e-ticaret temel bir tüccar hesabi ve ödeme ag geçidi

Sadece bir e-ticaret is basliyorsaniz, bir tüccar hesabi ve bir ödeme ag geçidi için arama öncelikli olmalidir. Birlikte bir tüccar hesabi ve ödeme ag geçidi dogrudan web sitenizde kredi karti seklinde online ödeme kabul saglayacak. Bunlar büyük ölçüde degisebilir ama ticari hesaplar ve ödeme ag geçitleri her ikisi için sayisiz seçenek vardir.

Bir Ödeme Gateway nedir?
Bir ödeme ag geçidi bir tugla-harç magaza bir noktasi satis sistemi (bir kredi karti makinesi gibi) çevrimiçi esdegerdir. Bir online alisveris bir web sitesinde “Simdi Öde” seçtiginde, onlarin ödeme bilgileri, banka ve müsterinin banka arasinda bir köprü görevi gören bir ödeme ag geçidi, için güvenli sunucu geçirilir.

Bir Merchant Hesap nedir?
Islemin ayrintilari daha sonra ödeme ag geçidi adresinin ticari hesap gönderilir. Müsterinin veren bankanin ticari hesap banka yetkilendirme ödeme tamamlamak için. Veren banka daha sonra da yetki veya reddetmek ödeme ve web sitesi ve müsteriye ödeme ag geçidi üzerinden yetki ayrintilarini gönderecegiz.

hibrid çözümler
Bir all-in-bir hizmet bir ödeme ag geçidi ve tüccar hesabi birlestiren hibrid çözümler sunuyoruz hizmetleri bir avuç vardir. Bunu yaparken avantaji bir islem sadece birkaç saniye sürer yetki tüm süreci olmakla birlikte, böyle bir çözüm kullanmanin maliyeti genellikle ayri bir ödeme ag geçidi ve tüccar hesabi elde etmek olsaydi biraz daha yüksektir.

ne aramak için
Bir melez çözüm veya ayri bir tüccar hesabi ve ödeme ag geçidi tercih olsun, her zaman ihtiyaçlariniza uygun bulmak için potansiyel seçenekleri arastirma gerekir. Seçtiginiz ne olursa olsun, burada aramak için birkaç temel özellikleri sunlardir:

hesap yönetimi
Sitenizin alisveris sepeti ile uyumluluk
Sifreleme yetenekleri
Sahtekarlik önleme ve güvenlik özellikleri
Gizli ücret ve ödemeler
Raporlama özellikleri
Baslangiç ??maliyeti

Her e-ticaret is online ödeme kabul etmek gerekiyor ama kendine özgü ihtiyaçlari vardir bu yana, en iyi sirket ödeme ihtiyaçlarini karsilayabilecek bulmak için arastirmalar çesitli seçenekleri önemlidir.