online alisveris çevre için çok iyi oldu hiç – biliyorum why___

Online alisveris tüm dünyada milyonlarca insan tarafindan zevk. Bu faydalari ve avantajlari çoktur. Bizi evden alisveris kolayligi verilmesinin yani sira, bu, çok sayida satis, özel bize saglar müsteri ve son olarak perakendeciler ve büyük pazarlama karsilastirmali alisveris sunuyor, tüm kolay tek bir çati içinde çok sayida ürün durumu yapar. Ama online alisveris birden fazla sekilde çevre etkilemistir. Bu hava kirli sahiptir ve curbside bir karmasa yaratti. Tüketiciler bir online satin alma sirasinda online alisveris çevremizi nasil etkiledigini sanmiyorum. Onlar alisveris ortami zevk ve hakkinda mutluyuz. Bu alisveris bu kanal son zamanlarda çevre ve çevre için büyük sorunlar ortaya nasil bilmek her birimiz için önemlidir.
Son anketler çevre üzerindeki etkisini olumlu daha olumsuz oldugunu göstermistir. Simdi nasil olumsuz olarak çevreyi etkiler, sormak istiyorsunuz? Çalisilan bir durumda, New Yorklular Noel sezonu sonraki ilk hafta içinde curbside de karton ve karma kagit fazla 8.300 ton birakti. Bu sadece durumlardan biri. Curbside üretilen atiklarin büyük miktarda olumsuz etkisi yeterli kanitidir. Çogu online perakendeciler kendi ögeleri sunmak için tasiyici kullanir. Bu, yerel teslimatlar ve ayni zamanda kullanilan kagit, karton ve plastik miktarinda bir artis için yoldur. Bu çöp sonra dikkatsizce atik için itilir. Ürünler online olmayan geri dönüstürülebilir malzemeler ile gelen emretti. Bu malzemeler genellikle bubble wrap, sünger ve yaygin Strafor olarak adlandirilan genisletilmis polistiren vardir.
Online siparis kitap herhangi bir diger ürün siparis daha büyük bir sorun olusturuyordu var. Bunun nedeni kitap Tugla ve Motor yöntemi satin gibi kitaplar çok ambalaj malzemesi olarak iki buçuk kat üreten basit bir nedeni tasimaktadir. Bu malzemelerin üretim etrafinda kir bir sürü neden olur. CD online bile satin ayni bagaj ile birlikte gelir. Biz az 2 mil Yakin bir magazadan yasiyorsaniz bu düsünün, bir online alis-veris, çevremizi için kötü olur.
Bu sadece kirlilik ve çöp ile ilgili degil, ama online alisveris bile yollarda gereksiz trafik neden olur. Sonra oluyor basarisiz teslimatlar oldugunda yollarda trafikte bir artis var. Mal müsterinin evine getirdi ve müsteri sürücüsü yol engelliyor için, disarida bekliyor olacaktir sonra kullanilamaz zaman, örnegin gibi.
Soru kirli olmaktan çevreyi nasil durdurabilirim mi? Hiç online alisveris yöntemi yaklasan degil geregidir? Veya nasil? Iyi bir yolu sadece atik ve ambalaj hem de üreticilerin dogrudan sorumlu yaparak olacaktir. Baska bir yöntem ürünlerin çok daha az ambalaj için gitmek olacaktir. Hatta bu büyük bir yardimci olacaktir.