizi vardir. Bir kere, internette rekabet daha büyüktür ve basarili bir online satis bekliyoruz böylece eger, onlarin müsterileri ile kisisel bir düzeyde çalismak satis insanlarin daha düsünerek farkli bir çizgi uyum gerekir.

Eger online satis olsa da, yine de hedef kitlenize bilmek ögrenmek gerekir. Eger reklam kampanyalari dogrudan sahip oldugu hedef kitle bilerek, biliyorsun. Hatta internette, etkili is tanitimi için dogru yerlere bilerek çevrimiçi yollarla satmak için ögrenme. Web kapsami dünya çapinda olsa da, online satis isteyen her kisi tüm dünyada için müsteri çekmek için gidiyor degil – her satici bunu istiyor degil. Aslinda, bu tür sadece Amerika Birlesik Devletleri ya da sadece Ingiltere gibi yerel bir kitle ile basa çikmak için tercih edebilir ve bu durumda ise, bu alanlarda reklam dogrudan gerekir. Tabii ki, ayni zamanda hedef kitlenize de yerine tüm bölgenin dogrudan reklam çekmek istiyorum.

Nasil hedef kitlenize biliyor musunuz? Eger online satis baslar, ancak ürün veya servis hatti bir bölgeye özgü olup olmadigini bazi olasiliklari ortadan kaldirabilir kadar Bazi durumlarda, bu ögrenmek olmayabilir. Eger mayo satmak, ve, Aralik ise Örnegin, bir dondurucu soguk kis ortasinda alanlarda hedef için gidis degildir. Bunun yerine, yaz yasiyorsaniz veya soguk hava yok bu alanlara ulasmak için gidiyoruz. Orada yilin herhangi bir zamaninda mevsimlik ürünler satin alacak bazi insanlar olabilir, ama size satislari artirmak için en yüksek potansiyele sahip oldugu reklam odaklanmak isteyeceksiniz.

Etkin ve verimli online satis ögrenmek biraz zaman alacaktir. En kisa sürede size emir yerine getirilmesi için dökülen oldugu gidiyoruz reklam ve web sitesi açmak olarak beklemeyin. Hatta en iyi reklam teknigi ile, sitenizin web sitenize akin baslamak insanlar için arama motoru siralamalarini kadar yüksek ulasmadan önce biraz zaman alacak.