tam olarak ne e-ticaret

Satin alma süreci ve internette ürün satmak E-ticaret olarak da bilinir. Bu son on yilda bir multi-milyar dolarlik bir endüstri haline geldi. E-ticaret sonsuz online magazalar ve alicilarin bir görünüste sinirsiz sayida online perakende için popüler bir seçenek haline gelmistir.

E-ticaret basarisi karsilastirmali online alisveris, internet erisimi genis yer ve çevrimiçi perakendeciler tarafindan sunulan büyük pazarlik kolaylik baglanabilir. Ayrica bazi durumlarda satis vergisi önemli bir miktar çevrimiçi satin alarak kaydedilebilir.

Görmek ve dünyanin her yerinde sunuluyor ürünleri satin kabiliyeti alici ve satici hem de büyük bir avantajdir. Bu alicilar ofis evi terk etmek zorunda kalmadan aradiginiz tam olarak bulmak için izin çünkü e-ticaret de büyük bir satis seçenektir. Bu çogumuz bu gün hizli tempolu yasam ile mükemmel bir uyum var.

Bir tugla ve harç magaza göre bir e-ticaret magaza kurmak için gerekli minimum yatirim perakendeciler için büyük bir avantajdir. Bu perakendeci magaza operasyonlari ve envanter daha fazla yatirim saglar. Ayrica personel gereksinimleri büyük ölçüde perakendeci için azalir.

Online bulunabilirlik pazarlama seçenekleri çesitli e-ticaret bir baska avantaji nedir. Perakendeciler bu yönlendirilmis e-posta, online reklamlar, sosyal ag siteleri, banner reklamlar, PPC pazarlama ve daha fazlasi gibi yöntemlerle ürünlerini pazarlayabilir.

Online pazarlama, ürün belirli bir ilgi ile tüketici hedef saglar. Bu islemi kullanarak kendi çikarlari için özel olarak tasarlanmis en son teklifler ve indirimler ile muhtemel alici güncelleyebilirsiniz. E-ticaret herhangi bir is ya da satis islemi için uygun bir seçenektir.

Sunulan ürün fiziksel veya sanal olabilir. E-ticaret is kullanarak is-to-Business (B2B) veya tüketiciye dogrudan yapilabilir. B2B modeli kullanarak, hizmet veya mal degisimini sirketler arasindadir. Tüketici modelde is bireysel müsteriler ile ilgilenir.

Online saticilarin yaygin olarak bilinen “e-kuyruk.” E-kuyruk günesin altinda her seyi satmak, ortak mal, hizmet, bilgi transferi, size online ihtiyaciniz veya istediginiz her seyi satin alabilirsiniz e-ticaret mevcut durumu ile gayrimenkul vb.

Web tabanli e-posta gelismeler, anlik mesajlasma, online bankacilik, online alisveris, telekonferans, ve elektronik bilet e-ticaret günlük hayatimizda nasil etkiledigini örnekleri vardir. Ama e-ticaret dünya düzenleme olmadan degildir. Amerika Birlesik Devletleri’nde Federal Ticaret Komisyonu (FTC) online perakendecilerin faaliyetlerini, hem de ilgili devlet yasalari düzenler.

FCT online reklam düzenlenmesi sorumludur, ticari e-posta göndermis ve tüketici gizlilik ediliyor. Bir çevrimiçi magaza olusturma islemi artik mevcut yazilim programlari ve bu GoDaddy ve eBay gibi sirketler tarafindan sunulan önceden biçimlendirilmis siteleri ile nispeten basit bir islemdir.

Onlar gerekli tüm magaza kodlama, tasarim ve gerekli tüm islevselligi ile kutudan kullanima hazir geliyor. Onlar kendi online magaza açmak için hizli, anlik maliyet-etkin ve uygun bir yoldur.