güvenlik kamera gizemleri bir bnc konnektör nedir

Hiç bir televizyon ticari izledi hemen hemen herkes son zamanlarda bir anti-hirsiz alarm sistemi tasvir olanlari gördü.

Tema bir nokta ya da baska gidiyor yüksek sesli bir alarm ile, bir ev girdigi zorlanir.

Ancak, bu sistemler birisi daha uyari vermis olabilir video izleme, özelligi yok.

Kendi BNC konnektörleri dahil olmak üzere – – bu sistemler hakkinda bir seyler bilmek bu yüzden önemli olabilir, bir sistem satin olacak özellikle.

Sistem olmasi gerekir ne kadar dayanikli veya saglam karar çalisirken kameralar, kayit cihazlari, monitörler ve birbirine baglamak için aralarinda çalistirmak kablolari hakkinda bir seyler gerekli olabilir bilmek.

Biri için, kablo düsünün ve fiziksel baglanti ekipmanlari çesitli parçalara ne kadar güçlü olabilir. Bu baglanti farkli çesitleri bir çift gelir.

Giris bölümünde söz konektörü – Bir BNC (Süngü-Neill Concelman) konektörü – genellikle monitör ve kayit için güvenlik kameralari tarafindan çekilen görüntüleri göndermek için RF kullanimi (“radyo frekansi”) yapan bir kablosuz güvenlik kamera sistemi kullanilmaktadir ekipman.

Bu arada, birçok RF sinyal baglantisi kullanimlarda kullanilan koaksiyel kablo sonlandirma için iyi bir yöntem.

BNC konnektör bu konuda görülebilir nerede RCA konnektörleri alternatif gibidir.

Bunlar, kirmizi, beyaz ve sari kendi uçlarinda fis ve arka ya da bir DVD oynatici ve benzeri gibi kompozit video ekipmaninin tarafindaki küçük deliklere hangi ekleme ile olanlardir. Hemen hemen herkes bir RCA ile tanidik.

Ancak bu fisler için olumsuz onlar böylece sistemdeki alici ekipmana sinyalleri göndermesini RF sinyal ekipmanlari önlenmesi, bu tür görece kolay ya da yanlislikla video güvenlik kameralari gibi video ekipman çikardi olmasidir.

Süngü (BNC de “B”) kilidi genellikle yeterlidir olmasina ragmen, örnegin, disli BNC (bazen TNC olarak da bilinir), vidalanmis olabilir ve disi konnektör ve tersi erkek konnektör kilitli.

Baglayici bu tür kullanarak ortamlarda (rüzgar, asiri hareket) bile en “zayif”, kendi ekipman bagli kablolari tutmak için etkili ve ucuz bir yol olabilir.

Kablolar RF sinyal kaynaklari çekilmis olarak gerçeklesmesi eger biri için, video görüntülerinin hiçbir birakarak saglar ve ayni zamanda RCA fisleri Bir nispeten ucuz yükseltme var.

Süngü kilidi asiri zarar görmüs veya sikismasini veya kivrilmasini olur özellikle onlari cazip hale ayni seyleri (biri için kendi kilitleme yetenegi), onlari daha zor kolay hareket yapabilirsiniz çünkü tüm olsa bir BNC konnektör ile altin degildir.

Kablo daha sonra kesip yeni bir baglayici yapistirilmis olmasi gerekir. Ve hala standart koaksiyel kablo baglantilari daha pahali.

Yine de, BNC’lerine onlar mevcut genellikle önemsizdir kablosuz güvenlik kamera sistemleri ve herhangi bir sorun için standarttir.

O kullanmak niyetinde ne kablolama ve baglanti olarak profesyonel kurulum ile kontrol edin. Biraz para RCA fisleri ile giderek kaydedilebilir, ancak kablo kopmasi olmaz, çünkü onlarin kameralar iletmek için devam emin olmak isteyenler için, BNC konnektörleri en uygun seçim olabilir.