neden basarisiz Güney Afrika’da 10 web sitelerinin 9’u yapmak

Bu yeni web sitelerinin% 90’indan varliginin ilk yil içinde basarisiz oldugu tahmin edilmektedir. Ilginçtir ki, ayni her 10 yeni restoran deneyimi basari sadece 1 disari olarak, restoran endüstrisi için söylenebilir.

Bu negatif oran ile birçok basari bir çekim için aptalca bir kumar aliyor gibi görünüyor. Ancak, sasirtici basari oranlari ile tekrar basarili restoran ve online sirketlerin zaman ve baslatmak mümkün olan bazi kisiler vardir.

Neden bu? Onlarin basarinin anahtari deneme yanilma elde edilen kazanan bir formül, basarili, ama daha önce hemen hemen tüm bu girisimcilerin birden çok kez basarisiz oldu.

Internet farkli degildir. Dot-Bomba dönemi sayesinde, web siteleri, milyonlarca basarisiz oldu ve bu kolektif bilgi ile, basarili bir formül gelistirmek mümkün oldu. Kendi web siteleri ve müsterilerine ‘web sitelerinin basarisi saglamak için ROI Medya tarafindan kullanilan bir formül.

Online basarisi için modern ilkeleri bazilari asagida belirtilmistir. Bu isletmeler aslinda bu ilkelere uyulmasi halinde, bunlarin% 90 gülümseyen yerine agliyor olacagini garanti edilir.

1. 5 p en (önceden planlama kötü performans önler)

Basarili bir online is baslatmak için anahtar dogru planlama asagi oldugunu. Herhangi bir online is baslatmak önce potansiyel hedef pazar ve talep belirlemek ihtiyacim var. Online Isletmeler geleneksel tugla ve biz arama hacmi belirtilen günlük talep dayali herhangi bir sanayi için talep belirleyebilir olmasi nedeniyle harç isletmeler üzerinde ayri bir avantaji var.

Örnegin, anahtar kelime “cape town konaklama” ± 350 kez bir gün aranir. Bu nedenle Cape Town konaklama için rezervasyon sunan bir site baslatmak için mümkün degil. Talep kullanicilar tarafindan yapilan aramalarda görünür.

2. rakip analizi

Kaç yeni online sirketlerin baslatmak ve ne zaman soru soruldu sasirtici, ‘en üst 5 rakip isim?’ Birkaç size dogrudan cevap verebilir. Rakiplerinizin tanimlayarak, size kalip is modeli yardimci olabilir degerli rakip istihbarat kazanmak. Bu görmek önemlidir:

Kendi sektöründe ne kadar rekabet?
Daha fazla rekabet rekabet zor hale getirir. Bazen daha iyi bir açi daha az rakip doygunlugu ile segmentleri hedef etmektir.

fiyat karsilastirma
Bu gün ve yas Müsteriler daha fazla fiyat duyarli hale gelmektedir. Internet ile müsteriler dakika ve düsük bir fiyat ile çizilir çogu zaman içinde en düsük fiyat için çevresinde alisveris edebiliyoruz. Hiçbir kar aksine daha az kar elde etmek bazen daha iyi.

Gafil yakalanmis olmayin. Tüm rakiplerinizin fiyatlari belirlemek ve rekabetçi olmak ve pazarlama dahil olmak üzere isletme giderleri, sürdürmek için yeterli kar elde edebiliyoruz emin olmak için kendinizi pozisyon.

USP – benzersiz satis teklifi
Bu birkaç isletme sahipleri cevap verebilecek çok önemli bir sorudur. Benzersiz satis teklifi nedir? Basitçe söylemek gerekirse, size rakiplerinizin sunmuyoruz ne sunuyorsunuz ya da rakiplerinden daha iyi ne yapacagiz. Herhangi bir sekilde benzersiz olmayan bir ürün yelpazesi baslatarak, pazarda ayri bir avantaj vermeyecektir ve basarisizlik için kuracak.

