elmas satin alirken akilda tutulmasi gereken ne

Üzerimize yakinda sezon hediye, bazi sansli alicilar alacaksiniz elmas taki ile uzun bir süre için aziz olacaktir. Elmas hediyeler de Noel’de sadece hediyeler için gitmek, ayni zamanda büyük bir yildönümü hediye veya nisan içindir. Elmaslar bir kizin en iyi arkadasi vardir. Asagidaki elmas satin alirken akilda tutulmasi gereken nelerdir.

Uygun arastirma herhangi bir elmas satin almadan önce gereklidir. Bir elmas satin kostu asla ve biraz arastirma Düsündügünüz her parça hakkinda bilgi almak için gereklidir.

Ilk elmas

2800 yildan fazla önce, ilk elmas Hindistan’da mayinli edildi. Bugün mayinli taslar çok eski – en az 900 milyon yasinda. En eski elmas milyar 3 yasin üzerinde olarak belgelenmistir. Hiçbir tas ayni degildir. Elmas her tamamen benzersizdir.

4 “c en” – elmas satin alma

4 “C” bir elmas degerini belirlemek için kuyumcular tarafindan kullanilmaktadir. Ögrenme ne bu 4 “C” Eger bir Noel hediyesi ya da yildönümü hediyesi için aramaya basladilar, özellikle para için en yüksek degeri elde yardimci olacaktir.

1. açiklik

Netlik olsa baktiginizda elmas ne kadar açik gösterir. Bunlardan bazilari kolayca bir kuyumcu büyüteç olmadan görülebilir olmayabilir ancak çogu elmas bozukluklarin ya da belli bir düzeyde var. Bir çok açik elmas çok nadirdir. Eger tas herhangi bir karanlik noktalar görebilirsiniz eger mükemmel bir elmas taki hediyesi ariyorsaniz, belirler.

2. kesmek

Kesme tas üzerinde açilari en iyi isik yansimasi saglamak için bir esnaf tarafindan ayarlanir nasil. Hepimiz büyük isilti bir elmas gibi ve kesim isilti düzeyini belirler. Iyi kesilmis tas tas ne kadar güzel gösteren ve kötü kesilmis tas daha degerli olacaktir. Bu gibi parlak ya da parlak olmayacaktir.

3. kirat

Bu büyük elmas mal olacak mantikli daha fazla toplam karat miktari ayni olsa bile küçük elmas oldugunu. Tek bir karat elmas mal olacak daha o daha büyük boyutta elmas çok zor bulmak ve buldugumda son derece degerli, çünkü bir karat ekleyebilirsiniz bir halka yer iki elmas. Onlar kesilir zaman elmas neredeyse yarisi boyutu kaybedersiniz.

4. renk

Çok nadirdir ve son derece degerli olan renksiz veya beyaz elmas daha pahali olmasina ragmen renkli bir kisisel bir seçimdir. Elmas gelen çesitli renklerde yesil, sari, pembe, mavi, vb

degerlendirme

Eger satin aldiginiz elmas çesitli detaylari tarif taslar ile gelen belgeleri okumayi bilmek gerekir. Satin aldiginiz herhangi bir elmas bir degerlendirme ile gelmelidir. Hatta aldiginiz degerlendirmenin geçerliligini onaylamak veya çürütmek için baska bir kuyumcu tarafindan takdir alimina bir elmas olabilir. Çesitli bagimsiz taki degerlendirme kuruluslari da vardir. Bir kuyumcu bu bagimsiz kuruluslar tarafindan yapilan bir degerlendirme saglayabilir, bu ideal bir durumdur.