iyi bilgilendirilmis online alisveris olmak nasil

ABD’de online alisveris 2004 yilinda $ 65B esit, ve 2008 için tahminler bu rakamin $ 117B yükselmeye bekliyoruz. Internet bir alisveris rüyasi olabilir, ancak, güvenli ve güvenli alisveris yapmak için bilmek gerekir. Asagida bir online satin almadan önce dikkate almaniz gereken bazi hususlar vardir.

Web sitesi saygin mi?

Eger asina olmayan bir sitede alisveris yapiyorsaniz, herhangi bir hassas kisisel bilgileri paylasmadan önce biraz ev ödevi yapmak için zaman ayirin. Better Business Bureau Çevrimiçi veya Güven-E gibi güvenilir bir kaynaktan gönderilen onay bir üçüncü taraf mühür olup olmadigini görmek için sitesini kontrol edin. Bu kuruluslardan onay damgasi web sitesi, kisisel bilgileri yani sira müsteri sikayetlerini ele nasil siki standartlara yapilacak kabul ettigi anlamina gelir.

Bu BizRate.com veya Epinions.com olarak Siteler müsteri yorumlari ile birlikte çesitli siteler hakkinda bilgi sahibi olabilir. Ayrica ne kadar gelir görmek için favori arama motoruna web sitesi veya is adini girebilirsiniz. Birisi site ile kötü bir deneyim oldu ise, bir kullanici forumu veya tüketici bilgi sitesinde söz edilebilir.

Güvenlik teknolojileri kullanilarak web sitesi mi?

Bilgi Bilgisayarinizi ve alisveris sitenin sunucu arasinda transfer edildiginde, bu sifreli olmalidir. Bir alisveris sitesi sunucu sifreleme teknolojisi kullaniyorsa, veri sifreli olacak ve daha sonra alisveris sitenin sunucusuna ulastiginda sifresiz. Sifreleme aktarim sirasinda bilgi yakalayan vicdansiz korsanlari engeller.

Kisisel bilgiler sifrelenir olacak saglamak için aramak için iki sey vardir.

· Küçük kilitli asma kilit simgesi monitör ekraninin sag alt görünür.
· Web sayfasinin URL https ile baslamasi gerektigini, hangi de güvenli bir web sayfasi oldugunu gösterir.

Eger ödeme tiklayin önce, nakliye maliyetleri biliyorum.

Saygin sitesi, nakliye Eger kontrol önce bulmak kolay maliyeti yapacaktir. Herhangi bir tatsiz sürprizlerle önlemek için nakliye fiyatlari aramak için zaman ayirin. Online alisveris deneyimleri anketlerden elde edilen veriler sürekli online alisveris her seyden önce sevmedigim bir sey nakliye ücretleri oldugunu göstermektedir. Bu bir sekilde nakliye maliyeti absorbe olmasi kaçinilmaz olsa da, akilli perakendeciler en az bu maliyetleri tutmaya çalisacagiz. Bazen indirimli nakliye masraflari maliyetleri ofset yardimci olmak için, daha fazla satin almak için tesvikler sunarak yaratici yapacagiz.

Itibarli siteler Eger mal memnun olmayan durumunda liberal bir iade politikasi olacak Dahasi, çogu durumda ögeyi döndürmek için nakliye ücretleri için geri olmayacagini unutmayin.

Iade politikasi anlayin.

Geri dönüs politikasi hakkinda özellikle ince baski – ince baski okumadan bir web sitesinden bir sey satin asla. Iyi perakende siteleri sizinle tamamen mutlu degil, ama bazen önce siparis bilmeniz gereken hükümleri vardir ürün iade saglayacaktir.

Bir stok ücreti var mi? Bu ücret her yerden% 5 bir ögenin satin alma fiyatinin% 20 olabilir ve mal dönen müsterileri vazgeçirmek içindir. Ayrica, bir geri ödeme almak için bir ögeyi döndürmek için ne kadar zaman bildiginizden emin olun. Bazi sirketler neredeyse sinirsiz dönüs pencere izin gibi görünüyor, ama size siparis aldiktan sonra bazi durumlarda, bu kadar az biri olarak hafta olabilir. Hala bu dönemden sonra bir ögeyi döndürmek mümkün olabilir, ancak bunun yerine tam bir geri ödeme bir magaza kredi alacaksiniz.

Yukaridaki öneriler ardindan güvenle online alisveris için yardimci olacaktir. Zaman geçtikçe, alisveris yapmak için mal ve web sitelerinin inanilmaz bir çesitlilik olacak. Bununla birlikte,, güvenli alisveris ince baski okumak ve sonra online alisveris tasarruf ve kolaylik zevk gerekir.