nasil dogru agirlik paketleri yapmak

Ticari dondurucular endüstriyel uygulamalar genis bir yelpazede kullanilmaktadir. Toptan isleme, paketleme, ve son olarak perakende olarak katliam evinden isleme farkli düzeylerde,, az et dondurucular magaza ürün. Ticari balik isleme çok benzer gereksinimleri vardir ve hatta kurulu balikçi filolari dondurucu içerebilir. Dondurulmus paketlenmis yemekler, dondurulmus sebze ve meyve, dondurulmus unlu mamuller, dondurulmus meyve sulari ve tabii ki dondurma da dahil olmak üzere diger birçok gida ile ilgili derin dondurucu uygulamalar vardir.

Tabii ki diger gida disi ticari dondurucu gereksinimleri çok sayida da vardir. Tip alaninda birçok durumda, normal ticari dondurma, ve tabii ki kriyojenik depolama için standart sogutma gerektirir. Standart endüstriyel gereksinimleri de depolama kimyasal maddeler, yapistiricilar, enzimler, renklendiriciler, boyalar ve çok, pek çok digerleri için dondurma için çagirabilir.

Bu durumlarin çogunda, çesitli ögeleri tartilir gerekebilir. Genel olarak, paketlenmeleri gerekir sey agirliginda dogru gerektirir. Çogu gida isleme, ayni zamanda, nesnelerin agirliklari ile belirlenir. Endüstriyel isleme diger türleri de islenen ögelerin agirlik bilmeniz gerekir. Toplu is süreçleri çok farkli malzemelerle anlasma olabilir. Bu çok hassas oranlarda karistirilir gerekebilir. Yine, agirlik genellikle bu amaç için kullanilir.

Standart ortamlar için kullanilabilir endüstriyel ölçekler çok çesitli vardir. Bu zemin ölçekler ve platform teraziler, davul baskül ve tezgah terazi ve hassas teraziler çesitli içerir. Genel olarak, bu ölçekler plastik ve alüminyum da dahil olmak üzere birçok farkli malzeme çok çesitli malzemeden imal edilir, ve tipik olarak kapatilmaz. En çok her zamanki endüstriyel durumlar için uygun olsa da, ticari bir dondurucu içinde tartim için uygun degildir. Gida ürünleri ölçek platformda dogrudan tartilir edilmektedir uygulamalar için, genel düzenlemeler platform yüzeyi paslanmaz çelikten imal gerektirir. Bu daha iyi kullanimdan sonra temizlik, ve daha hijyenik yüzey saglar.

Dondurucu kullanim için, ölçek platformu paslanmaz çelik olmali degil sadece, ama korozyon sorunlari önlemek için, tüm ölçek paslanmaz imal edilmelidir. Bu yük sensörleri içerir. Standart ölçekler için yük hücreleri genellikle alüminyum veya kaplamali çelik kullanin. Yogusma için uzun süreli maruz kalma bir oksit filmi yük hücresi üzerindeki elektronik sensörler altinda olusmasina neden olabilir. Bu nedenle, paslanmaz çelik yük hücreleri daha iyi bir seçimdir. Bu malzeme yük ve asiri yük kötüye sok daha dayanikli oldugu için paslanmaz çelik kullanarak bir avantaji vardir. Bu Arlyn marka olarak yüksek kaliteli endüstriyel terazi,, tüm ürün hatti üzerinde paslanmaz çelik yük sensörleri kullanin.

Ölçek dijital gösterge çok düsük sicaklik kullanimi için ek gereksinimleri vardir. Birçok elektronik terazi Bir Likit Kristal Ekran (LCD) kullanin. Düsük sicaklik LCD uygulama bu tür için belirtilmelidir. Bu kontrast bir kaybini önlemek, ya da daha asiri durumlarda, ekranin görünürlügünü tam bir kaybi olacaktir. Ayrica, gösterge için konut gösterge içindeki elektronik ulasmasini nem önlemek için kapatilmalidir. Yine, bu Arlyn teraziler gelenler gibi yüksek kaliteli endüstriyel terazi, elektronik ekran için bir kapali, contali konut saglamak.

Tüm dijital terazi sicaklik degisikliklerinden etkilenecek. Yük hücreleri en hassas olan bilesenleridir. Genel olarak, ölçekli üretici yük hücresi üzerine bir veya daha fazla sicaklik hassas dirençler içeren bu sicaklik degisiklikleri için yük hücresi telafi edecektir. Bu dirençler yük hücreleri sicakliga tepki olarak ters yönde, ancak ayni miktarda sicakliga tepki için tasarlanmistir. Bu sicaklik etkisini dengeli neden olmalidir. Bu denge tamamen elde olamaz, bu nedenle bazi sicaklik etkileri hala var.

Bir dijital dizi halinde Yük hücrelerinden gelen sinyaller degistiren elektronik sistemi dijital dönüstürücü için analog olarak bilinir. Bu sistem ayni zamanda sicaklik degisikliklerinden etkilenecek. Daha ileri terazi dijital dönüstürücü için bir “delta sigma” analog olarak bilinen bir cihaz içermektedir. Dönüstürücü Bu tür hemen hemen tamamen bu sistemi, sicaklik etkileri ortadan kaldirilmaktadir.