Farkli pc için farkli schede madri kullanir

Eger eski bir bilgisayar yeniden iseniz, önce anakart üzerinde konsantre olmalisiniz. Bir anakart donanim en önemli parçasidir. Bilgisayarinizin için dogru anakart bulmak kolay degil. Sen çok arastirma yapmaniz gerekir. Bu processesor, yonga seti, tamamen kullaniminiza baglidir sizin için daha çekici olacagini bu özelliklerin depolama vb, ve bütçe gibi kullanici tarafindan dikkate alinmasi gereken çesitli faktörler vardir. Bir anakart ile ilgili diger önemli seyler form faktörü, CPU soketi, RAM yuvalari, PCI yuvalari vs vardir
Eger anakart satin almadan önce, unutmayin –

Istediginiz bilgisayar ne tür belirleyin. Bu sadece monte etmek istediginiz bir ev PC, ya da bir bilgisayar, ya da büyük bir zaman oyun cihazdir, cevap bagli olarak, anakart için aramaya baslamak.
Diger kullanicilar ile ilgili neler söylediklerini kontrol edin. Degerlendirmeleri okumak
Ayrica CPU yenilemek istiyor musunuz? Schede madri bir performans CPU ve tersi yapilandirmasina baglidir çünkü bu önemli bir sorudur. Bu yüzden, bilgisayariniz için uygun bir CPU soketi bulmaya çalisin.
Sonra CPU yapilandirma ile çalistirmak için uygun bir yonga seti seçin. Eger yonga seti aldiktan sonra anakart satin alirsaniz daha iyi olur.
Simdi, içerdigi sayi yuvalari arayin. En az bir ISA yuvasi ve bir AGP slotu olmasi gerekir. Aksi takdirde grafik karti yüklemek mümkün olmayacaktir.
Daha sonra anakart USB port sayisini kontrol. PC’nizde en az 2 olmasi gerekir.

Bir schede Video satin almak da bir süreci oldukça aynidir. Ama belirlemek ya da alisveris daraltmak birkaç sey için izin vermeniz gerekir. Bu yuvanin saglam bir bilgi, kalça veya GPU (Grafik Isleme Birimi) olmasi gerekir. Eger ekran karti TV çikisi saglamak istiyorsaniz, buna göre arama gerekecek. Baska bir sey dikkate almak gerekir güç tüketimi