E-ticaret basari için 7 ipucu

E-ticaret sadece ‘internet üzerinden is yürüten’ olarak tanimlanir.
Ancak basarili olmak için sizin e-ticaret müsterilerden istenen yanit almak için birkaç basit kurallari takip etmek gerekir.

Satis sürecinde çok fazla adim yok
Bir kisi bir satin alma ve kontrol önce alisveris sepeti terk insanlarin hacmi tamamlamak için yapmak zorundadir tiklama sayisi arasinda dogrudan bir iliski oldugu kanitlanmistir.
Bu potansiyel müsterilere kötü navigasyon ile kolay kolay yilmayan, böylece e-ticaret web sitesinde mümkün oldugunca basit ödeme islemi yapmaniz gerekir.

Müsteri stok seviyeleri farkinda olun
Müsterilerin satis sürecinde erken stok durumu kontrol edebilirsiniz emin olun.
Sadece kendi ögeleri kullanilamaz bulmak için ödeme islemi sonuna kadar almak için daha müsterilerine daha rahatsiz edici bir sey yok. Onlar siparis ve sizin dönmek asla baska bir siteye bulacaksiniz emin bir bahistir.

Web tarayici uyumlulugu saglamak
Eger dogru sunulmaktadir saglamak için tarayicilar çesitli sitenizde görüntülemek emin olun. Asgari olarak Internet Explorer ve Firefox içinde görmek gerekir, bu iki en sik kullanilan.

Baglantilarinizi anlamli kelimeler kullanin
Müsterilerinize sey anlamina gelir mantikli bir açiklamasi kullanarak uygun baglantilarinizi adlandirin. Örnegin, ‘müzik çalarlar bölümünde bir’ daha az açiklayici ‘iPod Nano araligi’ fazla.

Sizin köprüler kontrol çift
Tüm köprüler sitenizde çalismasini ve dogru hedeflere tiklama emin olun. Kirik baglantilar müsterilerine bir kötü insa, amatör sitenin izlenimini vermek.

Grafik basitlestirin
Iyi insa grafik sitenizde çok etkili görünüyor ama onlar web için optimize edilmis oldugundan emin olmalisiniz.
Bu web sayfalari çok uzun yük yapmayiz saglamak için dosya boyutunu azaltmak için, Adobe Photoshop veya Macromedia Fireworks gibi bir grafik programi kullanmak zorunda anlamina gelir.
Bu egzersiz kalite karsi dosya boyutu arasinda bir denge olur ama genelde iyi bir uzlasma elde edilebilir.

Basit bir çikis islemi olusturma
E-ticaret sürecinin son asamasinda da müsteri için en sinir oldugunu. Eger müsteri onlar kendi kisisel bilgilerini emanet hangi güvenli bir ödeme islemi oldugu teselli saglamak gerekir.
Web sitenizin güvenli bir sunucu ve Güvenli Yuva Katmani (SSL) etkin barindirilan olmasi gerekir. Eger kisisel bilgilerini korumak için e-ticaret web sitesinde yer var güvenlik düzenlemeleri hakkinda müsterilerinize söyleyin.

Eger yukarida özetlenen ipuçlarini takip ederseniz o zaman size e-ticaret web sitesi gelistirme karsilastiklari ki ortak tuzaklar çogu önlemek olacaktir.