Bir müsteri kullanim modeli sizin için neden önemli oldugunu

Bir müsteri kullanim modeli üç önemli satin alma süreçlerinin olusur. Elinizin içi gibi müsteri kullanim modeli her adimi bilmek kadar gerçekten müsteri bilmiyorum:

1. Nasil ürün için müsteri arama

Eger bir çekme sirket iseniz müsterilerinize telefon rehberi arayacaktir. Eger bir avukat iseniz müsterilerinizin tavsiyeleri ile bulacaksiniz. Anahtar insanlar ürününüz için bakmak kanallari bulmaktir. Bu kanallar insanlar müsteri ve ürün türüne baglidir.

Peki bu yaparsiniz? Dogru sorulari sormak. Bir satis yapmak zaman, nereden geldigini sormak emin olun. Bir online formu, telefon ya da bire-bir soru üzerine bir soru üzerine olsun. Bu müsterilerinizin her biri için bir sik ??soru olmak zorundadir. Bir düsünün. , Yok SEO 5.000 $ harcadigimiz ve herkes yerine Google daha telefon rehberinde bir yerel çekme hizmeti bulursa size çok para bir halt bosa harciyorsun mi?

2. Eger ürün kullanmak nasil

Yani, insanlarin ürünü bulmak nasil bulundu. Büyük, simdi ne olacak? Onlarin ürün kullanimi ve ne aradiginiz faydalari nasil anlamaya var. Bu pazarlama mesajlari etkileyecek ve nasil ürün gelistirmek. Diyelim ki bu uzun kros geziler için uyanik kalmak için Red Bull kullanmak kamyoncu için enerji içecekleri satiyoruz söylüyorlar. Sizin pazarlama mesajlari artik kadar kalmak için güçlü olmak ve bölgede kalan iletmek olacaktir. Ayrica daha iyi bir teçhizat ve kutular sigacak sekilde ambalaj yeniden verecek bir kamyoncu ‘bardaklikta en uygun oldugunu.

Ne halt onlar ürününüzü nasil kullandiklarini anlamaya gidiyorsun? Bu müsterileri ile yakin iletisim olan ilgili. Siz sürekli ürün hakkinda geri bildirim tesvik etmelidir. Ne demek bu? Eger uzak bir online is var çünkü önce müsterilerinin herhangi görmedim? Kurulum kullanici ürün degerlendirmeleri olusturulur. Anketleri doldurup geri göndermek için müsterileriniz için tesvik saglayin.

3. Seçtikleri nasil

Vay, simdiye kadar çok iyi. Insanlarin ürün bulmak ve nasil kullanabilirsiniz biliyorum. Dogru, bundan sonra garantili bir satis olmali mi? Degil oldukça ama neredeyse. Eger müsteri satin tercih nasil bulmak zorunda. Degerlendirme süreçlerini nedir? Birden çok rakip arasindaki farklar nelerdir? Rakipleriniz kimlerdir? Alternatifleri bile rakip var mi? Onlar ücretsiz mal satin aliyor? Onlar müsteri yorumu, kupon ve / aramak ya da Google sirket adi arama yapabilirim?

Tüm pazar arastirmasi alacak çok önemli sorulardir. Bu bir arada rakip arastirma, analitik yorumlama ve dogrudan arastirma olacak. Anahtar da ürününüzü satin alma esigine zaman müsterilerinize kafasinin içinde elde etmektir. Bu onlari çit itme için yapabileceginiz bu küçük seyler ögrenmek ve ürünü satin yardimci olacaktir.