Alisveris sepeti terk oranini düsürmek için 4 adim

Alisveris sitenizde, onlar ürün ilgilenen, ancak alisveris sepeti tasarimi birçok degilse müsterilerinizin en kaybetmeye neden oluyor. Tanidik geliyor mu? Bunu yapmasi gerekir.

Son arastirmalar, ortalama e-ticaret sitesi bir islem alisveris sepeti asamasinda onun alisveris yüzde 75 yakin kaybediyor gösterir. Bu istatistik muhtemelen birkaç korkunç web siteleri tarafindan yukari etkilenir olsa da, aslinda çogu site kendi alisveris sepeti odaklanarak degil, müsterilerin çok sayida kaybediyor kalir. Neyse ki, birkaç nispeten küçük adimlar alarak, çok alisveris sepeti terk etme orani azaltabilirsiniz.

daha az adim daha iyi

Bu mantra e-ticaret kendisi kadar eskidir. Müsterileriniz birden fazla sayfa geçmesi zorlayarak size kesinlikle bazi yipratma göreceksiniz. Kendinize sormaniz gereken, ben kesinlikle gerekli topluyorum tüm bilgileri? Müsterilerime karsi karsiya gelecek adimlarin sayisini azaltacak baska bir yapilandirma var mi? Sasirtici, ancak bu muhtemelen alinmasi gereken son adimdir. Sizin süreç özellikle zahmetli olmadikça, ampirik çalismalar bu büyük olasilikla gereken maliyet ve çaba için minimal sizin yipratma etkileyecegini göstermektedir. Yani, senin ödeme adimlari azaltmak için degil demiyorum, ama bu bir yukaridaki diger adimlari öncelik olmalidir sadece.

ilerleme göstergeleri

E-ticaret ve tugla ve harç hem de, dönüsüm için en büyük tek inhibitörü belirsizliktir. Bu, bazi tugla ve harç örnekleri düsünüldügünde hayal etmek kesinlikle kolaydir. BestBuy magazalari yerine müsterilerin önünde siraya bir kasiyer almak olan daha kendi kasiyerler tamami için tek bir satir için geçis var. Neden? Cevap basit, belirsizlik dönüsüm oranlari aciyor. Insanlar önde geliyor bilmek içgüdüsel bir istek var. Ödeme islemi her adimda bir ilerleme göstergesi ekleyerek müsteri tutma bazi dikkat çekici artis göreceksiniz. Eger müsterilerin süreç boyunca nerede biliyor tamamlamalari çok daha fazla sayida saglayacaktir izin, bir 10 adim çikis islemi olsa bile.

resim, resimler, resimler

Alisveris yapanlar duyusal stimülasyon cevap. Insanlar raftan seyler almak ve onlari incelemek istiyorum. Bu seçenek, e-ticaret siteleri için geçerli degildir, çünkü en iyi mümkün oldugunca bu eksikligi telafi etmek gerekir. Daha iyi dönüsüm saglamanin bir yolu deposunda degil, ayni zamanda sepeti sadece fotograf eklemektir. E-ticaret için yeni özellikle alisveris, bu dogrulamak ve dogru bir seçim yapmis oldugunu yeniden dogrulamak istiyorum. Onlara bunu yapmak için onlarin tarayicinizin geri dügmelerini kullanmaya zorlamak durumunda bu müsterilerin çogu kaybolur. Alisveris sepeti içinde satin alinacak ögenin bir resim yerlestirerek, çok bu ihtiyaç sizin için düsük terk anlami, hafifletir.

saglamak toplam maliyeti erken tahmin

Bu nakliye söz konusu oldugunda müsterilerin en çok göz ardi konulardan biri e-ticaret siteleri kendi güvensizlik oldugunu. Belki de hiçbir sey yakin için çöp ürünleri satan Telemarketers yillari ve o zaman nakliye kar yapma. Nedeni ne olursa olsun, bir toplam maliyet tahmini ile kullanicilara sunmayi erken ya da geç tarafindan en kisa zamanda gizli maliyet korkulari yatistirmaya önemlidir. Düsük top kursun fiyat ile müsteri getirmek için söylenecek bir sey var mi? Evet. Ama lider sonra müsterilerin gerçekten artmasina gelmesini birkaç dakika vermek amaciyla mümkün oldugu kadar erken ödüyoruz bildirmek için önemlidir.