Flippa amatör saygisiz için neden

Oturup böyle bir sey yazmak benim online is tecrübesi çok az neden var oldu. Ama bu ben orada tüm güzel insanlarla paylasmak için gerekli hissettim bir seydir. Web saygisiz denilen sey yeni bir dalgalanma çevrimiçi oldu. Insanlar bir web sitesi kurmak ve daha sonra satmak ve ideal güzel bir kar elde andir.

Simdi web sitesi saygisiz yeni degildir ve kesinlikle roket bilimi degil ama ben birkaç yildir yapiyor oldum bilmeli inç olmak için karli bir is – Geçerli çilginligi herhangi bir çilginligi ile içeri basladi uzun zaman önce nasil web siteleri ve siteniz için broker çabalari saygisiz olarak hareket etmek istediginiz web siteleri çevirmek için söylüyorum ürün savurganlik geliyor. Ve bu en popüler biri Flippa oldugunu.

Bu yüzden son zamanlarda benim normal çalisma deseninden kirmak ve bir site satmak için Flippa kullanmaya karar verdi. Ve sorunlar hemen baslamistir. 12 listeleme seçenekleri sarilmis ve kullanimi neredeyse dayanilmaz bir arabirim içinde sikismis degil – basit bir islem olarak kullanilan satis online için bir web sitesi listesi. Ama sonra güzellik seyirci hiçbir gözünde mi? Bu yüzden arayüz üzerinden çalisti ve benim $ site 94 toplami için listelenen var – 19 $ gerçek listeleme ücreti de dahil olmak üzere. Bu miktarin geri kalan tüm “ekstralar” dir. Orada açik artirma sonunda% 5 basari ücreti de var …. böylece kadar tekrar ödeme rüzgar.

Ama teget kapali gidiyorum. Sonra neredeyse 100 $ Yani ve Ispanyol Engizisyonu tarafindan tasarlanmis bir kullanici arayüzü üzerinden yoluma waded olan sitemde yer aldi.

Asil sorun nerede simdi burada. Bu Flippa kendisi ile degil Flippa ve bütün web sitesi saygisiz çilginligi yarattigi alici kültürü ile degil. Ne demek bu. Flippa de teklif insanlar amatör ve gerçek degerinin 1/3 için bir web sitesi almak için bekliyoruz cheapskates vardir. Veya daha az onlar sizi asagi pazarlik eger. Sert gelebilir ama okumaya devam edin ve bu sonuca vardik neden anlayacaksiniz olabilir.

Yani mesru ve karli bir is bir deniz düsük teklif en düsük teklif ile ilgili bir olgu haline gelmistir budur. Flippa de kabul edilen “norm” satis veya 10x net aylik gelir için bir site satin aliyor. Ne?! Bir sey bu yüzden olusturulan ve 10x aylik geliri için ortadan yürümek istiyorum yildir üzerinde çalistik? Sag Saka yapiyorsun? 36x aylik net gelir (sitesi gelir eksi diger giderler) – Sitenizin deger ne degerlendirme normal sekilde 12x hesaplamaktir. Akli basinda hiç kimse 10x aylik gelir için düzgün yapilandirilmis ve karli bir web sitesi satis edilmelidir. Hiç.

Yani teklifleri yavas yavas gelmeye basladi. Yaklasik 4000 $ degerinde bir sitede 100 $ ve 250 $ artislarla. Sonra kurus düstü budur. Flippa profesyonel alicilar ile ugrasiyoruz bir yer degil. Bu bir pazarlik avcilari pazar. Ben dolarim 3.200 bir BIN (Simdi Al) de ve ben yapardim iyi belki site için 1.400 dolardir siteyi listeleyen benim zaman israf bana alicilar özel mesajlari almaya basladi bu daha da belirgin hale gelmistir. Ve söyleyerek daha fazla mesaj “bu tür para deger degil …. matematik adam mi”. Day-by-gün durum daha da kötülesti.

Simdi çok Flippa oynanan açikça birkaç hile var. Ben yakalandim yollarindan biri rezerv fiyat için BIN azaltmak ve o hemen teklif ediyorum bana soran bir “ciddi teklif” oldu. Bu yüzden sitenin kamu fiyat düstü ve o da kesinlikle hiçbir sey yapmadi. Ben sadece sitenin degeri 400 $ bir hit almisti ve simdi hiçbir sekilde asagiya dogru disinda orada oldu. Bir indirim almak için hizli ve sinsi bir sekilde bu degil mi?

Bu yaparak fiyati asagi çekmek için birbirleri ile çalisan iki veya daha fazla teklif varsa Plus …. iyi … o saticiya mali yikici alici bu tür için çok karli olabilir ama. Bir teklif için rezerv fiyat için kamu fiyat düsmesi ister ve daha sonra diger teklif sahibi bir kaç yüz asagi haggles. Ve bir kez tekrar geri koyamazsiniz sizin fiyat damla – sadece kamuya siteniz için kabul edecegiz minimum fiyat gösterdim. Yeterince derin bir delik ya da bu insanlar için yeterince sicak bir cehennem yok.

Eger ben yakin zamanda tekrar edilecek gidiyorum benim için verimli bir deneyim degildi ve degil Gördügünüz gibi. Ben benim web siteleri deger ve ben 10x aylik gelir için çalismak bir sey satmak için gidiyorum Tanrilar yesil yeryüzünde hiçbir yolu yoktur.

Oh ve sonunda site için ne kadar aldin? Ben harici bir kaynaktan $ ‘dan itibaren 2.400 bir teklif kabul etmek zorunda kaldi. Flippa de amatör çok benim zaman ben üzerinde çalisiyorum yeni bir web özelliginde benim yatirim kapsayacak sekilde daha düsük bir teklif almak zorunda kaldi bosa. 2400 $ daha az site gerçekten deger daha yaklasik 1.400 dolardir ki. Yani gerçekte Flippa aslinda dolayli olarak bana sitenin satis para kaybetmek yardimci. Sok edici.

Otomatik-bloglar veya boktan MFA (Adsense için yapilmistir) siteleri satis ve sadece sitenizin gerçekten deger ne 1/3 olmak istiyoruz o zaman Flippa sizin için idealdir. Daha sonra gerçek para gerçek alicilarla hizmet saygisiz bir alternatif web sitesi için bu makalenin sonunda kaynak kutusu kontrol degilse.