online pazarlama is için bir hedef pazar tanimlama

Herhangi bir tecrübeli internet girisimcisi bir hedef pazar olmadan, online pazarlama is yerden almak bir zorluk olacagini söyleyecektir. Pazarlama ve iyi tanimlanmis bir pazar olmadan ürün veya hizmet satan bilinmeyen topraklarina girmek gibi – ne alirsiniz asla bilemezsiniz. Örnegin, düsük gelirli ev kadinlari hardcore bisikletçileri ya da piyasa high-end cilt bakimi bir grup tencere satmak ve bunun farkinda olamazdi. Bir hedef pazar ile, ürün veya hizmet satmak için olasiligi daha yüksektir ve daha sonra sag degerlendirme ve geribildirim erisebilirsiniz.

Bir pazar tanimlama avantajlari

Pazar olusturan kesimleri arasinda gerçekten hedef alan olan bilmek için çesitli faydalari vardir. Iste nedenleri:

– Sizin ürün veya hizmet dogru hedef kitleye bulacaksiniz. Bir düsünün: Bir ev tabanli anne ya da yogun bir yönetici için bir is-at-ev is çözümü satmak istiyorsunuz?

– Bir hedef pazar çok daha genel bir faiz piyasasi daha dönüstürmek için muhtemeldir.

– Sizin ürün veya hizmetlerini tanitmak için daha kolaydir.

– Sen tüm dikkatini sadece bir alanda odakli çünkü pazarlama ve tanitim için daha fazla harcama daha az olasidir.

– Sizin ürün veya hizmet fiyat daha kolaydir.

– Size önemli pazar segmenti geri bildirim almak. Degerlendirme ya da yorum aslinda kullanan insanlarin çok gruptan gelen zaman ürün veya hizmet ile ilgili ayar veya iyilestirmeler yapmak çok kolay.

Bir hedef pazar tanimlanmasinda Adimlar

Hedef pazar tanimlarken bu dört faktörleri göz önünde bulundurun:

Ürün veya hizmet

Eger varsa veya sunmak istiyoruz ürün veya hizmet türüne baslayin. Ne olursa olsun, ürün veya hizmet hala bas ya da zaten somut bir ürün ya da is bir fikir olup olmadigi, hedef pazar kim olacak tanimlayan en iyi temeli olmalidir. Hakkinda Nedir? Amaci nedir? Nasil çalisir? Ne cazip kilan nedir? Diger ürünler ile yan yana rekabet edebilecek ya da bir nis pazarda en uygun olacak?

Ne kadar ürün üretmek için sürer? Üretim hem de dagitim sadece islemek için gerekli insan gücü ile birlikte, üretim ve dagitim maliyetleri göz önünde bulundurun. Bu fiyatlandirma hedef pazar etkiler unutmayin.

Potansiyel müsteriler veya müsteri

Hedef pazar tanimlamak için, kendinize sorun, kim benim ürünü satin alacak? Kim için potansiyel ihtiyaç olacak? Kim takdir edecektir? Kim bir kez satin alacak ve almaya devam kim? Bu grubun demografik ve ne kadar onlarla is yapmak nedir? Ne kadar ürün veya hizmet için ödemek olacak?

Insanlarin satin alma tercihleri ??ve aliskanliklari ve ne siklikta geçmiste benzer ürün ve hizmetler için satin veya ödemis uygulamaya çalisin. Eger daha sik sizden satin alir bir hedef pazar istiyorsaniz, kararsiz olma egilimi gruplari uzak tutmak isteyebilirsiniz.

Rakiplerinizi

Eger yer konum sektörü ile ilgili bazi basit arastirma ve rakiplerinizin kim oldugunu bulmak. Benzer ürün ve hizmetleri pazarinin en büyük segmenti yakaladiginiz ögrenin. Ürün veya hizmet gerçekçi bu ile rekabet edebilir? Kendi ile ilgili ürün ve hizmetleri hakkinda bir arama çevrimiçi yapmak ve ayni seyler satmak 1.500 ‘den fazla çevrimiçi veya çevrimdisi isletmeler ile gelip Eger kumar deger varsa, düsünün. Genel olarak, daha fazla pazar doymus, daha büyük oyuncular ve bilinen markalarin bulacaksiniz. Bu mutlaka seni geri gerektigi anlamina gelmez iken, sadece ayni pazara girme konusunda dikkatli olmasi gerektigini bir isarettir. Rekabet özellikle yüksek ya da özel talep ile ürün ve hizmetler için, çok zor olabilir.

Online pazarlama is ‘yönü

Eger online pazarlama is için bir hedef pazar tanimlanmasina yardimci olabilir baska bir faktör is hedeftir. Nerede is almaya düsünüyorsunuz? Yirmi somethings Hedefleme bugün, örnegin, is ancak bundan 10 ila 20 yil için büyük olabilir, online pazarlama hala bu grubun dikkatini tutmak mümkün olacak? Onlarin tercihleri ??ve öncelikleri o zaman degisti ve böylece onlarin satin alma kapasitesi olacak. Hala bu pazar dokunun mi? Eger, büyük bir firsati kaçirmis ya da olacak yoksa ayni henüz taze yüzlü pazarina yönelik devam etmelidir?