3. Yapi o ve onlar gelecek (Trafik)

Birçok yeni web siteleri bir web sitesi baslatilmasi üzerinde çok fazla zaman ve para harcamak. Site baslatildiktan sonra, bu web sitesini tanitmak çok küçük yapmak ve bunun sonucunda birkaç kisi web sitesine gelir. Orada olmak yeterli degil, siz aktif olarak web sitenize trafik almak için web sitenizin online tanitmak gerekir. Trafik SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) ve PPC (tiklama basina ödeme hizmetleri) ile olusturulabilir.

Ilginç bir sekilde, tüm internet kullanicilarinin% 88 aradiklari seyi bulmak için arama motorlarini kullanin. Subat 2008’de, yalnizca ABD’de yapilan yaklasik 10 milyar çekirdek aramalar vardi. Arama Motoru Optimizasyonu arama sonuçlarinda mümkün oldugunca yüksek bir pozisyon olarak bir web sitesi getirme islemidir zaman arama motoru bir arama terimi bir kullanici türleri.

Layman açisindan, Google ve “Blue Widgets” için arama gidin, ve bir web sitesi bu etkili bir SEO strateji nedeniyle, 1 numarali satis mavi widget gelir.

4. Su (Dönüsüm) için At Leading

Sen suya bir at yol açabilir, ancak içki yapamazsiniz. Ayni çevrimiçi söylenebilir. Dünyadaki tüm trafik satis garanti vermez. Daha fazla trafik her zaman daha fazla satis iliskili degildir.

Web sitesi etkinligi basit bir metrik denilen Dönüsüm ya da bir web sitesi Dönüsüm Orani kullanilarak ölçülür. Sitenizin dönüsüm oranini hesaplamak için, satis toplam tutari tarafindan tekil ziyaretçi toplam miktari (NOT hit) bölün.

Örnek: 100 essiz insanlar sitenizi ziyaret, 2 kisi bu 100 üzerinden satin, bir% 2 dönüsüm orani var.
tekil ziyaretçi dönüsüm orani = istenen eylemi / toplam sayisi
Ortalama küresel dönüsüm orani% 2.4 oldugunu.

Ortalama Güney Afrika web sitesi dönüsüm orani% 1 altindadir. Bu ne anlama geliyor? Sitenize 100 kisi sürüs, Click (PPC) basina R10 bir ortalama harcama yapiyorsaniz, R1000 mal olacak. Sadece 1 100 satin almak, bu satis (edinme basi maliyet) R1000 maliyeti vardir. Diyelim ki fazla R1000 kar ya da hiçbir getiri elde umuyoruz. Gerçekte en web siteleri korkunç dönüsüm oranlari muzdarip olmasidir. Genellikle, kendi sitelerinde sifir getiri ve reklam maliyetleri kârlarini asmasi gibi aslinda para kaybedersiniz.

Eger tarayicilarin% 75 bir alisveris sepeti disinda geri oldugunu biliyor muydunuz? Hatta “alisveris sepeti terk” adli kendi süreli, var. Insanlar 3 4 üzerinden çalistirmak uzak noktasina onlari alisveris sepeti girin ve bir hilkat garibesi. Teslim çok yüksek maliyeti oldu? Sitenizde gece sinek olmayi düsündün mü? Iade politikasi açik degil miydi? Onlarin kredi karti bilgilerinizi göndererek endise miydi? Bu bu yol açabilir nedenlerinden bazilaridir.

5. Bir web sitesi, web sitesi ya da degil mi?

Pazarlama büyük miktarda harcama önce ilk adim sitenizin dönüsüm orani rafine etmektir.
Web siteleri vardir ve online satis makineleri vardir. Fark dönüsüm orani ile baglantilidir, bir satiyor ve para yapar, ve bir degil.

Etkili bir web sitesinin dönüsüm orani artirarak, pazarlama hakkinda daha fazla harcamadan daha fazla satis ve daha fazla kar elde.

Sonuç:

Bu anahtar yönergeleri izleyerek ve büyük bir sicili olan bir uzman firma ile temasa geçerek, çevrimiçi basari sans katkida olmamalidir. Dogru planlama ve yürütme uzun vadeli sürdürülebilir basari saglayacaktir.