Yüksek yerel arama motoru siralamalarini için 5 adim

uzun kuyruk Anahtar Kelime seçmek

Eger almak isteyeceksiniz ilk adim bazi cografi özel uzun kuyruk Anahtar Kelime seçmektir. Uzun kuyruk Anahtar Kelime ayda daha az arama olarak görülecektir ki dogru olsa da, bu arama sizin ürün veya hizmet ariyor olmasi çok daha muhtemeldir. Ayni zamanda ama trafik yüksek hedefli ve dönüstürmek için muhtemelen olacak az tiklama için daha az para ödeyerek sona erecek gibi bir ödeme tiklama basina kampanya çalistiriyorsaniz, bu özellikle yararlidir.

site optimizasyonu yapmak

Iyi yerel siralamak için yapilmasi gereken bir sonraki adim bu için web sitenizi optimize etmektir. (Çogu zaman göz ardi ragmen) ilk ve en belirgin adim hedeflediginiz ne yansitan sayfa basliklari olusturmaktir. Yerine sadece bazi anahtar kelimeler ve sirket adi örnegin is yeri (veya is olusturmak istediginiz konumu) eklemek liste “SEO Hizmetleri | Benim SEO Sirket | Edinburgh”.
Bu fiziksel adres web sitenizin her sayfasinda yer oldugundan emin olun sonra, arama motoru örümceklerinin bu görmek ve is yerini göreceksiniz. Hedeflediginiz Eger birden fazla cografi bölgeler sayfanin içerigini bunlari söz deneyin. Bunu yaparken bile her zaman insan ziyaretçilerin ilk gelmelidir ve Anahtar Kelime eklemek için tamamen içerigin kaliteden ödün gerektigini unutmayin.
Son olarak meta etiketleri eklemeyi unutmayin ve onlari yerel söz. Meta etiketleri eskisi daha kuskusuz daha az önemlidir ama yine de özellikle Yahoo, bazi faydalari vardir.

Büyük Siteleri Gönder

Web sitenizi optimize sonra bir sonraki asamada site çevrimiçi tesvik baslamaktir. Ilk adim büyük arama motorlari yerel listeleri web sitenize göndermek için. Google’da bu Google Maps için is ekleme ve Yahoo size Yahoo Yerel eklemek yapilir. Burada listelenen edilerek büyük ölçüde yerel sonuçlar Google’in “10 paket” bölümünde listelenen olma sansinizi artirmak.

yerel dizinlere göndermek

Eger sitenizi göndermeden tarafindan yararlanabilir ki orada web dizinleri çok sayida vardir. Bunlardan bazilari lokalize bölümleri var ve bazilari sadece belirli bölgelerde hedef dizin uluslararasi dizin. Burada en iyi yaklasim, arastirma ve güçlü tamamen yerel dizinleri karisimi bulmak ve bölgesel bölümleri ile çok güçlü uluslararasi olanlari yapmaktir.

degerlendirmeleri olsun

Eger bu noktada web sitenizin teslim olacagi büyük dizinleri çogu müsteri görüsleri destekleyecek. Bu sitelerde sizin için, deneyin, yorumlar, veya referanslari yazmak için müsterilerinize ikna. Bu size olumlu arama motorlarinda dizininde yorumlanan eger bir sonuç sayfasinda yerellestirilmis bir bölümünde görünen de daha yüksek bir sans oldugu kabul edilmektedir.