neden web tasarimcisi web pazarlama hakkinda bilmeniz gereken

Birçok mükemmel web tasarimcilari web pazarlama hiçbir sey biliyorum, ve bu büyük bir sorun olabilir. Arama motorlarinda bir site Pazarlama site bir arama motoru uyumlu bir biçimde tasarlanmis olmasi gerekir. Çok güzel site çünkü tasarlanmis yolu sadece tüm arama motorlarinda iyi ücret yok. Burada web tasarimcilari web pazarlama hakkinda bilmeniz gereken bazi seyler var.

yükleme süreleri

Grafik çok güzel siteler harika görünüyorsun, ama çogu zaman, çevirmeli baglantilarda özellikle, bu web ziyaretçiler indirmek için site bile indirmeden tamamlanmadan önce sadece baska gidecek çok yavas olabilir. Bazi arama motorlari da yavas oldugu için siteleri cezalandirmak olabilir.

dosya adlari

Bir site tasarlarken, sitenin dosya adlarinin bütün her sayfada ne temsil etmelidir. Page_1.html gibi dosya adlari sayfada ne iletmede yararli degildir. Arama motorlari ilgili ve bilgi verilmektedir hakkinda açik oldugunu siteleri arar. Web_marketing_design.php gibi açiklayici, ama kisa adlari, hem de arama motorlarinin örümcekleri bir sayfada ne, ama insanlar sadece söyle.

URL’ler

Dosya adlari benzer, URL’ler insanlar ve arama motorlari için anlamli oldugunu formatlarda olusturulmalidir. Genellikle URL’ler alan adlari, dizin adlarini ve dosya adlari bir arada bulunmaktadir. Bütün bu unsurlar sirasiyla sitesi, dizin ve sayfada var ne açiklayici olmalidir.

Ayrica, pek çok alisveris sepeti gibi http://www.somesite.com/store/index.php?pid=2786247642 gibi URL’ler kullanin. Bu URL baktigimizda, arama motoru ne de insan ne sayfasinin içerigini belirleyebilirsiniz. http://www.somesite.com/store/widgets.php?product=sky_hook_widgets çok daha iyidir. Bu en büyük arama motorlari artik URL soru isaretleri ile dizin sayfalari, ama bu yine de bazi küçük arama motorlari engelleyebilir gibi görünüyor. URL soru isaretleri kullanmayin alisveris arabalari mevcuttur ve bu http://www.somedomain.com/store/sky_widgets gibi, hatirlamak daha kolay temiz görünümlü URL’ler için yapmak.

alt etiketleri

Grafik kapatilmis zaman alt etiketleri görüntülenir. Bir sörfçü iyi Internet hizi elde etmek için ya da çünkü fiziksel bozukluk alt etiketleri güveniyor olabilir grafik kapatabilirsiniz. Arama motorlari hala kendi arama siralama algoritmalari içine alt etiketleri tartmak gibi neden olabilir bu. Aslinda görüntülerin anahtar kelime yüklü ve dogru açiklamalari ile doldurulur olabilir zaman Pek çok web tasarimcilari, alt etiketleri bos birakin.

kullanilabilirlik

Web kullanicilari karsilastiklari sitelerin bekledigi bazi unsurlar vardir. Örnekler Ev ve Iletisim dügmeleri olacaktir. Hiç bir web sitesi için yapilmis ve kendinizi Ev veya özellikle Iletisim dügmesi için kazma buldunuz mu? Seni bilmiyorum, ama bu oldukça rahatsiz edici buluyorum. Ahh … Ne bir web sitesine gidin ve her sayfada ayni yerde menü bulmak ve ilk dügmeyi Ev ve son dügmesine Iletisim olmak için temiz hava solumak. Mmmm, ben sadece düsünmeye sicak olsun. Ancak, tasarimcilar estetik ve güzellik ile tahrik edilmektedir. “Nasil her zaman ayni menü formati için sikici!” Bir web sanatçinin çigligi olabilir. Sikici – belki de. Kullanimi kolay mi? Evet. Bu pazarlama ve web siteleri söz konusu oldugunda, kolay kullanimli bir satis yapma yönünde uzun bir yol gidiyor.

meta etiketleri

Yaygin Web tasarimcilari bir sitenin her sayfasinda ayni meta etiketleri koyacagiz. Bu sayfada birkaç özel ve dogru anahtar kelimeleri her sayfanin meta etiketleri odaklama gibi arama motorlarinda sirada almak neredeyse kadar etkili degildir. Arama motorlarinin amaci kullanicilarina ilgili verileri getirmektir. Sayfa özel meta etiketleri olmasi sadece arama motorlarina degil göstermenin baska bir yoludur, ancak ziyaretçilerin yani sira, sayfa hakkinda tam olarak ne oldugunu. Bu, çok daha kolay sayfalari bulmasini saglar.

Genel olarak, bir site tasarimi önce, ilk olarak anahtar kelimeleri belirlemek için iyi bir fikirdir. Anahtar kelimelerinizi belirlenmesi tamamen baska bir yazinin konusudur. Bir kez anahtar kelimeleri tespit edilmistir, sitede bu anahtar kelimeler en çok odaklanmak gibi bir sekilde tasarlanmis, alan adi, dizin adlari, dosya adlari, menü adlari, alt etiketleri ve meta etiketleri. Olabilir Sitenize anahtar kelimelerinizi tasarimi pek çok rakipleri karsisinda büyük bir avantaj vermek ve tasarlanmis sonra bir site anahtar kelimeleri tasarimi çok daha kolay olacaktir.