anneler günü ve tarihçesi

Anneler Günü Annelik ve mutluluk kutlamak adamistir. Bizim annelere tesekkür tesekkür ve göstermek için ilahi firsat zaman bir gün. Biz küçük zaman Anneler bizim için her sey vardir. O, biz bu dünyaya adim atmis kimin için kisidir. Hayatimiz onun etrafinda döner. O tüm hissedilir tehlikelerden koruyucu bir kalkan gibidir. Biz kollarini tutun bizi almaya. Bizim yaralarini sarmak için biz ona çalistirin. Ve sicak bir kucaklama ve onu arayin seviyorum. O bizim hayatimizin odak noktasi, en büyük, dünyanin insan ya da daha iyisi yeryüzünde Tanri’nin suretinde söylenir. Anneler Günü özel günlerinde bizim anne haraç ödemek ve onu mutlu hissettirecek.

Anneler Günü tarihçesi

Anneler Günü tarihi oldukça eski ve en erken Anneler Günü kutlamalari Rhea, Tanrilarin Anne onuruna antik Yunan bahar kutlamalari kadar takip edilebilir. 1600 yillarda, Ingiltere’de ilk Hiristiyanlar Meryem, Isa’nin annesi onuruna bir gün kutladi. Daha sonra Ingiltere’de üzerine, Anneler Günü kutlamalari Pazar Anneler adiyla basladi. Pazar annelik mücadele ailelerin çocuklari zengin ile çirak ve ev hizmetçisi olarak çalismaya göndermek edildi 17. yüzyil Ingiltere’de uygulama sonrasinda kutlanacak geldi. Bu çocuklar oruç ayi ortasinda her yil kendi ‘Ana Kilisesi’ ya da ev sehrin Katedrali ziyaret için izin verildi. Çocuklar kilise ziyaret ettikten sonra anneleri bir araya geldi ve çiçekler ve özel kek ile sundu. Böylece onlar için Anneler Günü bir tür oldu.

ABD’de Anneler Günü kutlama kökleri Julia Ward Howe ifadesiyle vardi. 1872 yilinda, o anneler için özel bir gün kutlamanin görünümü ifade eder. Bu onun üretken yazilari ile yapildi. Yakinda sevk artan gücü basladi ve her vücut Anneler Günü resmi tatil ve kutlamalar beyani talep etti. Onun fikir popülerlik kazandi ama o fikri hayata alamadim. Daha sonra, ölümünden sonra baska bir aktivist Anne Jarvis tüm annelerin nedeniyle tanima vermek için çok çalisti ve karsiligini. Anneler Günü Birlik içinde hemen hemen her durumda kutlandi. 8 Mayis tarihinde 1914 Baskan Woodrow Wilson, Anneler Günü olarak Mayis ayinda ikinci Pazar tayin Ortak Çözüm imzaladi. Bundan sonra Anneler gününde cosku ve ruh bir sürü her yil kutlanmaktadir.

Zamanin geçisi ile Anneler Günü kutlamalari büyük bir dönüsüm yasamis. Bugün Anneler günü, hediye verme siirler yazmaya, sinirsiz sevgi ile dus annelere kek kesme her seyi içerir. Anneler Günü festivali anne ve bir çocuk arasinda paylasilan duygular dayanmaktadir. Up büyüdü olarak biz en iyi ile bu özel bayan tesekkür bizde.