dönüsüm orani optimizasyonu ile kulplari almak

Bir perakende web sitesi çalisiyorsa, sansini öncesinde yogun bir sezon için kadar disli konum vardir. Dünya çapinda ekonomik yavaslamaya ragmen, Noel ve Yilbasi dönemi her zaman perakendeciler için yogun bir zamandir. Saat-uzun kuyruklar ve kizgin alisveris sadece yüksek sokakta mevcut olabilecek iken, online alisveris perde arkasinda insanlar için gibi stresli olabilir.

Anlayisli online perakendecilerin festival alisveris onlar kadar hizli ve kolay mümkün oldugunca arzu ürünleri bulmak istedigini biliyorum. Iyi bir arama motoru optimizasyonu stratejisi isletmelerin artan site trafigi yol dönüsebilir Google, Yahoo! ve Bing gibi, önde gelen arama motorlarinda kendi görünürlügünü artirmak yardimci olabilir. Ancak, ziyaretçilerin bu artis satis bir artis anlamina saglamak için ayni derecede önemlidir. Bu amaçla, dönüsüm oraninin optimizasyonu (SAK) önemli hale gelir.

SEO veya PPC farkli olarak, CRO online reklam dünyasina tanitilacak için nispeten yeni bir kisaltmadir. Ancak, CRO temel amaci yeni bir degil: bir web sitesine ziyaretçi bir satin alma yapmak için tesvik etmek. Bir satin alma yapmak için bir ziyaretçi ikna, yani – – Bu öncelikle bir web sayfasinda eylem için çagri gelistirerek yapilir ama perakendeciler kendi CRO gelistirmek için düsünmek gereken birkaç sey vardir.

Ilk olarak, bir is mutlaka baska çalismaz için neyin ise yaradigini unutmayin. Tüm sirketler farkli, ayni ürün satmak bile, bu nedenle sirket aslinda açilimi ne olduktan baslayin. Örnegin, ne sizi rakiplerinizden ayiran? Belki bir para iade garantisi, basit bir döner politikasi ya da ücretsiz teslimat sunuyoruz. Eger özellikle Noel ve Yeni Yil gelir optimize ile ilgili iseniz, ayni zamanda benzersiz festival avantajlar sunuyoruz düsünmek. Örnegin, ücretsiz bir hediye sarma hizmeti sunmak için piyasadaki tek perakendeci olabilir.

Ancak, sizin sirket açilimi hissediyorum ama nasil müsterilerin algiladiklari ne dikkate almak önemlidir degil bu. Bir üst düzey perakendeci olarak en iyi degeri seçenek, ya da alternatif olarak görülebilir. Güçlü için oynamak ve web sitesi araciligiyla bu algilari üzerinde sermaye sizin CRO gelistirmek büyük bir parçasi olabilir.

Ziyaretçiler bir satin alma yapmak için hangi arzu edilen bir yer oldugunu biliyorum böylece sitenizin etrafinda güven insa etmek de önemlidir. Örnegin, ürün için bir yorum ya da derecelendirme sistemi tanitan potansiyel müsterileri bu ürün gibi ne için dogru hissi verir ve tekrarlanan ziyaretleri çevirmek dönüsebilir sitenizin etrafinda bir online topluluk tesvik edecek yardimci olur. Ayrica teklif var en son ürünleri, pazar ve özel sinirli zamanli firsatlar gelismelerin düzenli müsterileri takip etmek bir blog, Twitter hesabi ve Facebook sayfasi çalistirmadan düsünüyorum. Gerçekten de, yogun festival döneminde deneme ve tespit is ve ne degildir için neyin ise yaradigini için ideal zaman olabilir.

Internetin sürekli degisen doga dönüsüm orani optimizasyon teknikleri her zaman degisiyor ve genisleyen anlamina gelir. Internet CRO temellerini açiklamak yetkili makale ve bloglar ile çalkalaniyor iken, bu bazen uygulamada SAK ile sorun yasiyorsaniz bir uzman yüz yüze konusmak daha faydali olabilir. Zaten bir yerde bir SEO strateji varsa Örnegin, faydali tavsiyeler vermek mümkün olabilir sizin ajansi ya da pazarlama müdürü konusmak.