internet alisveris ile olan sorunsuz bir deneyim

Online alisveris kavrami siber kullanicilarin büyük bir ilgi yaratti. Online alisveris sunulan imtiyaz için daha kolay ve daha ucuz olsa da, henüz tüketici bazen sorun alabilirsiniz. Bu sorunun cevabi alisveris için güvenli bir ve güvenli site için tercih etmektir.

Bizim online alisveris için gitmeden önce bazi gerçekler hakkinda konusalim.

Tarayicinizin güvenli mi?
Konuda tarayici güvenlik standartlari yani Güvenli Elektronik Islem (SET) ve web üzerinden paylasmak bilgileri sifrelemek Güvenli Yuva Katmani (SSL) için durmak gerekir. Kesintisiz önemli bir sembolü, web adresi baslayan sitenin güvenli oldugunu göstermektedir içinde kilit veya https:// kapali.

Sertifika kontrol edin
Sertifika denetimi de güvenlik dogrulamak çok kolaydir. Su anda, Açik Anahtar Altyapisi (PKI) saglayicisi Verisign Inc ve daha fazla bilgi için www.verisign.com oturum açabilirsiniz.

Her zaman sadece bir kredi karti ile ödeme
Sadece kredi karti ile kolay ama ayni zamanda ödeme Fuar Kredi Yapi Kanunu ile korunacaktir yapti. Yasa tüketicilerin her belirli durumlara karsi anlasmazlik hakkina sahip oldugunu söylüyor.

Güvenli yatirim
Ve size daha sonra deneyin ama satin sey için islem numarasi ve satin alma siparis tutmak belgeler göz ardi asla ilk kez daha az yatirim yaparak güvenli olun.

Kisisel bilgilerinizi paylasmadan önce düsünün
Genellikle siteleri ihtiyaç vb biliyorum ama onlar posta ID, adres, telefon numarasi VEYA sifre sorarsaniz kontrol etmek istiyorum.

Sorun karsilasti durumunda tüketici yardimci olmak için ajanslari vardir.
Aksiyon, Inc (http://www.callforaction.org) için çagri
Federal Ticaret Komisyonu (http://www.ftc.gov/bcp/menu-internet.htm)
tüketici bilgi merkezi (http://www.pueble.gsa.gov)
ulusal dolandiricilik bilgi merkezi (http://www.fraud.org)

Kusurlari ragmen, online alisveris sadece IN ama ilk anlasma baslamadan önce bu ipuçlarini deneyin.