fantastik yeni kablosuz teknoloji gezegende patlar

Bluetooth hasta mavi dis sahip oldugu bir dis kosul açiklanmaz. Dönem “Bluetooth” özel bir yeni teknoloji, 21. yüzyilin bir teknoloji anlamina gelir. Bluetooth teknolojisine sahip cihazlar bu tür cihazlarin kullanici kisa mesafelerde 2 yönlü yayinlar yapmak için izin. Genellikle iletisim Bluetooth cihaz arasindaki mesafenin en fazla 150 metre çalisir. . Bluetooth teknolojisi ile iki ya da daha fazla aygit erisimi olan bireysel gibi kisa menzilli iletisim carryout yetenegine sahiptir.

Bluetooth teknolojisine sahip cihazlarin bazi erisimi olan bir büyük avantaji bir kazanç mobil ve sabit teknolojik ögeler arasinda bir “konusma” yapmak için bir firsattir. Bluetooth araç kiti Bluetooth teknolojisi erisimi olan bir arti tarafi altini çiziyor. Bluetooth araç kiti bir mobil ve sabit bir elektrik aygiti arasinda bir “konusma” için hazirliyor.

Örnegin, Bluetooth araç kiti bir ev bilgisayari ile iletisim kurmak için garajda bir cep telefonu izin verir. Bir cep telefonu ile Bluetooth, bir araç sürücüsü sayesinde bir araba içinde oturup bir ev bilgisayari için bir mesaj gönderebilir. Ayni sekilde, Bluetooth teknolojisi, araç kisisel bir bilgisayara mesaj göndermek için izin verebilir. Böyle bir mesaj garajda oturan motorlu araç bir yag degisimi, lastik rotasyonu veya baska bir rutin islem gerekli bir araç sahibi bilgi olabilir.

Degil tüm modern otomobil Bluetooth teknolojisi ile donatilmistir. Simdiye kadar sadece Acura, BMW, Toyota Prius ve Lexus bu özelligi ile tüketici saglamak için seçtiniz. Bir motorlu araç Bluetooth teknolojisinin potansiyelinden yararlanmak için araç sahibi için için, bu teknoloji ile tüm aygitlarin profili ayni tip kullanmaniz gerekir.

Bir araba ses sistemi Bluetooth teknolojisine sahip cihazlar varsa Örnegin, daha sonra bu cihazlar arasinda yer alan iletisim herhangi ayni profili kullanir Bluetooth donanim gerektirir. Bu tür kisitlamalar genellikle Bluetooth araç kiti iletisim arasi cihazin tüm eller serbest profili altinda faaliyet ekipman içerir yalnizca çalisacagini belirtin. Diger bir deyisle, bir Bluetooth araç kiti bir çevirmeli ag profili olan bir bilgisayar ile iletisim kurmak için bir kulaklik profili ile bir cep telefonu saglamak için beklenmez.

Elbette Bluetooth teknolojisi otomobil ile sinirli degildir. Ayrica ayni anda donanimli ve cep telefonu aramalari herhangi bir sayida islemek için hazir olurken genç gençler, bir iPod müzik dinlemek için izin verdigi için sorumludur. Diger durumlarda bu ayni gençler bir dijital fotograf makinesi bir ev seçilen görüntüleri bilgisayariniza göndermek için Bluetooth teknolojisini kullanmayi tercih olabilir.

Bluetooth teknolojisi mobil bir eglence sisteminin olusturulmasi için zemin hazirlamak için yetenegini göstermistir. Ayrica bir isletim ve mobil ofis alani hizli montaj kolaylastirabilir. Bir iPod dinliyordu genç gencin babasi çok-iyi havaalaninda seyahat is adami, bir gecikmeli uçus için beklemeniz gerekir adam olabilir. Bluetooth teknolojisi erisim böyle bir adam, havaalaninda geçici bir “ofis” set-up yetenegi verecek.

Bir kez ayni seyahat isadami kendi hedef ulasmisti, ve bir kez o bir yazici sunucusuna bir dizüstü bilgisayardan sinyalleri göndermek için Bluetooth teknolojisini kullanabilirsiniz sonra, bir motel odasinda yerlesmislerdi. Hem genç ve yasli yetiskin Bluetooth teknolojisi kesinlikle 21. yüzyilin bir teknoloji oldugunu göstermistir. Kim Bluetooth teknolojisi, Kral Harold gelen 10. yüzyilda geri yasayan Danimarka, bir “Bluetooth” adini aldi tahmin olabilir? Kral Harold Bluetooth teknolojisi bilgi cihazlarinin farkli uyum içinde çalismasina yardimci olur kadar, Iskandinavya ülkeleri birlestirmek için çalisti.