Sosyal medya pazarlama e-ticaret gelir ve marka farkindaligini artirir nasil

World wide web cografi engelleri ortadan kaldirir. Izole bölgelerde bile küçük sirketler artik is. Marka itibarini ve farkindalik ulusal ve uluslararasi sinirlarin ötesine gitmek gibi, isletmelerin e-ticaret uygulamalari elde edilen geliri artirmak için firsat var. Sosyal medya siteleri isletmeler sadece basarmak yardimci olabilir.
Sosyal medya siteleri online sosyal aktivite odak noktasi – gençler için ayni zamanda is ürün ve hizmet samimi degerlendirmeler arayan olgun bir kitle için degil sadece. Sosyal ag gökyüzü altinda hemen hemen her konu hakkinda bir vizilti olusturmak için potansiyel olarak essizdir. Isletmeler müsteri iliskileri kurmak ve gelirinizi artirmak için bu yönünü kaldiraç.
Nasil sosyal medya siteleri e-ticaret çabalari gelistirebilirim?

E-ticaret web sitelerinin promosyon ile birlestirici sosyal medyanin açik bir avantaji ekran reklamlarin son derece etkili konumlandirma. Ek arti nokta marka yönetimi ile is gelir üzerindeki uzun vadeli etkileri oldugunu.
Sosyal medya siteleri nokta potansiyel pazarlama ekipleri için sadece bir sey vardir. Ilgilenen izleyicileri ekran ilanlarina tiklayabilir ve ürünleri satin almak için e-ticaret sitesi için yönlendirilir. Bu müsteriler sosyal medya siteleri temeli olan toplumsal gruplarin bir parçasidir. Müsteriler böylece marka bilinirligi yayma, ürünlerin artilarini ve eksilerini tartismak. Bu müsteri görüsleri izlemek ve bunlari islemek için is ‘bir görevdir.
Sosyal medya topluluklar e-ticaret gelistirme çabalarini artirabilir bazi yollar asagida açiklanmistir:
reklam göstermek
Ekran reklam bir e-ticaret sitesi için umutlari cezbetmek için harika bir yoldur. Ragmen, sosyal medya siteleri çok fazla reklam ile kalabalik aliyorsaniz, isletmelerin etkin topluluklar, kendi çikarlarini ve seçimler ve yukari ve gelecek nis kitlelere yakindan ilgilenerek reklamlari görüntülemek pozisyon olabilir.

Müsterinin ilgisini Engage
Bir sosyal medya sitesi ürünleri, gösteriler, ve beceri ve kalite vitrine hakkinda sohbetler için idealdir. Isletmeler dünya genelinde müsterilerinin ilgisini çektigini ve güçlü bir marka imaji insa edebilirsiniz.
Marka bilinirligi Yayilma
Is basarisi genellikle markalarin kelime-of-agiz yayginlastirilmasi yoluyla elde edilmistir. Sosyal medya aglari ayni sekilde çalisir. Bir müsteri bir ürün üzerinde bir tartisma baslar, diger katilimcilar katilmak ve yakinda marka bir sürü insan için tanimlanabilir hale gelir. Müsterilerin bir ürün hakkinda olumlu açiklamalar yaparsaniz, bu sadik bir müsteri asagidakilerden baslangiç ??olabilir. Çalismalar mutlu müsteriler genellikle sosyal medya aglarinda iyimser geri göndermek oldugunu göstermektedir. Isletmeler de mevcut müsterileri sosyal aglarla kelime yaymak için tesvik edebilir.
E-ticaret web sitelerine bloglar birlestirilerek
Sirketler ürün tartismalari ve müsteri geri bildirimleri tesvik etmek için e-ticaret web siteleri bloglar içermelidir. Bloglar arama motoru sonuçlarinda daha etkili konumlandirma ve daha yüksek web sitesi siralamasi için sosyal medya web sitelerine baglantili olabilir. Is sadik bir müsteri tabani olusturmak için bu tartismalara kendini içerebilir.
Sosyal medya siteleri izleme
Isletmelerin marka herhangi bir söz için sosyal medya web sitelerinde bir göz tutmak için için önemlidir. Marka Alevli durumunda Yangin söndürme önlemleri gereklidir. Hosnutsuz müsterilerin sorunlarini dogru bir düsünceli ve sorumlu bir yaklasim is dönüs görüslerini yapabilirsiniz. Müsteri geri besleme ayni zamanda isletmelerin ürün ve hizmetleri rafine yardimci olur.
Sosyal medya aglari küresel bir izleyici kitlesine bir is ‘e-ticaret web sitesi görünürlügünü artirmak. Pazarlama ekipleri önemli pazarlama kampanyalari sosyal medya siteleri de dahil olmak üzere bu gelir kaynagindan döner artirabilirsiniz.