E-ticaret web siteleri – kullanilabilirlik ne kadar önemli oldugunu

E-ticaret web siteleri sabit bir hizda gelisiyor. Özellikle küresel ekonomik kriz bu süre içinde, internet üzerinden is yapan iki firmanin ve tüketiciler için son derece karli bir girisimidir. Ancak, web’de basari olmak için, online sirketlerin web sitelerini iyi durumda oldugundan emin olmak gerekir.

Internet ürünleri satin almak ve satmak için popüler bir ortam haline gelmistir. Bu, tüm ek maliyetler kapali düzeltir çünkü ve bir ucuz fiyatla ürün ve hizmet alir. Durgunluk zaman insanlar gelir azaltir olarak, giderek ve hatta fiyatlari arastirma için alisveris için web dogru dönüyor. Ve zaten anlayisli internet alisveris kullanicilar bu düskünlük daha fazla.

Web en etkili ve sirketler için en maliyet-rekabetçi orta ürün ve hizmetlerini pazara ve is tanitimi için. Ve bu yüzden, biz e-ticaret web sitelerinde yatirimlari agir bir artis bekleyebilirsiniz. Simdi nasil bir e-ticaret web sitesinden maksimum fayda elde mi?

Eger online is hacmini artirmak için 2 yöntem vardir:

Gelen ziyaretçi trafigini artirmak
Bir satin alma yapmadan web ayrilan insanlarin sayisini azaltin.

ziyaretçi trafigi artan

Bu oldukça kolay. Güçlü pazarlama stratejileri ve etkili online reklam ragmen, web sitenize daha fazla insan çekmek olabilir. Ayrica etkili arama motoru optimizasyonu ve daha çok sosyal medya optimizasyonu unutmayin. Bu web sitenizin online görünürlügünü artirmak ve daha fazla trafik akisi alacak tekniklerdir.

olmayan satin azaltilmasi

Bir satin alma yapmak istemiyorum çünkü ziyaretçilerin çogu, bir web sitesi degil, birakin ama bir satin alma yapmak ‘degil’. Bunun nedeni oldukça sik, web siteleri kullanicilarin seyir veya tarama ihtiyaçlarini karsilamak ve onlari kafa karistirici sonuna kadar basarisiz oldugunu. Ve ziyaretçilerin web sitenize düzgün kullanamazsiniz eger, ürünler degil, fiyatlari ya da bir sey satin almak amaciyla bile onlar web sitesi birakacaktir baska bir set vb taramak mümkün görmek mümkün degildir örnegin. Web sitesi kullanilabilirlik önemini içeri giriyor

E-ticaret web sitelerinin kullanilabilirlik faktörü artirmak için bazi ipuçlari

navigasyon daha sezgisel hale

Ziyaretçiler seyler satin almak için bir e-ticaret web sitesinde geliyor. Bu nedenle, sadece ve baska bir sey konsantre emin olun. Kullanicilarin kolayca bir noktadan herhangi bir hiçkirik ya da sorunsuz baska bir göz böylece olabildigince Bunun için, sezgisel olarak navigasyon sistemi yapmak gerekir. Daha onlar göz, daha fazla bilgi topladiklari ve bu bir satin alma bunlarin sansini artiracaktir. Onlar o zaman bir satin alma ve bile, onlar web sitenizde toplanan bilgiler emin onlari eger geri getirecek ve satin almak için gerektiginde.

bir site haritasi dahil

Ziyaretçiler genellikle e-ticaret web siteleri kaybolmak egilimindedir. Bu nedenle, her zaman kullanicilarin ürünlerin belirli yerleri anlamaya böylece bir hiyerarsik sirayla web sitesinin tüm sayfalari listeleyen bir site haritasi içermelidir.