dogru agirlik çok farkli anlamlara gelebilir

Endüstriyel amaçlar için, dogru agirlik çok farkli anlamlara gelebilir. Parsel hizmeti tarafindan nakliye için bir kutu agirliginda, bu en yakin kiloluk dogru olmasi gereklidir. Bu amaçla, bir ölçek dogru agirlik rapor altinda olmadigindan emin olmak için her zaman “yuvarlama” önlemek için en az dört kez bu hassasiyetle seçilmelidir. Bu genellikle sevk paketleri% 50 ilave bildirilen agirlik 1 £ kaydetmek veya paket basina ortalama, ½ lb olacaktir. Bu sevk paketleri bile ilimli bir sayi ile, önemli bir tasarruf neden olabilir açiktir. Bununla birlikte, ¼ lb dogruluk ile tezgah ölçekler çok dogru olarak kabul edilmez.

Diger özellikleri de dikkate alinmalidir. Tartilan paketleri kabaca ele olabilir, çünkü, ölçek sok yükleme dayanabilmesi gerekir. Bu amaçla temel bileseni yük hücresidir. En çok yük hücreleri alüminyumdan imal edilmektedir. Onlar yeterli hassasiyeti saglarken, yüksek sok yüklere maruz zaman plastik deformasyon yatkindir. Bu sekilde deforme edildikten sonra, önemli ölçüde bozulmus dogruluk olacak, ya da hiç düzgün çalismayabilir. Bu tür bir sorunu önlemek için en iyi sekilde paslanmaz çelikten yük hücresi üretmektir. Yüksek dogruluk ile birlikte sok koruma mükemmel düzeyde sunacak tercih edilen alasimlar vardir. Ideal olarak, yük hücresi iyi üretim özellikleri elde etmek için sonra isil isleme tabi olmalidir.

Kullanilan yük hücresi malzemenin türüne bagimsiz, ölçek de mekanik asiri yük korumasi saglamalidir. Anlik sok yük oldugunda koruma bu tip yardimci olamaz iken, yük hücresinin nominal kapasitesinin asan yükler ölçekli platformda yerlestirilir zaman çok yararli olacaktir. Asiri yük korumasi saglamak için standart bir yol ölçek temel ve platform arasinda küçük bir bosluk saglamaktir. Yük platform üzerine yerlestirilir gibi bu boslugu azalacaktir. Ölçek asiri zaman düzgün bir sekilde uygulandigi zaman, boslugu tamamen kapanacak. Bu uzak yük hücresinden agirlik transferi, ve böylece hasarlara karsi koruyacaktir.

Da formülasyon için de kullanilabilir tezgah ölçekler için yetersiz olmasi durumunda ¼ Ib’nin bir dogruluk nakliye amaciyla kullanilan tezgah ölçek için uygun olabilir. En çok endüstriyel prosesler% 1, hatta daha iyi bir 1/10 arasinda bir dogruluk gerektirir. Malzemenin bir toplu £ 100 araliginda agirlik olacaksa, tipik bir endüstriyel ölçekte 0,1 £ bir dogruluk Bu formüle maddeler, çesitli dozaj için uygun olacaktir. Ama nakliye ölçekler oldugu gibi, bu ölçek dogrulugu daha yüksek bir çözünürlük olabilir eger daha iyidir. Trace maddeler bir toplu dahil edilmesi gerekebilir. Bu nedenle çok endüstriyel terazi bunlarin dogrulugunu göre bes kat daha iyi ekran çözünürlükleri saglayacaktir. Yani 100 £ tezgah ölçekli Bu tür sicaklik genis degisiklikler gibi yanlislik ek nedenleri, her zaman faktörü önemlidir 0.1 lb bir dogrulukla, 0.02 lb çözünürlüge sahip olabilir. Bu Arlyn 6200 Serisi Masa Tipleri gibi kaliteli ölçekler, sicaklik degisiklikleri için tazminat var, ancak bu tazminat tüm mükemmel degildir. Genis araliklar içinde, her ölçekteki kendi sonuçlarinda farklari gösterecektir.

1/10 1% bile dogruluk bazi uygulamalar için yeterli degildir. Örnegin, mürekkepler, boyalar ve boya formülasyonu algilanabilir degisiklik olmadan standart renk üretmek için son derece dogru olmalidir. Bu durumlarda çogu renk genellikle beyaz büyük bir ana malzeme, var. Diger renkler çok küçük miktarlarda son ürün üretmek için kullanilir. Bu renk sadece% 1 dogrulukla vazgeçilebilir ise yine 100 £ toplu bir örnek kullanarak, iz renklerin bazilari sadece 0,2 £ gerekebilir, ölçek 0,2 £ 1% tartmak gerekir, ya da olacak £ 0,002 Standart gerinim ölçer yük hücresi endüstriyel terazi dogruluk, hatta çözünürlükte tartim tüm yetenegine de degildir. Bu, Arlyn Masa Tipleri Dizisi SAW olarak Ultra Hassas Ölçegi, kullanarak gerektirir. Bu kullanim benzersiz, patentli Yüzey Akustik Dalga teknolojisi 1% 1/100 dogruluk ve 100,000 veya daha iyi içinde 1 kisim kararlar saglamak.