magento 2 özellikleri – Bölüm 3

Son iki Postswe ölçeklenebilirlik, performans ve ürün güvenligi için Magento bazi özellikleri gördüm. Biz Magento özellikle büyük magazalar için yavas isleme konu ve ayri bir isleme birimleri ihtiyaçlarini çözmek nasil ele. Ayrica OWASP ilk 10 puan kesinlikle güvenlik sorunlari ile basa çikmak için ele alinacaktir. Bize kalan Magento 2 özellikleri ve ne onlar bizim için getirmek görelim.

Modüler yaklasim:

Magento 2 yapisi ile ilgili modüller gelismekte olan farkli bir yaklasim sunuyor. Su anda Magento yapisi zaten herhangi bir bagimlilik bir modül içinde çatismalar veya güncellemek ya da modülüne birinin kod enjekte önlemek için önyüz ve arka uç uygulanmasinda bölümü yüksek düzeyde ifade eder.

Modülü çatismalarin nedenlerinden biri yeniden bagimliliklari ve sinif kullanilmasidir. Ayrica sinif yöntemleri yanlis kullanimi ciddi çatismalar neden olabilir. Bagimlilik sorunlari nedeni daha sik sinifi âmir kullanilmasidir. Bu sorunu giderir ortadan kaldirmak. Bu tür sorunlari Magento 2 iyi tanimlanmis ve modül için API belgelenmis gerektirir önlemek için.

Modüler yaklasim sadece ne baska bir modülü etkiler ne de kendisini rahatsiz alir kod parçasi fis n oynamak anlamina gelir. Bu modüller genel sistem performansini etkilemez hangi bir sekilde uygulanacaktir amaçlanmaktadir. Sadece yüklemek veya kaldirmak, etkinlestirmek veya herhangi bir Magento Eklentiler devre disi birakmak mümkün olacak.

Saglamak için daha iyi performans mevcut dosya yapisi gibi klasör hiyerarsisi “yerel-toplum-çekirdek” ortadan kalkacaktir olarak degisecektir. Tüm dosyalari muhafaza edilecektir altinda tek bir modül dizin olacaktir. JSLib, medya ve cilt dosyalari bir modül içindeki diger dizinleri yollarla korunacaktir iken onlar kamuya erisilebilir olmayacak kamuya erisilebilir olacak “pub” klasörüne tasinacaktir.

Modül için tüm sablon dosyalari yapacaktir “görünümü” olarak bir modül isimleri içinde bir klasör olacak, ayni zamanda yerine Mage :: getModel (‘katalog / ürün’) kullanarak, nesneleri örnegi olan sekilde bir degisiklik olacak , yerine “GetTable (‘katalog / ürün’)”, bir “createObject (”)”, “bu GetTable kullanacaktir (‘catalog_product_entity’)” kullanilacaktir takip. Bu degisiklikler nedeniyle mevcut Magento modülleri yeni sürüme göç gereken olacaktir.
Sonraki bölümünde devam etti …