dijital tezgah terazi ve gida, ambalaj ve diger sektörlerde kullanilan

Birçok üretim hatlari çok farkli fonksiyonlari için endüstriyel tezgah terazi kullanin. Onlar porsiyon kontrolü için gida endüstrisinde kullanilmaktadir. Önceden paketlenmis yemekler çesitli araya getirildiginde, ölçek her ders dogru miktarda dogru düzenlenebilir saglayan isçiye bilgi verebilir. Dondurma veya sogutma için hazirlanan paketleri dogrulugu tartilmalidir. Çok fazla ürün dolu ise, bu sirket için karlilik etkileyebilir. Bu yeterli ürün etiketleme gereksinimlerini karsilamak için paketlenmis olmasi önemlidir.

Bir tezgah ölçek de bitmis bir paket tartmak kontrol etmek için ideal bir yöntemdir. Ögeleri bir dizi paketi içinde olmasi gerekiyordu durumlarda, ölçek ya ekstra bir parçasi dolu olup olmadigini net bir sekilde belirleyebilir, ya da bir sey cevapsiz olup olmadigini. Ölçek dogru arayüzleri ile donatilmis ise, bu paketi hedefine devam etmek, veya muayene için isaretlenmesini saglamak için aktüatörler için kabul veya basarisizlik sinyalleri gönderebilir.

Formülasyon bir dijital tezgah ölçekli dogru ve kolayca yapilabilir. Maddeler vardir, bunlar ölçek platformu üzerine sirayla vazgeçilebilir. Bu otomatik bir operatör veya el ile yapilabilir. Ideal olarak, ölçek bellekte farkli tarifler çok sayida koruyabilirsiniz. Dogru reçete alinir gibi, ölçek dagitmak için besleyici cihazlar veya vanalari kontrol etme çikis sinyalleri ayarlayabilirsiniz.

Bu amaçli kullanilan elektronik terazi onlari ortamlarda bu tür güvenilir çalismasina izin özelliklere sahip olmalidir. Ölçek yetmezliginin en sik nedeni yük hücresi basarisizligidir. Genellikle, bu bir ölçekte birakilir olusur, ya da ölçek kapasitesinin yükler platforma yerlestirilir. Ölçek kendisi kesilirse yük hücresi yetmezligi sik karsilasilan bir diger nedenidir. Tezgah ölçekler için yük hücreleri olusturmak için kullanilan en popüler malzeme alüminyum. Ne yazik ki, bu malzeme basarisizlik bu tip oldukça egilimli. Alüminyum yük sensörü üzerindeki yükü derecelendirmesini asarsa, malzemenin elastik deformasyona neden olabilir. Bu durumda sonra, tamir genellikle mümkün degildir, ve tüm sensör degistirme olmasi gerekir. Bazi üreticiler yerine alüminyum kapli çelik yük sensörleri kullanin. Bu bir gelisme olmasina ragmen, yine de ideal degildir.

En iyi çözüm yük sensörü imalati için paslanmaz çelik kullanmaktir. Daha pahali, ve makine daha zor olsa da, üstün performans sunar. Arlyn Ölçekler modelleri de dahil olmak üzere en iyi endüstriyel tezgah ölçekler bazilari, bir standart olarak bu malzeme kullanin. Paslanmaz sensörünün bazi ekledi yararlari çok daha iyi su direnci içerir. Arlyn tezgah ölçekler islak bir ortamda daha iyi performans için yük sensörü ek bir silikon kaplama saglar. Ölçek da sert kimyasallar vardir alanlarda faaliyet daha basarili olacaktir. Güçlü paslanmaz çelik sensörler de çok fazla kaldirma olmadan ölçekli platformu üzerine agir yükler yerlestirmek için bir operatör için daha kolay hale ölçek platformu büyük izin ve daha düsük bir yükseklige sahip.

Dijital ekran önemli bir ölçek özelliktir. Ideal olarak, sayilari onlari uzaktan okumak için büyük ve cesur ve kolay olmasini saglayan, bir grafik biçimi kullanmalisiniz. Bir grafik ekran da kullaniciya mesajlari ve yönergeleri içerir bir kullanici dostu arayüzü, saglar. Gelismis özellikleri yararli olsa da bir kullanici zorluk çapli bir operasyon anlayisi varsa, bu özellikleri bir sorumluluk olacak.

Çalisma hizi bir baska önemli özelligidir. Güncel agirlik ekranda görünene kadar bazi tezgah ölçekler çok fazla zaman gerektirebilir. Yine, paslanmaz çelik yük sensörleri güçlü malzemeden yapilan yarari saglar. Uygun sekilde tasarlanmis, onlar ek sertlik saglayacak, ve ekran agirligi daha hizli stabilize olacaktir.

Iletisim baglantilari çok çesitli endüstriyel tezgah ölçekli ekipman farkli tipleri ile iletisim saglayacak. Bazi popüler dijital arabirimler USB, Ethernet, RS-232 ve RS-485 içerir. Bazi proses ekipmanlari hala analog 4 ariyor – 20 ma çikis sinyali. Yine, Arlyn terazi tezgah terazi bu çikis standartlarini herhangi bir seçenek sunar.