web siteleri ve kullanici dostu web tasarimlari

BES SANIYE … size bir web sitesi ziyaretçinin dikkatini çekmek için ne uzun. 5 saniye içinde web dogurmak güven, güvenilirlik ve güvenilirlik mu? Site ziyaretçileri hemen haz arayan sabirsiz insanlardir … onlar ooh ve ahh istiyorum … Sayfanin tam dolu bile önce.

Google, Yahoo ve Web 2.0 önce hey-gün, 1995 yilindan bu yana web tasarimi oldum. Degismedi bir sey kullanici, onlarin bilgi daha hizli istiyorum. Bir 28K modem varsa, 56K hizinda bilgi istiyorum. Onlar DSL varsa, bu kablo modem hizlarda yüklemek istiyorum. Web Designer bir site tasarlarken dikkate bu almak zorundadir. Ayni zamanda, bu ziyaretçinin dikkatini çeker bir site olusturmak ve site ile etkilesim onlari istemi zorunda, ve hatta bir sey satin almak veya bir form (web sitesinin gol) doldurun.

Kullanici dostu web tasarim her zaman görsel efekt ile baslar.

renkler

Renkler bir “birincil” faktördür. Çogu site beyaz bir arka plan ve siyah yazi ile tasarlanmistir. Bu kombinasyon rahat bir okuma ortami için göz dostu. Göz yorgunlugunu hayir-hayir kesin bir. Eger ziyaretçiler metin okumak istiyorsaniz, mümkün oldugunca kolay … bu dogru renk kombinasyonu ile baslar.

Belirgin potansiyel istisna multi-medya video ve fotograflar üzerinde yüksek güven ile bir eglence sitesi olacaktir. Farkli renk kombinasyonlari vurgu ve sitenin eglence degerini arttirmak için buraya tercih edilebilir.

renk psikolojisi

Psikoloji ve renk birlikte nasil büyük anlayislar için bu 3 siteleri kontrol edin:

1. http://www.squidoo.com/colorexpert
2. http://en.wikipedia.org/wiki/color_psychology
3. http://www.infoplease.com/spot/colors1.html

Eglence siteleri duygu hakkinda, tutku, enerji, cosku vardir. Kullanilacak renkler her zaman güçlüdür. Kirmizi tutku, yüksek enerji ve cosku uyandirmak için kullanilir ise Örnegin siyah Güç ve Yetki için kullanilir.

Bir isletme site, örnegin bir ipotek sirket için, ben eglence siteleri öneririz renk düzeni kullanmamalisiniz. Bu renkler güven, huzur ve sakin bir duygusu uyandirmak olarak burada mavi ve yesil kullanin. Ziyaretçi kendi ev, paralarini ve genel mali gibi oldukça önemli seyler hakkinda bir karar çünkü site giren sinir olarak kabul edilir. Onlar Güvenebileceginiz birine ihtiyacim var.

düzen

Düzenleri baslar ve sadeligi ile son. Sözde “özellikleri” bir sürü site karmasik hale ve hedef kitlenizi büyük bir kaybedersiniz.

Düzenleri ile, “less is more” … daha az özelligi veya karmasik, o kadar kolay mesajinizi anlamak ve ziyaretçi için bir “mesgul.”

Her zaman rekabet kontrol ve aslinda kendi web sitesi hakkinda ne gibi ne oldugunu görmek … bir müsteri olarak degil, sadece bir rakip görüntülemek için iyi bir fikir … Bu yararli bir deneyim olabilir.

Her zaman akilda web sitenizin nihai hedefi tutmak … bu gerçekten yapmak için ziyaretçi istiyoruz … düzeninizi web sitenizin ilk izlenim ve aradigi nihai hedefi arasindaki en kisa mesafe yansitmalidir.

Ek kritik noktalar

1. Basit Site Navigation bir zorunluluktur. Ziyaretçi hizli ve diger web sitelerine zaman zaman ziyaret için kullanilir hale gelmistir bir mantiksal sirayla site üzerinden hareket edebilmek için vardir. Onlar bilgi hizli istiyorum ve navigasyon navigasyon genel kabul görmüs kurallari karsi giderse, ziyaretçi baska bir yerde hareket edecek.

2. Paragraflar okunmasi kolay olun … sayi, sembol ya da mermi ile listeler vurgulayarak sira bilgileri organize.

3. Sitemizi boyunca bakin ve paragraflar sadece kesintisiz metin akisi olmadigini görüyoruz. Kelimeler, cümleler, paragraflar ve ark okumak ve anlamak ve mesgul ziyaretçi için kolay hale örgütsel artirici bir yapilandirilmis hiyerarsi ile iç içe.

4. Web sitesi özellikleri ezici bir avantaj ile rekabet ezmek için çalismayin. Panasonic slogani … “sadece biraz önde zamanimizin” hatirliyorum … Burada göz önünde bulundurun. Zamana kadar, silahini ve kilifi içinde “rekabet mermi” tutun. Rakibinizin bir haber bülteni kaydolma yoksa Örnegin, ekleyin. Onlar bir ekleyerek cevap verirseniz, bir tikla sohbet özelligi ekleyerek ve benzeri ve benzeri düsünün.

Yani, web sitesi tasarimi kullanim ve navigasyon renk, içerik, kolayligi güçlü kullanimi ile ziyaretçinin dikkatini kazaniyor ilgilidir. En önemlisi … IT BASIT TUTUN!