Internet tüccar hesabi almak ne zaman 6 soru

Bir internet tüccar hesabi (IMA) güvenligini sik sik e-ticaret merdiven üzerine almak için ilk adimdir. Is bankaniz IMA elde etmek için en belirgin bir yer gibi görünüyor olsa da, genellikle online ödeme hizmeti saglayicilari ile yaklasik degerli alisveris. Genellikle bankacilik ortaklari edinme bir dizi ile iliskileri vardir onlar sizin lehinize kaldiraç daha rekabetçi fiyatlar saglamak için olabilir.

Sizin IMA için çevresinde alisveris genellikle zor bir süreç olabilir. Eger e-ticaret için yeni iseniz, burada mümkün olan en iyi anlasma olsun emin olmak için sormalisiniz alti sorulardir.

“Sizin edinme oranlari ve ücretleri nedir?”

Sormak en belirgin soru fiyatlandirma ve fiyatlar civarindadir. Tipik olarak, bir elde banka size Tüccar kimligi için bir aylik ücret talep edecektir. Ayrica, islem degerinin bir yüzdesi, ve islem basina sabit bir yetkilendirme ücreti bir elde ücreti ödeyecek. Ek ücret iadesi ve ters ibraz için ödenmesi gerekebilecek. Tüm ücretler oranlari kredi kartlari ve banka kartlari arasinda degisebilir.

“Ne zaman benim edinme orani inceleyebilirsiniz?”

Eger bir start-up ise, herhangi bir ticari geçmisi, ya da isin dogasi var yüksek riskli kabul edilir, sizin edinme oranlari daha yüksek olabilir. Bu durumda, is iyi performans gösterdigini,, onlar daha rekabetçi fiyatlar vermek için daha egilimli olabilir gibi bir 6, 12 veya 18 aylik isareti adresinden oranlari yorumlayan banka isteyin.

“Lütfen sartlar ve kosullar nelerdir?”

Tüccar hesaplari sartlari degisir. Bu kullanim için sözlesme ve frekans süresi web sitenize gösterilir ne, birçok faktör etkileyebilir. Süpheniz varsa, rehberlik için elde bankaya basvurun.

“Ben tüccar hesabi basvurusu için hangi belgeler gerekiyor?”

Elde banka is kendi gereksinimleri ile uyumlu olmasini saglamak için, bu is kayit belgeleri, etki alani sahipligini ve herhangi bir tedarikçi anlasmalari onayi gibi belgeler bir dizi, görmek gerekir. Eger basvuru süreci hizlandirmak için bunlari derlemek, böylece elde banka belgelerin listesini göndermek var.

“Sizin yerlesim kosullari nelerdir?”

Yerlesim açisindan fonlari is banka hesabiniza ticari hesap gelen karara ne siklikta etkiler. Yerlesim açisindan 3 gün 4 hafta degisebilir. Ödeme riski varsa bu uygulamadan önce yerlesim açisindan is modeli nasil etkileyecegini bulmaya degerli bu yüzden bir islem yapildiktan sonra elde bankalar genellikle bir süre için ticari hesap fon yapacak.

“Güvenlik gereksinimleri nelerdir?”

Bir internet tüccar hesabi elde etmek zor olabilir nedenlerinden biri bir çevrimiçi islem ile ilgili dolandiricilik yüksek potansiyel risktir. Bu Visa ve Mastercard gibi kart programlari, e-ticaret sitesi için güncellestirilmis güvenlik kurallari ve minimum gereksinimleri saglamak için gerekir.

Visa ve Mastercard kart programlarinin teknik gereksinimleri biri ödeme ag Ödeme Karti Endüstrisi Veri Güvenlik Standardi (PCI DSS) uyumlu olmasidir. Eger PCI uyumlu degilseniz, kart semalari uyumlu olmayan bir tüccar için koyma ki cezalar yüksektir. Eger kendi sistemleri (kendi ödeme sayfalari korumak nerede) üzerinde bir güvenlik ihlali karsilasirsaniz günlük para cezalari tahsil edilebilir ve karti ödeme islemi yeteneginizi kaldirilabilir. PayPoint.net PCI uyumlu almak için bir rehber yayinladi.