sitenizi gelistirmek için analitik ziyaretçi verileri kullanarak

Sitenizin optimum verimlilikle çalisan tutmak için geldiginde, Google Analytics, ideal bir araçtir. Bu siteleri trafik, rekabet, içerik ve çok yararli ziyaretçilerine hakkinda kapsamli bilgi ve istatistik saglayabilir. Ziyaretçiler müsteri haline ve müsterilerine bir e-ticaret sitesinin çok can damari vardir. Analytics, ziyaretçilerin sitenize nasil etkilesimde kapsamli bir fikir verir.

genel bakis

Genel bakis diyor tam olarak ne yapar. Bu ziyaretçinin bilgi genel bir bakis saglar. Çok siteler önemli Ziyaretçi Bilgileri sitelerinizi ziyaretçi kullanmadan nasil genel bir bakis saglamak için burada yogunlasir. Bu ziyaret sayisini, diger özellikleri bir seçim arasinda sayfa görünümleri ve hemen çikma orani sayisi içerir. Genellikle bu sadece sitenizin hizli bir degerlendirmesi için kullanilir.

Haritayi bindirme

Harita bindirme size sitelerin ziyaretçi cografi temsil görmenizi saglar. Dünyada ziyaretçilerinizin nereden geldigini bu araciligiyla belirleyebilirsiniz. Sonuç olarak özel sitenizin cografi popülerlik uygun olabilir. Eger yurtdisindan siparis bir sürü almak Örnegin, o zaman uluslararasi nakliye teklifler sunmak isteyebilirsiniz.

dil

Analitik dil verilerini ile sitenizi ziyaret edenler en yaygin dil belirleyebilirsiniz. Sonuç olarak bir kez daha bu dayali sitenize odaklanmak edebiliyoruz. Eger yabanci müsterilerinin çok alirsaniz o zaman sitenizde kullanilabilir dil ayarlari bir sistem olusturmak isteyebilirsiniz. Kullanicilarin çogu sitenizin dilini anlayacaksiniz ragmen müsterilerinize takdir hissediyorum ve onlari tekrar tekrar geri gelmek için tesvik edecek hale getirecek bir takdir özelliktir.

ziyaretçi trend ve ziyaretçi sadakati

Burada bakis sadece marjinal üzerinde dokundugu ziyaretçilerin derinlemesine analiz bulabilirler. Ziyaretçi trend ile ziyaretçi egilimleri tüm yönleriyle asagi kaynatin. Daha sonra haftanin ziyaretçilerin gün sitenizde kullanmak için büyük olasilikla belirlemek, hatta ayin ne zaman ve yilin hangi ayi. Olabilir Ayrica ziyaretçilerin sitenize hem de ortalama sayfa görüntüleme harcadigi zamani belirleyebilirsiniz. Ziyaretçi sadakat daha recence ve ziyaret uzunluk ve derinligi ölçme ile size yardimci olur.

Bu Analytics kullanisliligi sadece bir bölümünü olusturan araçlardir. Iyi bir web sitesi tasarimcilari ile birlikte kullanildiginda, analitik sitede yapilan SEO için büyük bir yardimci olabilir.

Eger e-ticaret sitesi bir basari saglamak istiyorsaniz, Google Analytics çok yararli bir yardimci olabilir.