farkli tanecikli ve kimyasal test su

Ticari veya iç amaçlar için günlük kullanilan su temiz ve mikroplardan arindirilmis olmalidir. Farkli test su prosedürleri patojenler, bakteri ve ciddi saglik sorunlarina neden olabilir kirletici tanimlamak için kullanilabilir. Büyük bir sinav su yöntemlerden bazilari asagida açiklanmistir:

kimyasallar test su:

Bu yöntem, bireylere büyük zarar verebilir kirletici için su test etmek için kullanilir. Su kimyasi arsenik, radon ve kursun veya diger zararli maddelerin varligi için test edilir.

bakteriler için testi su:

Bu test yöntemi buz eritme baslar olarak, özellikle bahar sirasinda gelistirme egilimindedir zararli bakterilerin varligi tespit etmek için kullanilir. Bu test su yöntemi fekal koliform ve suda gizli kalir fekal streptokok arar.

özel test su yöntemi:

Bu, belirli bir su test yöntemi bakteri, mineral ve su içinde kirletici arar. Varligi sümük azaltici bakteri, koliform bakteri, kükürt düsürücü bakteri ve demir-indirgeyen bakteriler de bu test yöntemi ile tespit edilir.

patojenler için testi su:

Patojenler için test su yöntemleri patojen bakteri ve koliform bakteri arayin. Tüm bakteriler zararli degildir, aslinda iyi olanlar korunur ve sadece zararli türevleri tüketim için su güvenli hale kaldirilir. Bu test yöntemi de su yararliligini belirlemek için yardimci olur.

laboratuvar testleri su:

Zaman zaman su numuneleri test için laboratuvara gönderilir. Bu patojenler veya koliform bakteri varligi test yardimci olur.

Test yöntemleri farkli baska türlü civa, demir, kursun, arsenik ve sodyum gibi malzemelerin varligini saptamak için yapilmaktadir. Test için kullanilan kaplar içlerine giren herhangi bir mikrop önlemek için steril ve sizdirmaz yapilir. Konteynerler laboratuvarlar çogunlukla elde edilebilir. Bu bir laboratuvar güvenmeden önce, bunu Çevre Koruma Ajansi EPA veya yöntem ve standartlara uygun olmasini saglamak önemlidir.

Bu sel, borularda sizinti veya dökülmesi durumunda düzenli ve özellikle çok önemli içme suyu test etmek çok önemlidir. Buz çözdürme baslar kis, bitti kez test su yöntemleri yapilmalidir.

sertlik test su:

Aldiginiz su sert su oldugunu süpheleniyorsaniz, sertlik belirlemek için testi su araçlari güvenebilirsiniz. Testi su sirketleri su sertlik hakkinda genel bir fikir vermek kitleri, sunuyoruz. Sadece lisansli su test laboratuarlari elde edilen sonuçlar Güvenebileceginiz.

EPA içme suyu için kurallar teklif etti ve bu Ilkögretim Standartlari ve Ikincil Standartlari bulunmaktadir.

Ilkögretim Standartlari saglik yararlari göz önünde bulundurularak ayarlanir. Örnegin, kursun yüksek düzeyde varligi saglik tehlikeleri artirabilir. Testi su yöntemleri tükettigimiz su gibi zararli kimyasal maddeler belirlemek için kullanilir.

Ikincil Standartlar: EPA saglik sorunlari daha estetik su kalitesi anlamina gelir tat, koku, renk vb temelinde bu özel standart kurmustur.

Yani, süphe ve saglik sorunlari her türlü zihninizi temizlemek için, size zararli maddelerin su test etmek laboratuarlari ile irtibata geçebilirsiniz.