sinirlari olmayan tüccarlar

sinirlari olmayan tüccarlar

Banka karti sektöründe yeni sinir uluslararasi isleme ve yeni vizilti kelime çok para oldugunu. Bu gelisen pazarda basarili olmak için, satis uzmanlari sadece dil tanimiyor gerekir, onlar da ne anlama geldigini bilmeniz gerekir. Geçmiste oldugu gibi, örnegin, kelime “iç” artik kullanilabilir. Bir Avrupa ya da Asya tüccar için, yerli USD degildir. Kendimizi içine merkezi görüntüleyemezsiniz. Biz küresel düsünmek ve sadece düsündügünüzden daha fazla yapmak zorunda. Biz yerel degistirmek ve basarili bir sekilde uygulamak zorunda!

Çok para isleme nedir? Temel olarak, uluslararasi para bir dizi yetki için degisimi ve ayni para bu islem yerlesmek için bir islem göndermek için yetenegidir.

Uluslararasi ticari hesaplar çesitli sekillerde tüccar için yararlidir. Her seyden önce, kendi müsterilerin rahat bir para birimi cinsinden mal alisveris ve satin alabilirsiniz. Alisveris sepeti terk bir azalma içine çevirir. Yabanci para atama tarafindan karisti müsteriler walk away bir satin alma ve anladiklari bir para bu ürün sunan bir tüccar arayacak. Bu daha fazla satis, daha fazla gelir anlamina gelir.

Belirli bir para birimi cinsinden giderleri var küresel tüccarlar, alan yerlesim ve bu para fon için de hazine endiseleri ile onlara yardimci olur. Örnegin, bir e-ticaret tüccar Avrupa ve Asya’da tedarikçiler var olabilir, bu yüzden kendi para birimleri bu tedarikçilere ödemek zorunda. Bu da onlarin uygun para birimine USD dönüstürmek anlamina gelir. Çok para isleme çift çevrim ihtiyaci yani sira pazarda dolar dalgalanmalar ile ilgili endiseleri ortadan kaldirir.

Bir çok para isleme partnerinizde en çok neye dikkat etmeliyim? Esneklik listesinin basinda yer aliyor. Bu esiniz birden fazla sponsor üyeleri / banka ile çalisma yetenegine sahip zorunludur. Kural olarak, MasterCard ve Visa banka ile çalismak. Çok para isleme saglayicilari küresel özel üyeleri ve sponsor üyeleri hem çalismak. Onlar finans kurumlari olmadigi için ISO MasterCard ve Visa ve nadiren özel üyelerinin sponsorlu üyesi olma egilimindedirler. Çok para isleme saglayicilari kutulari kira ve dünya çapinda farkli banka ile kart derneklerin sponsorlu üyesi olurlar. ISO ve devralacaklara uluslararasi arenada oynamak için bir sponsor banka almak zorunda çünkü bu anahtaridir. Bir satici kendi kutulari dünya çapinda kurar ise, maliyeti çok büyük. Zaten kutulari kurmustur saglayici ile ortaklik bu maliyetleri ortadan kaldirir.

Altyapi maliyeti ayni derecede önemlidir. Kanitlanmis bir sicili ile saygin bir ortagi Toplama, sponsor üyeleri ile uluslararasi kutulari kurarak farkli bölgelerinden tüccarlar ele yüklenim ve risk sistemleri revize, tek bir arka uç bildirim islemi oldugunu içeren, çok dövizli islem sisteminin gelistirilmesi ile ilgili sorunlar hafifletir Sadece birkaç isim, kolay entegrasyon kolaylastirir. Liste uzayip gidiyor. Hatalar ve sektöründe yapiliyor olabilir. Dogru saglayici seçerken durum tespiti yapmak.

Bu farkli kültürler, yabanci dil ve farkli is uygulamalari ile is yapmak gibi çok para isleme sunan ile ilgili diger sorunlar oldugunu unutmayin. Uluslararasi tüccarlar güven kurulmasi da oldukça zor olabilir. Saygin ve köklü çok para isleme saglayici ile isbirligi bu engelleri yikmak olacaktir.

Egitim ayni zamanda bir çok para isleme saglayici seçiminde için her seyden önemlidir. Satis, fiyatlandirma, uluslararasi is uygulamalari, farkli uygulamalar ve aracilik kapsayan resmi egitim sunuyor bir bakin. Bu egitim size izin ve hem de sadece yetkili edilebilir degil, yerlesmis yerlesmek hangi para birimleri size ögretmek olmalidir. Ayrica para yönetimi, uluslararasi pazarlama kaygilari ve uluslararasi hazine endiseleri hakkinda size ögretmek gerekir.

Çok para isleme elektronik islem endüstrisinin bir sonraki evrimi. Sektörümüzün gelisti gibi, devralacaklara onlar zorluklar ortaya çikan ve kazançli ticari portföyleri olusturmak ne olursa olsun üstesinden gelebilir kanitlamistir. Anlayisli satis uzmanlari ayni girisimci ruhu ile uluslararasi pazarda kucaklamak ve küresel oranlarda kendi ticari tabanini genisletmek olacaktir.