ssl web sertifikalari internette güvenlik için çok önemli

HTTPS sertifikalari veya Güvenli Yuva Katmani bilgisayar sunucu bilgisayara istemci verilerin yetkisiz hirsizligi önlemek için SSL sertifikalari seklinde web üzerinde kullanilan bir güvenlik protokolüdür. Bu sekilde onlar dolandiricilik miktari (e-ticaret sitelerinde) ve veri hirsizligi gibi e-ticaret web sitelerinde dönüsüm oranlari ile yardimci olmak için önlemek ve azaltmak için yardimci olabilir. Tercihinize bagli SSL sertifikalari veya https sertifika, normalde bilgi veya veri kullanici makineden potansiyel üzerine dinledim ve bu e-ticaret siteleri veya online banka oldugu gibi, ele geçirilebilir bir sunucu, geçirilir siteleri korumak için tasarlanmistir. SSL kendisi SSL sertifikasi sadece alicilari hakkinda bilmek ‘karistirmak’ veri için sifreleme olarak adlandirilan sifreleme biçimi kullanir ve basarili bir sekilde desifre olabilir.

Müsterilerine online magaza kendi ayrintilari düsündü ve onlari korumak oldugunu bildiginiz gibi SSL sertifikasi kendilerini gerçekten onlari ve müsterileri arasinda garnitür güven için bir online magaza yardimci olabilir. Sadece adres çubuguna bir asma kilit sembolü görmek için tarayicinizda bakarak, bir SSL sertifikasi ile siteleri belirleyebilir. PCI tarafindan verilen kurallarina göre, bir çevrimiçi e-ticaret magaza güvenilir ve geçerli bir SSL sertifikasi kullanmak zorundadir ya da para cezalari yüz olabilir. Ilk basta onlar ödeme sayfalarina gitmek ne zaman güvenli bir sayfa göremiyorsaniz birçok online alisveris sadece kendi sitesinde geri dügmesine tiklayin gibi aslinda faydalidir güçlü bir kural ne görünebilir. Bu yüzden daha fazla zaman gerekli bir yasal gereklilik SSL insanlarla is yapabileceginiz güvenilir bir site oldugunu göstermek için yardimci olabilir.

Web sitelerinde canli Çogu SSL sertifikalari 128 bit. Piyasada bazi 256 bit SSL sertifikalari ve bu online kisisel ve kredi karti bilgilerinizi girerek kullanicilar için güvenlik daha da yüksek bir seviyede bulunuyor. Online güvenlik bu düzeyde kullanarak Siteler bilgisayar korsanlari çogunlukla güvenlidir.

E-ticaret sitesi sahipleri karsi karsiya seçimi kendi SSL sertifikasi (etki alani veya sirket dogrulanmis) olsun ya da paylasilan bir SSL sertifikasi almak için olup olmadigidir. Paylasilan bir SSL sertifikasi genellikle güvenli bir merkezi etki alanina etki alani (bazi alisveris sevmiyorum) seni yönlendirmek ve sonra ödemis zaman geri dönecektir her tür artilari ve eksileri vardir. Özel bir SSL sertifikasi ise, etki alani verilen (veya sirket) ama ortak bir SSL sertifikasi göre çok daha pahalidir. Onlar da bu nedenle özel bir tane bunlari yenilemek unutmayin, yilda yenilenmesi gereken.

Online internet korsan ve ceza, kimlik hirsizligi ve dolandiricilik dünyasinda yükseliste ancak basarili size magazada satin almak ve bir hacker olabilir sansini sinirlamak için güvende hissetmek için müsterilerinize yardimci oluyor web sitenizde bir SSL Sertifikasi yükleme ile degerli bilgiler durdurmak ve çalmak. Bir belgesi olmadan, bir e-ticaret sitesi ciddi bir is kazanamaz, bu yüzden de bir pazarlama araci olarak görülebilir.