mobil cihazlar için bir e-ticaret sitesi optimize etmek için nasil

En PC’ler ve dizüstü bilgisayarlar üzerinde kullanilabilir için kullanilan mobil cihazlarda Internet hizmetlerine erisim çogumuz için bir gereklilik haline gelmistir. Biz mobil optimizasyon dizi web dünyadaki tek sonraki büyük sey söyleyemem, ama evet bu özellikle mobil Internet cihazlari bilgisayarlar outsold olan dönemde dikkate deger önemli bir alandir. Ve mobil cihazlar için bir e-ticaret web sitesi optimize, e-ticaret web siteleri bahsederken hiçbir kayip. E-ticaret saticilari bir çok sitelerini mobil kullanicilar dostu ve müsteri haline mobil kullanicilar dönüstürmek için bir girisim yapma, müsterilerine çözümler sunan baslamistir. E-ticaret web sitesi gelistirme mobil cihazlar için optimize yardimci olacagini asagida verilen ipuçlari;

farkli bir düzen hazirlanmasi gereklidir

Tasarimcilar zihin ise web sitesi gelistirme bu sey tutmali. Onlar bu hizli dünyada, mobil kullanici sayisi kesinlikle artacaktir web herhangi bir içerik mevcut erisim ve böylece mobil üzerinden e-ticaret web siteleri erisim bir artis sahiptir gerçegini unutmamak gerekir. Bu yüzden farkli bir URL ve düzeni ile bir mobil site olusturma, bir e-ticaret sitesi tasarimi sirasinda faydali olabilir.

büyük resimler kaçinarak denemek ve site basit tutmak

Bir cep optimize edilmis web sitesi tasarimi için, e-ticaret web sitesi mobil belirli kullanicilar için optimize tutmak için en iyi mantra olan basit görüntüler küçük ve tasarimlar tutmak. Flash veya çok kaydirma gerektiren kullanicilar için ya da erisimini zorlastiran sey mobil optimize edilmis site için iyi bir fikir degildir. Bir telefon tarayici, ne ilk göreceksiniz ‘Metin’ oldugunu unutmayin. Ve bu seçenegi olan konsantrasyon harfleri üzerinde tüm kullanicilar görüntülerin kullanimi daha az dostu yapar. Ayrica, görüntüleri kullanicilar tahris yapar mobil web sitesinin yükleme süresi artar. Bu nedenle, mobil optimize e amaci – ticaret sitesi kullanicilari bilgilendirmek için, bu yüzden metin çok daha iyi bir sekilde ayni isi yapabilir görüntüler dahil olmak üzere uzay bosa harcamayin.

adobe flash konulari

Sitenizde büyük resimler, sikici kullan, gereksiz bilgi ve daha da önemlisi, Flas içermez emin olun. Her zaman vurgulanir ve nasil Flash kullanimi mobil kullanicilar için etkili bir içerik sunmak için gelistiriciler engelleyen oldugu bilinmektedir. Ayrica, iPhone degil web sayfalarinda, uygulamalari Flash destekler.

Ancak, kendi Android isletim sistemi için Flash videolari oynatmak için özelligi içerecegini Google tarafindan yapilan son duyuru daha Flas çalismak için istekli oldugunu gösterdi. Ancak, mevcut Flas agir siteleri veya sitelerde büyük görüntüler mobil kullanicilar bosa ve mobil siteyi kullanarak bu kullanicilar püskürtmek sahip.

Optimizasyon süreci baslamadan önce, bir mobil site baslatmak isteyen Tüccarlar mevcut sitesine mobil CSS uygulamak veya ayri bir mobil site baslatmak için seçebilirsiniz. Bunu daha derin kazmak ise Ve, sitenin hangi cihaz için optimize edilmis belirtmeniz gerekir. Biz Android ve iPhone gibi pazar lideri için tercih ederken, biz de diger platformlar ve tarayicilar dikkate seçmelisiniz.