Eger pa-dss ile uyumlu degilse sonuçlari ne olabilir

PA-DSS ile baslayarak, tüm uygulamalar ve müsterilerin kredi karti bilgilerini online ya da kisisel bilgisayariniza indirerek ya da kullanmak ürünler için geçerlidir. Is sahipleri için bu kullandiklari alisveris sepeti ve hosting çözümü için de geçerlidir.

Bu yil, tüm e-ticaret sahipleri yeni PA-DSS ile uymak zorundadir. Isinizde kullandiginiz barindirma çözüm veya alisveris sepeti bu standartlara uygun olmadigini bulundu ise, ücret veya para cezalarinin büyük miktarda yüz olabilir. Uygunsuzluk isiniz için ödeme için herhangi bir kredi karti kabul edemez ve bu is toplam kapatilmasi neden olabilir anlamina gelir online is hesabinizin iptal yol açabilir.

Bu PA-DSS uymak gelistiriciler ve yazilim saticilari için çok pahali bir islem gibi görünüyor. Denetimler çok pahali ve alisveris sepeti yararlanarak açik kaynak kodlu yazilim birçok uygulanan standartlarin olmayan uyum sonuçlari denetimleri bu tür göze alamaz. Pahali olsa da para cezasi ödeme veya islerini kapatma bitirmek istiyorum sürece, uymak zorunlu olan tüccarlar bunu hemen denemelisiniz.

Eger online is için yeni ya da sadece is kurma iseniz o zaman alisveris sepeti PA-DSS dogrulanmis ve web barindirma PCI uyumlu oldugundan emin olun. Bu Temmuz ayina kadar, her düzeyde 4 Magazada bir PCI uyumlu web barindirma kullanarak ve ne olursa olsun sadece depolama ya da gerçekten kredi karti veri isleme olup olmadigini sadece DSS sertifikali uygulamalari kullaniyor olmasi gerekir. Gerçekten uyum için para büyük miktarda ödemekten yolunuzu istiyorsaniz, Google Checkout, Amazon ödeme veya ödeme sekli olarak kredi kartlarini kullanmak için degil edebilmek için PayPal gibi üçüncü taraf hizmetleri yararlanabilir Web sunuculari. Ancak o, bu standartlara uygun zorunda degilsiniz.