Wall Street Journal online yenilikçi dünya

Bir zamanlar, gazete görüs sekillendirme yetenekleri açisindan son derece etkili olmustur. Bu artik böyle degil. Bunun temel nedeni online haber kaynaklari geleneksel baski basina ciddi bir rekabet sagliyor olmasidir. Bu gazete tirajlari önemli bir düsüse yol açmistir. Ancak, basili gazeteleri az sayida sadece çevrimiçi firtina hayatta degil, onlar rekabete ragmen olaganüstü iyi yapmis. Wall Street Journal, örnegin, hala iki milyon okuyucusu günde sahiptir. Daha da etkileyici, ancak, kagit çevrimiçi ortama oldukça iyi geçis oldugu gerçektir. Kagit bir milyon üyesi yakin oldugu gibi, online abone sayisi sasirtici vardir. Bu gerçekten sasirtici numaralari ve birçok kisi Wall Street Journal basarisinin sirri merak yol açar.

Neden bir parçasi Wall Street Journal New York, belirli bir sokak almistir ragmen, kagidin konu kapsaminda uluslararasi olmasidir. Tüm dünyada finansal piyasalar vardir. Bu piyasalarda yer alan insanlarin bankacilik, finans ve ekonomi konusunda haber akisi gerektirir. Bu 1920 Oklahoma modern Londra ya da siyah Wall Street’in finans merkezi olsun, tüm dünyada insanlarin finans haberleri gerektirmistir. Wall Street Journal bu ihtiyaci için saglanan. Sonuç olarak, bir önceki yüzyilda kuruldugu günden bu yana meyvelerini toplamaya edilmistir.

Tabii ki, Wall Street Journal için yetenek bir online varligini olusturmak için öngörü ile ilgili baglari kalmak. Bu, küçük metre. Wall Street Journal etkili daha vizyoner kurulmamasi için zemin kaybetti olurdu güvenilir bir çevrimiçi abonelik hizmeti gelismis degildi. Evet, Journal daha sonraki bir tarihte Maçin kazanilmis olabilir ama bu bir “lideri takip” taktik degil, yenilik biri olarak görülmüstür olurdu. Online haber abonelik hizmetleri içine onun geç baslatma yakaladi asla New York Times bu ders ögrendim.

Bu konuda Wall Street Journal Nasil öncesinde oyun oldu? Peki, Wall Street Journal Çevrimiçi 1996 yilinda giris yapti. (URL: WallStreetJoural.com) Internet bu dönemde insanlarin evlerine ilk büyük genisleme yapiyordu. Hemen kavganin içine atladi bu yana Wall Street Journal ilerisini iyi oldu. Evet, birkaç gazete web siteleri vardi ama onlar seyrek ve gerçekten yeni bir medya dinamo görünümünü somutlastirmak ve hissetmedim. Wall Street Journal Çevrimiçi yaptim ve yakinda yasayabilirsiniz gelecekteki büyüme için temel ayarlayin.

Bunun nedeni bir kismi Wall Street Journal egilimleri medya iletisimi yönettigi ediliyordu anlasilir olmasidir. Wall Street Journal dolar ve sent bir alanda yasayan bu yana, haber gelecek online abonelikleri bulunabilir olacagi anlasilmaktadir. Geleneksel gazete sadece çok bu kavrami kavramak gelenegi saplanip edildi. Wall Street Journal degisim kucakladi ve önemli yeni medya basari için bindi iken gibi, onlar gerisinde kalmistir.