Bar Mitzva ve firsat mümkün hediyeler

Bar Mitzva Hediyeler bir saygi gelenegi için önemli aksesuardir. Yahudi dini bir çocugun yasi geliyor kutlayan bir yas eski gelenegi izler. O on üç yasina kadar bir erkek çocuk durumunda, o bütün eylemlerinden sorumlu olmasi gerekiyordu. Vesilesiyle “Bar Mitzva” olarak adlandirilir. Bu kutlama ayni zamanda erkeklerde ergenlik baslangici isaretler. Çocuk Tevrat kutsal kitaptan okumak ve bir yetiskin olarak tüm sorumluluklarini kabul etmeye üzerine denir. O Yahudiler insanlarin yasalari takip etmek.

Vesilesiyle için hediyeler
Vesilesiyle kutlama yemekleri ile isaretlenmistir. Bar Mitzva Hediyeler “yetiskin” çocuk verilir. Erkek durumunda en sik hediye onun kültürüne köklü genç eriskinlerde tutulmasinda yardimci olacak dini kitaplar. Onlar ailelerinden ilk “Tallit” aldiginizda bu da zamani. Asagidaki-gibi vesilesiyle sunulabilir diger olasi Bar Mitzva Hediyeler
1. Para vesilesiyle çok pompa ve bolca ile isaretlenmistir. Neredeyse çocugun evlilik kutluyor gibidir. Bu çok pahali olarak duruyor. Törende bir konuk hediye vesilesiyle giderleri karsilamak için genç çocuga ve ailesine nakit olabilir. Bakim nakit on sekiz Yahudi kültüründe manevi bir sayi olarak on sekiz Minimum oldugu alinmalidir.
2. Nakit-Bu Sertifikalari çocugun gelecekte kendi egitim masraflarini karsilamak yardimci olabilir baska bir seçenektir. Tasarruf tahviller de Bar Mitzva Hediye olarak verilmektedir.
3. Ruhsal yazitlar sahip Dini hediyeler-Tilsim ve muska da genç çocugun için hediye tercih edilen bir tür. Bu koruma muska kötü ruhlari kovmak için mistik güçleri olduguna inanilmaktadir. Çocuga “Tevrat” hediye daha ortodoks aile.
4. Modern Bar Mitzva Hediyeler – Modern zamanlarda hediyeler göre daha az dini haline gelmistir. Elektronik esya ve araçlar çocuklari ile daha popüler. Bilgisayar oyunlari, saatler elektronik seçeneklerden bazilari.

Bar Mitzva için Yahudi Hediyeler çesitli özel durum için kullanilabilir Yahudi dükkanlar vardir. Kolayca ilgili veliler ile görüstükten sonra listeden seçebilirsiniz. Bu hediyeler herhangi bir tekrarini önlemek ve aile için hediyeler maksatli olur.