siber suç mücadele

Bir madalyonun iki yüzü oldugunu söylemeye devam ediyor bir çok eski ve dogru bir deyim vardir. Bir bozuk para gibi hayatin hemen her alaninda iki tarafi vardir. Örnegin en yaygin örnegi teknoloji ve onunla iliskili suç gelisinin alinabilir. Zaman ve teknoloji ile birlikte, bilgisayar çalisma toplumun ayrilmaz bir parçasi olusturmuslardir. Onlarla birlikte bilgisayar bir bütün olarak toplumun çalisma daire daha fazla is ve zaman verimliligi getirdi. Ama büküm geliyor. Bilgisayar ve teknoloji getirdigi tüm avantajlari ile birlikte, ayni zamanda siber suç yükselen ve endise verici tehdit geliyor.

Son zamanlarda siber suç genel halk tarafindan ilgi çok ile birlikte kredi olmustur, hackerlar tarafindan islenen neredeyse imkansiz suçlari sayesinde. Siber suç bilgisayar bilgisayar ve bilgi için poz oldugu tehlikeler hemen hemen tüm ülkeler tarafindan kabul edilmistir. Ciddi bir endise ve alarm siber suç ve bilgisayarlarda sahip oldugu bilgilere potansiyel tehdit artan tehdidine karsi yükseltilmistir.

Siber suç ciddi bir tehdit oldugunu nedeni, dünyada birçok ülkede, siber suçlara karsi yarattigi konusunda hiçbir mevcut yasa oldugunu nedeni çünkü. Bu, is isadamlari tarafindan kullanilan teknolojinin sadece insafina isadamlari ve is birakir.

Bireylerin ya da siber suçlara karsi alabilecegi tek çare kendini koruma yoludur. Kendini koruma insanlar siber suçlara karsi alabilecegi bir adim, ama yine de ne yazik ki tam bir kaniti güvenli adim degil de. Korsanlarin kolayca baskalarinin bilgisayarlari ile kesmek gibi, bu bilgi sizintisi karsi daha savunmasiz bilgisayar saklanan bilgilerin yapar.

Siber suç ilgi çok toplama olmustur temel nedenlerinden biri, siber suç çalisma ya da meydana gelen sinir sahip olmasi nedeniyle biridir. Siber suç bu suç islemek sonra hackerlar için rakip ülkelere sizan bilgileri satmak bildirilmistir gibi, diger uluslarin önünde siyasi ve ülkenin savunma stratejileri tehlikeye orada kolayligi da bildirildi ihlal ulusal engelleri olmustur para.

Siber suç ciddi bir tehdit neden olarak baska bir nedenle çünkü izlemek ve bulmak için uygulayicilara için zor hale onlar ama çok ve farkli yerlerden birlikte faaliyet olarak hacker izlemek için genellikle çok zor oldugunu gerçegi olan Chem. Bu bilgisayar korsanlari genellikle hatta bazen farkli ülkelerde neredeyse imkansiz herkes onlari izlemek için yapim, farkli ve uzak yerlerden çalisir. Böylece ulusal organlar ve hükümetler hiçbir hackerlar siber suç isledikten sonra arasindan kayip hangi araciligiyla yasal bir çerçeve ve yapi yapmak için birlikte çalismalidir.