bir bilgisayar sistemi içine ölçekler birbirine

Endüstriyel terazi platformda koymak sey agirligini ölçmek ve görüntülemek için tasarlanmistir. Elektronik ölçek kullanici dijital gösterge üzerindeki agirlik okuyabilirsiniz. Gösterge kullanici bir açik ve dogru okuma sunmak için tasarlanmistir. Genel olarak, sayisal veya grafik ekran kullanici net veya brüt agirliklari ya gösterilebilir ki, bu pound veya kilogram gibi birimler, türünü seçin, ve bir dara agirligi girmek için izin verir. Kullanici bu bilgileri kaydetmek veya saklamak isterse, el verileri kaydetmek gerekir. Alternatif olarak, birçok dijital terazi verileri basili ve kayitlari muhafaza olabilir, böylece yazici çiktisi baglantilari sunmaktadir.

Arlyn teraziler verilerin bir veya daha fazla ikinci ölçek toplandi ve bir bilgisayar sistemi içine ileriye verilerin olanak saglayan yazilim gelistirdi. Ölçekler gibi tezgah ölçekler, platform kantarlari, parça sayim terazi, davul ölçekler, zemin ölçekler ve diger çesitli olarak türleri genis bir yelpazede, herhangi bir olabilir. On kadar farkli ölçeklerde birlikte kablolu ve daha sonra bilgisayara baglanabilir. Özel bir Windows temelli bir program, Uzaktan Gösterge, bilgisayarda çalisir.

Genel olarak, ölçekler bulunan yazici portu RS-232 standart iletisim baglanti noktalari. Devre Bu tip tek bir cihaz destekler. Bu bilgisayarda ek RS-232 portlari ve bagli her ölçek için ayri bir kablo gerektirir.

Haberlesme portu, RS-485, bir üstün türü Arlyn Ölçekler tarafindan kullanilir. RS-232 benzer, ancak birden fazla terazi tek bir kablo baglanabilir saglar. Bu kablo daha sonra papatya her ölçek arasindaki zinciri ve bilgisayara çalistirabilirsiniz. Bilgisayarda, Arlyn Universal Serial Bus (USB) adaptörü cihaza özel bir RS-485 saglar. Bu adaptör, her ölçek verileri okur ve standart USB biçime dönüstürür. Hemen hemen tüm modern kisisel bilgisayarlar USB aygitlari izin vermek için baglanti noktasi saglar. Bu sistem ucuz ve uygulamak çok kolay.

Veriler bilgisayara mevcut oldugunda, bu yazilim verileri okumak ve kullanilabilir formunda hazirlanmasi için saglanmalidir. Yazilim ayrica baglandiginda terazi kontrol etmek için kullanilabilir. Arlyn Ölçekler ücretsiz Uzaktan Gösterge Yazilim saglar. Bu, kullanicinin ayni anda on farkli ölçekler kadar gerçek zamanli agirlik göstergesi görüntülemek saglayan bir Windows tabanli bir yazilim uygulamasidir. Bilgisayar monitöründe gösterilen agirlik her ölçek bagli olan dijital gösterge gösterilir agirlik bir kopyasi olacaktir.

Uzaktan Gösterge Yazilim ayni zamanda her bir ölçek verileri bir Access veritabani tablo veya bir Excel elektronik tabloya yazilmasina izin verir. Bilgisayar her kayit yazildigi zaman dikkat etmek için de mümkündür. Bu uzaktan ölçek platformlarda agirlik izleme mükemmel bir araç saglar. Kullanici ayrica kendi tablolar ve grafikler saglamak için bu verileri kullanabilir.

Bazi durumlarda, endüstriyel terazi kullanicilari dogrudan kendi uygulama içine ölçekten agirlik veri eklemek istiyorum. Bu uygulamalar kendi üretim tesisi ile iliskili yazilim içi olabilir, ya da muhasebe yazilimi bagli gerekebilir. Bazi durumlarda, ilgili envanter kontrol yazilimi olabilir. Bu amaçla, Arlyn Ölçekler ücretsiz bir “Gönder Keys” yarar saglar. Bu yazilim, herhangi bir Windows tabanli bir programda, su anda etkin, ya da odak alanina ölçekli veri gönderir. Bu kullanici el bu alana veri yazmak esdegerdir, ancak bunun yerine, yazilim programi bu islevi gerçeklestirmek olacaktir.

Ölçek kullanici Visual Basic veya benzeri programlar kullanarak, kendi yazilim programlari yazmak isterse “Gönder Keys” programi da yararli olabilir. Bu programlar, besleyici ya da dolgu maddeleri gibi çevresel donanim, kontrol etmek için kullanilabilir. Özel bir program röleleri geçirilir bilgisayardan donanim çikislari kontrol edebilecek. Bu çikislar simdi anahtarlar, vanalar, solenoid veya pompa genis bir yelpazede kapali açmak veya olabilir. Ölçek platformdan okunur agirligi daha sonra kontrol parametre olacaktir. Yazilim ayni zamanda cihazlarin endüstriyel ölçekte platforma malzeme besleme olabilir bir geri besleme kontrol döngüsü, bir parçasi olabilir. Simdi dagitim akisini hizi veya hiz kontrol edilebilir.