en iyi 25 web tasarim gaf

“Web sitesi hatalar” listesi aslinda, sonsuza kadar gidebiliriz. Bir (umarim) uyumlu bir birim, iyi hazirlanmis bir Web sitesi bahsediyoruz yana dogru asagi geldiginde,, simdi tüm “tasarim” var. Iyi çalisirsa, iyi yapacagiz. Eger degilse, degil mi. Bu basit ve seyleri basit tutmak gerçekten tasarim en iyi türüdür.

Bu örnekler arasinda kozmetik, içerik ve islevsellik için ipuçlari. Zaten sitenizde insa ettik bile, “sekillendirmek” ve “rafine” yaklasim bir araç olarak bu listeyi kullanabilirsiniz. Tasarim ve Web stratejisinin akla gelebilecek her kural ihlalinde yalnizca size tüm site dökümü ve sifirdan baslamak gerekir. Bu sadece biraz seyleri temizlemeye baslar ve hiçbir zaman sonra 26 1.001 götürür listesini bulmak, ya da belki bir milyonda 1 ile 25 yol çalismasi olabilir muhtemeldir. Sanal bir isyerinde gaf islemek için pek çok yolu vardir!

1. Aslinda sadece “gerçek” Ana Sayfa baslatti Ana Sayfa olusturmayin. Az adimlar daha iyi, içerik almak için kullanici alir.

2. Ziyaretçiler sitenize birkaç saniye içinde tüm ilgili ne bilmiyorsaniz, muhtemelen (bir fare tiklamasi hizinda) birakacagim. Bir site insanlar zaman harcamak gerekir neden iletisim ve hemen gerekir.

3. Herkes Internet üzerinde bir hiz okuyucu. Içerik “bulmak ve filtre” küçük metin bloklari, kursun noktalari, listeler, basliklar ve alt baslik yardim okuyucular kullanin.

4. Flash kolay: Bu sayfanin yüklenme süresini artirir ve gereksiz kullanimi insanlarin canini sikiyor. Idareli ve iyi nedenler için kullanin.

5. Her sey sayar, hiçbir yazim veya dilbilgisi hatalari. Dil becerileri zayif ise, yardim almak.

6. “Vahsi ‘n’ deli” ya da uyumsuz renkler kullanmayin. Sadece “bir ruh hali teslim” (umarim dogru) ve kullanicilarin içerik odaklanmanizi saglar.

7. Süslü yazi, bes farkli tip aileler veya 4 uçlu (küçük oldugunu) tipi kullanmayin. Tabii, tarayicilar zoom araçlar var, ancak insanlar kullanmak yaparsaniz, diyelim ki, “Güle güle!”

8. Konserve müzik Can. “Otomatik oyun” kullanmak ve size gerekir düsünüyorsaniz, ses kontrolü ön ve merkezidir emin yapmayin.

9. Web sitesi logolar, sertifikalari ve rozetleri dolu doldurmayin. Onlar sizin için önemli ise, Hakkinda sayfasinda, koydu.

10. Her zaman iletisim bilgilerini içerir. Bu bilgiler birçok site disinda birakilmistir.

11. Yanip sönen veya kaydirma ile “aptal metin hile” oynamayin.

12. En aza indirmek veya menüler “açilir” ortadan kaldirir. Gezinme seçenek kolayca açik gördü ve disari alinmalidir.

13. Yazi navigasyon daha hizli ve daha güvenilir, bu nedenle kullanin.

14. Basit navigasyon programlari (biliyorsunuz, “less is more”) kullanin. Tek, net navigasyon yapisi gerekir.

15. FrontPage veya diger “acemi” veya “nokta ‘n’ click” Web sayfasi kullanmayin “makinesi bulunur.” Onlar daha kolay Web tasarim sunmak gibi, ancak tüm tam uyumlu olmayabilir tarayicilar ve ciddi hatalar olabilir sivilceli kodu alirsiniz.

16. Web sitenizin tüm en popüler tarayicilari ile çalistigindan emin olun.

17. Ziyaretçilerin nereye gittigini bildirmek için linklere çapa metin oldugundan emin olun. SEO yararlari da vardir.

18. Degil “gizli” baglantilarinizi yapmak ve baglanti (tarayici durum çubugunda) isaret nerede görmesini engeller. Sen ve sitenizin güvenilirligini kaybeder.

19. Her türlü pop up, yap. Kullanici istenen olanlar bile popüler tarayicilarin tümünde “pop blokerleri” her ile kötü bir fikir olabilir.

20. PDF dosyalari için baglanti halinde insanlari uyarmak. Digerleri güç Adobe Reader veya baska bir uygulama açmak için Bazi tarayicilar, Safari gibi, iyi ve tarayici içinde onlari idare edecek.

21. Kaydi kesinlikle gerekir sürece gerektirmez. Insanlar ne var onunla güçlük olacak o kadar mükemmel olmadigi sürece e-posta adreslerini vazgeçmek tereddütlü.

22. Rizasi olmadan ziyaretçi ya da muhabir abone asla. Onlar için sorun yoksa, spam var.

23. Yeni tarayici pencerelerini açmak için zorlamak, ya da tasimak veya yeniden boyutlandirmak yok. Ait oldugu kullanici ile kontrol birakin.

24. Süpheli veya kara listeye sitelere baglanti vermeyin. Google, bu konuda oldukça kati hale geliyor.

25. Ziyaretçilerin tüm web arama yapabilirsiniz emin olun. Insanlar aradiklari bilgileri bulmak istiyorum, bu yüzden onlar için kolay!

Tabii, bol baskalarinin vardir ve bu listenin disinda kalan bazi önemli olanlari biliyorum düsünebilirsiniz. Sadece dogru olabilir. Iyi kullanmak için bu bilgiyi koymak ve enfiye kendi siteleri olsun, ve digerleri ayni seyi yardim etmek için ise düsünün. Bugünün internet sekil çirpilmis almak için yapilmasi gereken temizlik bir sürü is var. Bunu nasil biliyorsaniz, bu sizin için ömür boyu is güvenligi olabilir!